Arama sonuçları

 1. _JuDaS

  Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

  Eğer uygun fiyatlı iyi bir delay pedalı düşünürsen ibanez de-7 öneririm.
 2. _JuDaS

  Boost Nedir?

  Boost sadece sesi yükseltmek içindir demek pek doğru olmaz aslında. Boost kelime anlamından anlaşılabileceği gibi sesi desteklemektir diyebiliriz. Bu destek sesi yükseltmek için olabileceği gibi, tona farklı bir karakter kazandırmak için de olabilir. Amplinizin mevcut drive kanalını boostlayarak...
 3. _JuDaS

  Pedallar Nasıl Kurulur? Nasıl Kullanılır?

  Drive kullanılmıyorken de power amp devrededir. Watt amfinin çıkış gücünü temsil ettiği için bir şeyler değişir tabi ki.
 4. _JuDaS

  Custom Pedal Board Yapımı

  Tuhafiyecilerde satılıyor bu bantlar. Bir de eğer 3M firmasının ürünlerinin satıldığı bir yer bulabilirsen ki ben de arıyorum bunları, bu firma da bu bantları kaliteli bir şekilde üretiyor.
 5. _JuDaS

  marshall avt50

  Misal Ashton VP30, VP50 :) Hazır lafını açmışken de sorayım, bu vp30 bar, konser vs. kaldırır mı acaba?
 6. _JuDaS

  Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

  Hocam fotoğrafları fotokritik'e de koy bence, baksana burada harcanıyorsun :) Yalnız ilk fotoğrafta gitarın boyası şahane duruyor..
 7. _JuDaS

  marshall avt50

  Abi bu durumda avt50'nin avantajı nedir? :)
 8. _JuDaS

  bölsi bi gitar gören varsa bende neyim

  Luthierden ziyade bu tip oyma işlemleri yapan birilerine taslağını götürüp yaptırman gerekir sanırım.
 9. _JuDaS

  Elektrik Gitar Tel Seçimi

  evet bunu ben de duydum ama evde, stüdyoda, mütevazı ekipmanıyla çalan gitaristleri ne kadar etkiler bilemiyorum :roll:
 10. _JuDaS

  Şarkıların Elektro Gitarsız Versiyonları

  Bu mp3 falan indirdiğimiz :oops: p2p paylaşım programlarında arama motoruna şarkının adını, yanına da backing track yazıp arama yaparak bulabilirsin.
 11. _JuDaS

  Elektrik Gitar Tel Seçimi

  D'Addario yerine Gibson tavsiye ederim. D'Addario teller ton ve entenasyonunu 1 haftada kaybediyor. Aralarında da 5 ytl civarında bir fark var. Teller sık değiştirilen malzemeler olduğu için her defasında farklı bir set alıp denemek gerek bence, en sağlıklı karar bu şekilde verilebilir.
 12. _JuDaS

  Hipshot Tremsetter hakkında

  Ee o şekilde konuşur anlaşırız, onlar da olaya daha hakimdirler, dediğiniz gibi 2'li 3'lü paketlerde kargolarlar, hatta farklı şehirlerde oturanlar için kolaylık bile olur.
 13. _JuDaS

  Hipshot Tremsetter hakkında

  Ben de 6. olurum arkadaşlar :) Tremsetter'la ilgili burda yeterli bilgi var: http://turkrock.com/post927178.html#927178
 14. _JuDaS

  Mxr M151 Doubleshot Distortion

  Eğer bahsettiğin adaptörün çıkışı 18V ise ve ucu uyuyorsa (uymazsa değiştirilebilir) sorun olmaz. Ancak kalitesiz bir adaptör kullanmamanı öneririm tabii ki.
 15. _JuDaS

  8 Perdeli ''JacksonBread'' üretlidi!

  İlk iki fotoğrafta ekmeğin headstock'ına baktığımızda görüyoruz ki ekmeğin fender olacağı varmış ;) Başlığı gördüğümde egzersiz gitarı falan olduğunu düşünmüştüm, neyse..
 16. _JuDaS

  Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

  Re: gitarıma uygun amfi ve pedalll Amfiyi sadece evde kullanmak için mi alacaksın ve drive'ı amfiden mi pedallardan mı almak istiyorsun? Pedal analog mu yoksa prosesör mü düşünüyorsun? Cevaplarsan daha sağlıklı yardım alabilirsin. :)
 17. _JuDaS

  Pedallar & Prosesörler hakkında (Sorunlarınız)

  Arkadaşlar selam, Cry Baby 535Q pedalımla ilgili bir problemim var. Pedal, bypass durumdayken ve distortion pedalım açıkken dip sese sebep oluyor. Pedalın üzerine (alt tarafına doğru özellikle) bastırdığım zaman ses kesiliyor ama bunun devamlılığı söz konusu değil. Jack girişlerini kontrol ettim...
 18. _JuDaS

  gitara pasta/cila atımı ve temizleme yöntemleri

  avenger, wd-40'ı floyd rose'a nasıl uyguluyorsun?
 19. _JuDaS

  Gitarın perdelerini (fretlerini) törpületme / değiştirme

  Eğer çok fazla aşınmamışsa değiştirmeyip bazı fretlerin tesviyesiyle hepsini uygun seviyeye getirebilir ve masraf etmemiş olursun. Ama eğer değişmesi gerekiyorsa değiştirirsin tabii. :) Bu linkte http://www.warmoth.com/guitar/necks/necks.cfm?fuseaction=fretsize fretlerle ilgili bilgilere...
 20. _JuDaS

  MXR pedalları

  Chorus ve flanger pedallarında zevke göre farklı pedallar öne çıkabilir belki ama MXR'ın phaser ve EQ pedalları oldukça iyidir. Bu arada MXR pedallarıyla ilgili böyle bir başlık burada mevcut: http://www.turkrock.com/ftopic47870.html
Üst