Komşu Müzik
Son Hareket:
6 Eylül 2013
Katılım:
6 Eylül 2013
Mesaj:
0
Alınan Beğeniler:
0
Ödül Puanları:
0
Doğumgünü:
9 Eylül 2009 (Yaş: 8)
Web Sitesi:
Şehir:
İstanbul
Meslek:
Müzik Grubu

Bu Sayfayı Paylaş

Komşu Müzik

8, Şehir: İstanbul

http://www.komsumuzik.com/ 6 Eylül 2013

Komşu Müzik üyesinin son etkinliği:
6 Eylül 2013
  1. Komşu Müzik
 • Yükleniyor...
 • Yükleniyor...
 • Hakkında

  Doğumgünü:
  9 Eylül 2009 (Yaş: 8)
  Web Sitesi:
  http://www.komsumuzik.com/
  Şehir:
  İstanbul
  Meslek:
  Müzik Grubu
  Hobileriniz:
  http://www.komsumuzik.com/
  Kullandığınız Ekipman:
  http://www.komsumuzik.com/
  Sevdiğiniz sanatçılar, gruplar:
  “Eğer Göksel Baktagir, Sumru Ağıryürüyen, Yunon Muallem, Muammer Ketençoğlu, Burhan Öcal, Serkan Çağrı, Ayşenur Kolivar, Arto Tuncboyaciyan, Okay Temiz, Erkan Oğur, Omar Faruk Tekbilek, Laco Tayfa, Baba Zula, Taksim Trio, Rumeli Band, Sezen Aksu, Levent Yüksel, Sertap Erener, Tarkan, Aytaç Doğan, Aynur Doğan, Hüsnü Şenlendirici, Helesa, Brenna MacCrimon, Esma Redzepova, Mustafa Ceceli, Hadise, Candan Erçetin, Saban Bajramovic,Tara jaff,Goran Bregovic, Esma Redzepova, Kardeş Türküler, Ajrus Osmanovic, Vera Bila, Dom Za Vesanje müziklerini çok seviyorsanız Komşu Müzik’i çok seveceksiniz.”
  KOMŞU

  [​IMG]

  Komşu müzik Amsterdam’da Oğan Doruk Şadan ve Tülin Karataş tarafından kuruldu. Farklı dillerde şarkılar söyleyerek, farklı kültürlerdeki halklara hitap etmek isteyen müzisyenler Hollanda’da bir çok projeye imza attı. Avrupa’da konserler veren komşu bir çok farklı kültürlerdeki müzisyenleri de bir araya getirdi. Müzik hepimizin ortak dili diyerek yola çıkan Komşu, Türkiye’de çalışmalarına devam etmektedir. Neredeyse her kültürden insanın buluştuğu Türkiye, renkli kimliği ile Dünya’nın her yerinde kendisinden söz ettirmekte ve müziği ile de sıkça ön plana çıkmaktadır. Tek yapmak istediğimiz müzik diyen Komşu, farklı müzikleri bir araya getirmek, müziğin insanlara kazandıracağı enerji ile birlikte oluşacak güzel diyaloglara öncü olmaktadır.

  Komşu ile Dünya Müziğinin melodileri, ritimleri, renkleri ve eğlencesiyle doyulmaz bir canlı performans izlerken, duyduklarınız, hissettikleriniz ve sevdiklerinizle beraber müziğin tadı, sesi, kokusu ve hissi aklınızda bir anı olarak kalacaktır.

  [​IMG]

  Tülin Karataş 1980 yılında ailenin dördüncü kızı olarak İstanbul’da Dünya’ya geldi. Ablasının küçük yaşta müzikle ilgilenmesi nedeniyle, kendisi de küçük yaşlarda müzik ile tanıştı. Akademik eğitimini dans üzerine yaptıktan sonra halk dansları eğitmeni olarak İstanbul’un bir çok okullarında öğrenciler yetiştirdi. Aktif dansçı olarak dans ettiği gruplarla, Türkiye ve Avrupa’da bir çok turne ve workshop ‘da yer aldı. Bununla birlikte müzikle olan ilgisini kesmeyen sanatçı, değerli halk müziği üstadı Yavuz Top ile bağlama derslerine devam etti. Farklı gruplarla bir çok müzik projesinde yer alma imkanı yakaladı. Dans ve müzik hayatını bir arada götüren sanatçı, daha sonra hayallerini Hollanda’ya taşıdı. Herkesin ortak dilinin müzik olduğunu düşünen ve inanan sanatçımız Hollanda’da sürdürdüğü müzik, dans ve tiyatro projeleriyle aktif bir şekilde sanat hayatına devam etmektedir.

