450 tlye fretless lp alıyorum, doğru mu yapıyorum

merhabalar. 450 liraya markası çok bilinmeyen bir lp alıcam sanırım. sonradan kendim fret takmak istiyorum. yani bi nevi pratik gitarım gibi bir şey olacak. ama taktırmak istesem bursa gibi bi yerde nereye kaç tlye taktırabilirim bunları bilmiyoruö. sizce almalımıyım?
(fotoğrafları gelince atacağım buraya)

fret taktırmak minimum 500 - 700 TL den başlar. Bana cok saçma geldi hocam senin yapacağın alisveris. Fretless çalmayacaksan fretless gitat almanin mantigi ne ki? Ki cebinden cikacak para ile hic olmazsa SX lp alırsın.

Perdesiz gitar alıp sonradan perde çaktırma fikri son derece saçma. Maliyet olarak astarı yüzünü geçer. İkincisi büyük ihtimalle alacağın gitarın perdeleri sökülüp perdesiz hale getirilmiştir, yoksa o fiyata ikinci el bile olsa orjinal olarak perdesiz bir gitar bulma ihtimalin çok çok düşük geliyor bana.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gitardan daha fazla tutacağını zaten bende biliyorum ve o fiyata başka lp bulamadıö. yakın zamanda deneyeceğim, içime sinerse alıp perde taktırıcam. tabi ona da para birikicek

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gitarı gidip denedim. açıkçası beklediğimden iyiydi. bi sıkıntısı çıktı üst manuetiğinden. 400e aldım ama eve gelince o sorunda kendiliğinden düzeldi. perdeye de 600 desek(fiyat aldım) 1000tl, hadi birwz daha sıkıntı çıktı desek maksimum 1200liraya gelicek. o paraya bursada patriot vardı bi tane micheal kelly ama o da içime sinmedi. 1200 bandında ise alabileceğim lp100 bile yoktu, ve waldmanlardan bile daha dolgun sapı vardı.
aslında başlığı açarken kararsızdım, ama gerçektwn beklediğimden daha iyi bi kalitesi vardı.
perde taktırınca tekrardan sesini atarım

gitarı gidip denedim. açıkçası beklediğimden iyiydi. bi sıkıntısı çıktı üst manuetiğinden. 400e aldım ama eve gelince o sorunda kendiliğinden düzeldi. perdeye de 600 desek(fiyat aldım) 1000tl, hadi birwz daha sıkıntı çıktı desek maksimum 1200liraya gelicek. o paraya bursada patriot vardı bi tane micheal kelly ama o da içime sinmedi. 1200 bandında ise alabileceğim lp100 bile yoktu, ve waldmanlardan bile daha dolgun sapı vardı.
aslında başlığı açarken kararsızdım, ama gerçektwn beklediğimden daha iyi bi kalitesi vardı.
perde taktırınca tekrardan sesini atarım
Madem modifiye isine giriyorsun, bu gitara yatirim da yapmaya hazirsin, EMG manyetik de takarsan metalcilige hizli giris yapmis olursun. Lehim de olmadigi icin k'nex yapar gibi kolaylikla kendin de yaralanmadan yapabilirsin.

Geri