Arama sonuçları

 1. Y

  Dorian

  bil ki hiç kimseyiz,savrulurken bir düşteyiz... söyle döner msisin birgün uyansam rüyadan??? mükemmeller tek kelimeyle!
 2. Y

  Divan Edebiyatı

  Kadrini seng-i musallada bilip Ey Baki El bağlayalar karşında yaranlar saf saf.
 3. Y

  Ernest Hemingway

  ''çanlar kimin için çalıyor?''u okumuştum. sürükleyiciliğini önleyen tek şeyin cümlelerdeki basitlik olduğunu düşünüyorum ya da sorun çevirmendedir. ama kurgusu harkiydı.
 4. Y

  En Çok Etkilendiğiniz Kitap ve Yorumlarınız....

  Tahsin Yücel'in ''Yalan'' adlı kitabı insanı üzerinde haftalarca düşünmeye iten, kişilik arayışlarına dikkat çeken, aslında çoğu zaman kendimizi değil başkalarının yaşanmışlıklarını yaşadığımızı en güzel şekilde anlatan kitaptı.
 5. Y

  En Çok Etkilendiğiniz Kitap ve Yorumlarınız....

  anton çehov-martı pierre loti-doğudaki hayalet ionesco-gergedanlar bi de küçükken okuduğum bir şeftali bin şeftali:)
 6. Y

  Sanat politik bir araç mıdır?...

  ya bu geçmişten beri var olan ve önlenmesi pek de mümkün olmayan bişi bana kalırsa. çünkü sanatçı insan herşeye karşı duyarlı olur genelde. ve siyasetinden sporundan tut bu sistemlerde bozukluk varsa-kanayan bi yaraysa bu onu bi şekilde esere akıtmak zorunda. bu biraz da sanat toplum için mi...
 7. Y

  İskender Pala

  ayrıca ahmet kabaklıyı da tavsiye ederim.
 8. Y

  Anton Çehov

  piyeslerinde karakterler arasında genelde sıkıntı bi bağıntı var. bir piyesteki karakterin niteliklerini diğer bir piyesinde görmek mümkün.martı adlı oyunu harika. arkadaşlar hepinize tavsiye ederim. anton çehov mükemmel bi adam.
 9. Y

  Victor Hugo

  içerik biçim herşey güzel ama romantik bir yazar olması kötü. yani romanlarında hep taraf tutma var. kendine bir kahraman seçip onu öyle bir canlandıryor ki o kahraman ne yaparsa yapsın-gerek iyi gerek kötü- siz hep onun tarafını tutuyosunuz.
 10. Y

  İskender Pala

  divan edebiyatına kaynaklık eden en güzel kitaplara imzasını atmış yazarlardan biridir. bence mutlaka okunmalı.
 11. Y

  ElifŞafak

  ya bu ingilizce olayı tartışma konusu bile olmamalı.zaten bu konuda olumsuz eleştiri yapanlar arafı okuduktan sonra bu dil sorununa nasıl yaklaşıldığını görünce yüzleri kızaracağı garanti.
 12. Y

  Franz Kafka

  gregor samsanın etkisinden nasıl kurtulacağımı hala bilemezken;romandaki teknik sorunlar gözüme çarpmıyo değil. çok basit bir dil var
 13. Y

  Klasik Olmak?

  bi eser çıktığı dönemde klasik olamaz,mümkün değil. çünkü zaten klasiğin anlamı bir eserin ortaya çıktığı çağda ve diğer gelecek çağlarda da güzelliğini kaybetmemesi,popüler kültürün bi parçası olup yok olmaması demektir. klasikliğin ölçülerini zaman ve estetik belirler.
 14. Y

  Sunay Akın

  arkadaşlar sunay akını çok sevenler çarşamba akşamları 22.30'da tv8'de Yaşamdan Dakikalrı izleyebilirler. Güzin ablalardan çok sağlam dostlara ihtiyacımız olduğu ve yalnızlığımızı farklı gruplarda aradığımız şu buhranlı dönemlerde sunay akın,nebil özgentürk,haşmey babaoğlu ve hıncal uluç...
 15. Y

  Orhan Pamuk

  ya piyasanın poh pohlayıp önümüze attığı kitaplardan altında imzası bulunan yazarlardan biri bence.
Üst