Arama sonuçları

 1. Udemy'den gitar öğrenilir mi ?

  İngilizceniz varsa Doug Marks Metal Method’a da bakabilirsiniz, internette bulunabiliyor.
 2. Yağmur Altında Elektro Gitar Çalmak

  Herman Li, wireless sistemini böyle koruyor :D
 3. Yardım lazım; Yurt dışından hizmet / iş karşılığı ödeme almak.

  Ben kullanıyorum, yardımcı olabilirim sorularınızla ilgili.
 4. Yardım lazım; Yurt dışından hizmet / iş karşılığı ödeme almak.

  10dk’lık iş hesap açmak. Ödemeyi BTC değil de DASH, XRP vs coin kullanırsanız işlem ücreti 3 cent’e kadar düşebilir. İşlem süresi de en fazla 1-2 saat sürer.
 5. Elektro Gitar Manyatiği Pas Sökücü Sürülürmü

  Bu pası oksalik asit içeren pas sökücü ile çıkarabilirsin. Bence manyetiklerin üzerinde eğe, mutfak teli tarzı şeyler kullanmamak lazım. Çıkacak metal tozlarını manyetik üzerinden çıkartması sıkıntılı olabilir.
 6. Fret Buzzing yaşıyorum ne yapmalıyım?

  Evet belirtmeyi unutmuşum bunu. Relief miktarına bakmak gerekiyor. Video da 5:43 ten itibaren açıklıyor.
 7. ses çıkışta bozukluk yardımm !!

  Clipping sorunu gibi geldi bana, programda ki output seviyesini ve ses kartının üzerinde ki gaini düşürüp deneyin isterseniz.
 8. Fret Buzzing yaşıyorum ne yapmalıyım?

  Fret yükseklikleri eşitse, 5.telden önce ki buzz sorunu için sap ayarı yapılır, 5’ten sonrası köprü yüksekliği ile ilgili. Farkli bir tel taktıysanız veya köprü saddlelari kullanıma bağlı eridiyse buzz yapmaya başlamış olabilir.
 9. Küçük boya dökülmesi

  Ojeyle yapmak daha mantıklı. Aynı olmaz ama berbat etme şansı düşük.
 10. İkinci el Jackson RR3 mü İkinci el Jackson JS32 King V mi ?

  Benim gitarım Jackson değil ama 24 perde. Açıkcası son perdeyi sadece sap ayarı yaparken veya bend yapacak gücü bulamadığımda kullanıyorum.
 11. Yngwie J Malmsteen

  Benim coverimi coverladı sandım ama tüm konser böyleymiş. - @11:30 Yngwie opens his eyes and everyone is gone; band, crew, and audience. - Only the Fog machine delivered a good performance on that evening. - He has become a parody of his former self.
 12. Alım-satım sürecinde başınıza gelen ilginçlikler

  3 hafta önce anlık gaza gelip gitarımı sahibindene koymuştum. Takas teklifi olarak 800₺ + 52kg Urfa’dan hakiki tuzlu köy tereyağı geldi. Alım satım aşamasına gelemedik ama yarattığı etki büyük oldu.
 13. Focusrite scarlet solo ses kartı bağlantı sorunu.

  Ge70-2oe eski bilgisayarımdı, USB’nin içi mavi olan soketine ses kartını bağla, düzelmezse msi sitesinden bios’u ve flashları güncellemeyi bir dene. Portta fiziksel bir sorun yoksa (temassızlığı tetikleyecek) ses kartı çalışır.
 14. Ses kartı tavsiyesi

  Hi-Z girisi olan bir kart yeterli olacaktır. Roland Quad Capture kullanıyorum, amatör isler icin oldukça yeterli.
 15. Line 6 Helix serisi modelleyiciler hakkında görüşleriniz

  Ben Helix Native kullandım. Hi-gain tonlarda fizz vardı. Bence kabin modellemeleri başarılı degil, diğer aletlerden geri kalmasının sebebi de bu çünkü Native ve Ownhammer IR ile çok güzel tonlar elde ettim. Deneme sansınız olursa Helix’e Mooer Radar tarzı bir ir loader pedal ile girip dahili...
 16. Referans kulaklık önerisi.

  Daha önce Logitech g serisi bir oyuncu kulaklığıyla çalıyordum. 2 sene önce Samson SR 850 aldım. Aralarında gündüzle gece kadar fark var. Samson’da basslar duyuluyor, gitar çaldığını hissedebiliyorsun. Referans monitörlerim olduğu halde açmaya üşenip kulaklık kullanıyorum.
 17. v kasa gitarlar kucakta çalınır mı (klasik tutuş)

  Input jacki gitarın v kısmında olmadığı sürece oturarak bir sıkıntı yaşamazsın. Bazı Jackson’larda bacağa koyulan 2 kanat arasında oluyor, belki L kablo ile sorun çözülebilir ama hiç denemedim.
 18. İnceleme Schecter KM-6 ve KM-7 Keith Merrow Signature

  İnceleme için çok teşekkürler, özellikle ilgilendiğim modellerden KM7. Gitarı klasik pozisyonda footstall kullanmadan çalarken, serbest bırakınca denge ile ilgili bir sorun yaşatıyor mu? (Kayma veya explorer kasalarda ki yüz üstü düşme eğilimi gibi)
 19. Rocksmith Usb kablo ve Guitar Rig

  Daha önce kullandım ben, sadece jam için kullanacaksan tatmin eder. Tek dezavantajı asio4all kurman lazım o yüzden guitar rig açıkken YouTube’dan, Guitar Pro’dan vs ses alamazsın.
Üst