  “Hayatımın projesi diye adlandırdığı Komşu” müzik grubu; farklı dillerde, yaptıkları müzikleri ile; farklı kültürleri bir araya getirmektedir.

  Raks sahne sanatları kurucularından olan Tülin Karataş; dans ve tiyatro alanındaki başarıları ile de dikkat çekiyor. Hollanda ve Türkiye arasında bir çok projeye imza atan Tülin Karataş aynı zamanda iki ülke arasında yapılan çalışmalarda yer alarak Hollanda da bir çok öğrenci yetiştirmeye devam etmektedir.

  2012-2013 Eğitim yılında ANTEV Antalya Eğitim ve Araştırma Vakfı ile Antalya’nın İlköğretim Okullarını sanat projesi ile gezmiş bu dönemde de basında ve Televizyonda çok büyük ilgi görmüştür. (Antalya’nın yaklaşık 30 İlköğretim okulunda çalışmıştır.) Bu yıl içinde Antalya, Alanya, İzmir, Gaziantep, Eskişehir, Samsun, Adıyaman, İstanbul… illerinde Komşu Müzik’in konuk sanatçıları Göksel Baktagir ve Ayşenur Kolivar ile konserler gerçekleştirdi. Şu anda İstanbul’da bulunan sanatçı, çalışmalarına devam etmektedir.

  [​IMG]

  Oğan Doruk Şadan 1982 yılında İzmir Bornova’da doğdu. Caz müziği yanısıra Dünya müziği ile de ilgilenen sanatçı, 2005 yılında Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinden yüksek şeref ile eğitimini tamamladı ve devamında Hollanda’da eğitimini sürdüren sanatçı 2009 yılında Amsterdam Konservatuarından mezun oldu. Türkiye’de tanınmış Caz sanatçıları ve Müzisyenler (Durul Gence, Önder Focan, Ayşe Gencer, Elvan Aracı, Çağlayan Yıldız, Oğuz Büyükberber, Janusz Szprot, Tuna Ötenel, Kamil Özler, Tarhana, Meltem Ege, Karsu Dönmez, Kubat, Tuncay Kayışcı, Cem Adrian ve Göksel Baktagir) ile konserler verdi. Bu etkinlikler basında yer aldı. Hacettepe Üniversitesi, Beyaz Ev Caz Kulübünde Durul Gence ve Bilgehan Erten ile yaptığı başarılı Caz programlarından dolayı Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü tarafından plaket verildi. 7 Mart 2006 tarihinde Prof. Dr. Gülay ŞADAN’in başkanlığında kurulan Antalya CAZ Derneğinin kurucu üyesi ve aynı zamanda Ankara Caz derneğinin burslu öğrencisidir. Uluslararası Alsancak Soroptimist Kulübünün projesi olan “Medeniyetler ve Kültürlerarası Barış, Avrupa Birliği yolunda Türkiye” adlı serginin 16 şubat 2007 de Amsterdam’daki açılış kokteylinde “Trio OĞAN ŞADAN” adı ile Caz konseri verdi ve plaket aldı. Aralık 2007′de Türkiye’de değişik şehirlerde ve üniversitelerde Oğan Şadan Quartet olarak verdiği 9 konser ve workshoplarla (Akdeniz Ü, The Marmara Otel, Jolly Joker, Ege Ü, Dokuz Eylül Ü, Hacettepe Ü, Eskişehir Anadolu Ü, İTÜ) büyük ilgi gördü. Ocak 2009′da Oğan Şadan Band olarak Anadolu Ü, Akdeniz Ü, 12. Uluslararası Ankara Jazz Festivali ve İstanbul Nardis Caz Kulübünde konserler verdi. 2012 Nisan ayında Hollanda ve Türkiye Diplomatik ilişkilerinin 400. yılı nedeniyle Turkey Now Festivalin’de Komşu Müzik olarak Göksel Baktagir ile Rotterdam LantarenVenster ve Amsterdam Bimhuis’da iki konser verdi. 16.12.2012 de Göksel Baktagir & Komşu olarak Antalya AKM-ASPENDOS salonunda Hollanda ve Türkiye Diplomatik ilişkilerinin 400. Yılı kutlamaları için bir konser daha gerçekleştirdi. Bu konser dinleyiciler ve basın tarafından çok büyük ilgi gördü. 2012-2013 Antalya da Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Bu dönemde Antalya, Alanya, İzmir, Gaziantep, Eskişehir, Samsun, Adıyaman, İstanbul… illerinde Komşu Müzik’in konuk sanatçıları Göksel Baktagir ve Ayşenur Kolivar ile konserler gerçekleştirdi. Şu anda İstanbul’da yaşamakta olan sanatçı, çalışmalararına devam etmektedir.
 • Yükleniyor...