Deneyimleyip unutamadığınız gitarlar pedallar amfiler

Merhabalar, insanların tecrübelerini okumayı seviyorum. Eminim çoğu kişi de güzel anıları tecrübeleri okumayı seviyordur.

Deneyimlediğiniz, elinize geçen, veya keşke satmasaydım unutamadığınız gitarlar pedallar amfiler hakkında bir konu olsun istedim.

Ne yazık ki kendimin yazacak bir şeyim yok :)

Okumak için sabırsızlıkla bekliyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bu konuyu biliyorum severek okudum ama arkadaşımız geneldan daha çok özele inerek pedala indirgemiş ben daha genel olarak açmıştım.

Sattığıma pişman olduklarım:

ESP SV (black and gold) - E-II değil eski seri ESP logolulardan
PRS S2 Custom 24, 30th anniversary
ESP Eclipse VB - 4 knob'lu eski serilerden
LTD EC-1000 - F/P canavarı değeri bilinmeyen cevher
Fender Jazz Bass - USA Pro series - ne ara gaza gelip aldıysam, sonra sattım ama meğer cevhermiş bu da
Ibanez RG2550 Prestige - çok sevdiğimden değil de ikonik bir model diye saklamak isterdim
Ibanez JS1000 - kırmızı Japon - floyd ile hep karmaşık ilişkim oldu diye satmıştım ama sıkı alettir
Cort Curbow bass - markasından dolayı hep ezik kaldı ama inanılmaz bir alettir, merak eden baksın ... gerçi satmadım, bass'çı arkadaşa hediye ettim :)

Boss DR-880 - artık herşey bir ipad'e sığsa da zamanının çok ötesinde bir cihazdı ... sadece drum machine değil muhteşem bir gitar prosesör aynı zamanda
Morley Bad Horsie Wah - çok varyasyonları çıktı ama orijinali gibisi yok
Hughes & Kettner Warp Factor dist pedalı - beni ciğer söken drive kavramıyla tanıştırdı

Sattığıma pişman olduklarım:

ESP SV (black and gold) - E-II değil eski seri ESP logolulardan
PRS S2 Custom 24, 30th anniversary
ESP Eclipse VB - 4 knob'lu eski serilerden
LTD EC-1000 - F/P canavarı değeri bilinmeyen cevher
Fender Jazz Bass - USA Pro series - ne ara gaza gelip aldıysam, sonra sattım ama meğer cevhermiş bu da
Ibanez RG2550 Prestige - çok sevdiğimden değil de ikonik bir model diye saklamak isterdim
Ibanez JS1000 - kırmızı Japon - floyd ile hep karmaşık ilişkim oldu diye satmıştım ama sıkı alettir
Cort Curbow bass - markasından dolayı hep ezik kaldı ama inanılmaz bir alettir, merak eden baksın ... gerçi satmadım, bass'çı arkadaşa hediye ettim :)

Boss DR-880 - artık herşey bir ipad'e sığsa da zamanının çok ötesinde bir cihazdı ... sadece drum machine değil muhteşem bir gitar prosesör aynı zamanda
Morley Bad Horsie Wah - çok varyasyonları çıktı ama orijinali gibisi yok
Hughes & Kettner Warp Factor dist pedalı - beni ciğer söken drive kavramıyla tanıştırdı
3 defa bad horsie aldım, ilk wahım bh2 oldu onu zw-45 için sattım, ikincisi bh1 onu da tek prosesör kullanacağım diye sattım. Bu arada elimden 535q geçti. Sonra dayanamadım tekrar bh2 aldım, onu da tüm ekipmanı elden çıkarırken sattım. Şimdi wah alacak olsam direk bh1-2 alırdım.

jackson ke1 (benim değildi) ve rr1t.

kullandığıma pişman olduklarım da kv2 ve mxr doubleshot. kötü olduğu için değil benlik olmadığı için.

Bir iki sene önce Kıvılcım'da Tyler Ultimate Weapon. Hala unutamıyorum.

2012'de İzmir Zuhal'de Jackson SL1T, o gitardan çok etkilendiğimi hatırlıyorum.

Yine aynı yıllarda Zuhal'e bir tane surf green ya da seafoam green bir AVRI 62 gelmişti. Fiyatı tam olarak 1897 euro idi, öncelikler başkaydı. Biz de bilirdik kendimize AVRI 62 almasını lakin... Bugün görsem affetmem, bir sürü CS ve butik stratlar dahil, bugüne kadar çaldığım en 'strat' strat idi.

Yine benzer zamanlarda İzmir Stüdyo 5150'de (Gökhan'dı galiba) Ferrari Red bir SL1 vardı. Şaka gibi aletti, sesi, görüntüsü, ergonomisi. 'Hayatının sonuna kadar bundan başka gitar çalamazsın' deselerdi 'tüh beee' demezdim. :D

Bir de İzmir'de Kartal'ın Sambora'sı var tabi.

hep high end yazılmış dur. lisede arkadaştan kırmızı bi çin squier strat almıştım geçici olarak, yağ gibiydi yemin ediyorum sürekli trilogy suite yapıştırmalık. hele bir de iğrenç dod malmsteen od pedalım vardı ki of. he noldu tabi mediumun da mediumu dandik perdeler eridi iki ayda. good while it lasted der gavurlar.

Sunrise marka 2. el Japon stratı taksimde izbe bir pasajdan almıştım. Gitarın boyası sökülmüştü tamamen, önceki sahibi iyi davranmamış belli ki...kalitesi de çalımı da iyi falan değildi ama nedense her çaldığımda ilham seviyesi +10 falan oluyordu. Sonra bir ara gaza gelip Doğu Anadolu’da bir okula bağışladım, gitar kendi hayat hikayesine yeni hikayeler katarak uçtu gitti...Anılarımda tuhaf bir yeri vardır keratanın...

Sunrise marka 2. el Japon stratı taksimde izbe bir pasajdan almıştım. Gitarın boyası sökülmüştü tamamen, önceki sahibi iyi davranmamış belli ki...kalitesi de çalımı da iyi falan değildi ama nedense her çaldığımda ilham seviyesi +10 falan oluyordu. Sonra bir ara gaza gelip Doğu Anadolu’da bir okula bağışladım, gitar kendi hayat hikayesine yeni hikayeler katarak uçtu gitti...Anılarımda tuhaf bir yeri vardır keratanın...
Aklımdan binlerce senaryo geçti :) Okul lise mi nedir bilmem ama hayatında ilk defa gören çocukların tepkisi, kime yeni bir hayal kurdurmanın kaynağı belki de ilham kaynağı :)

Geri