12 Bar Blues

Gitara başlayalı 4 ay oldu. Blues çalmaya başlamak istiyorum. Aslında pentatonik gam üstünde kulağa kısmen güzel gelen birşeyler çıkıyor ama bu çıkanlar genelde birbirine benziyor. Forumda biraz araştırdım ve 12 bar Blues diye birşeyden bahsedildiğini gördüm. Benim durumumda olanlara hep 12 bar Blues öğren denmiş. Ama şuradan öğren diyen birini göremedim. Ben bunu nereden öğrenebilirim. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Tufan merhaba. Youtube uzerinden 12 Bar blues teorisi veyahut yabanci dilin varsa daha gu!el olur 12 bar blues theory yazarak aratirsan goruntulu kaynaklara ulasabilirsin. Google uzerinden arastirirsanda dokumanlar var.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tufan merhaba. Youtube uzerinden 12 Bar blues teorisi veyahut yabanci dilin varsa daha gu!el olur 12 bar blues theory yazarak aratirsan goruntulu kaynaklara ulasabilirsin. Google uzerinden arastirirsanda dokumanlar var.
Teşekkür ederim. YouTube da gözümden kaçan videolar olmuş. Allianz Motto, AE Antalya ve birkaç kanalın daha Türkçe 12 Bar Blues ders videoları var. İngilizce videoları genelde anlayabiliyorum ama anlamadığım kısımlar da oluyor. Biraz daha araştıracağım. Kusura bakmayın görmemişim videoları.

Geri