Elektro gitara başlamak istryenlere tavsiyelerim

Öncelikle hangi amfiyi almalısınız bence amfi almamalısınız ses kartı ve referans kulaklık çok çok daha iyi ses almanızı sağlar Scarlett solo ve akg k72 tavsiye ederim ama ille de amfi diorsanız amfileri tanımaya başlayalım id core 10 çok tutmuş ve benimde hoşuma gitmiş bir amfidir 12 efekti ve insiderı yani bilgisayara bağlanması kayıt alınması onu güzel bir amfi kılar orange crush 20 şahsen karakterini çok sevdiğim güzel bir amfidir genellikle crunch ve cleanini çok beğendiğim bir amfidir vox cleanine karakterine hasta olduğum bir marka vox vt20 de iyi bir seçim olabilir eğer sokakta çalmayı düşünüosanız gerek pilli gerek sağlam olması roland micru cube öneririm nux mighty bt20 ise sert ve güzel bir amfidir o zaman gelelim gitarlara gitarları türlerine göre ayrılır eğer metal ya da sert şeyler çalmak istiyorsanız schecter ibanez cort gibi markalara yönelebilirsiniz eğer hem sert hem yumuşak çalmak istersenis pacifica veya hss affinitylere veya hsh ibanezlere yönelebilirsinz eğer genellikle yumuşak ise sxler veya sss affinityler size uygun olur lütfen eksiklikleri veya bana katılmadığınız kısımları yazın

Son düzenleme:
Öncelikle hangi amfiyi almalısınız bence amfi almamalısınız ses kartı ve referans kulaklık çok çok daha iyi ses almanızı sağlar
Şu cümleyle başlayan hiçbir tavsiyeyi dikkate almasın yeni başlayanlar.
Amfi bu işin temelidir, başladığı gün ses kartı ve kulaklık kesinlikle ihtiyaç olamaz kimse için çünkü kayıt almayacaklar, efekt kullanmayacaklar ve prodüksiyon yapmayacaklar. Tek yapacakları parmakları ve tellerin buluşmasını en net en temiz en kaliteli şekilde duyuracak bir amfiden ses almak ve çalışmak, tuşelerini ve müzik bilgilerini geliştirmek. Kusura bakma cihaz seçiyor değilim ama amfiden gitar öğrenmek tartışmaya açık bir konu değil benim için.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amfi bu işin temelidir, başladığı gün ses kartı ve kulaklık kesinlikle ihtiyaç olamaz kimse için çünkü kayıt almayacaklar, efekt kullanmayacaklar ve prodüksiyon yapmayacaklar. Tek yapacakları parmakları ve tellerin buluşmasını en net en temiz en kaliteli şekilde duyuracak bir amfiden ses almak ve çalışmak, tuşelerini ve müzik bilgilerini geliştirmek. Kusura bakma cihaz seçiyor değilim ama amfiden gitar öğrenmek tartışmaya açık bir konu değil benim için.
Farklı düşüncelere saygım var ama eline %97 oranında aynı sesi veren ses kartı bi zahmet amfiden katbe kat iyi ses versin ayrıca temiz ses buluşma mevzusunu anlayamadım ayrıca sadece kayıtda kullanılcak diye bir şey yok amfi niyetine de kullanılabilir

Sizin gibiler yüzüne insanlar yanlış bilgileniyor.Takmışsınız bir amfi diye sitenin çoğu böyle başlangıç için ses kartı önermiyor.Pluginler gelişti artık belki de haberiniz yok.Düşük bütçesi varsa ses kartını sadece gitar dı ını zurna gibi yükselten dist ve sadece sesi arttıran cleane kullanmaya tercih ederdim.herkesin bütçesi yerli yerinde değil.Ses kartını kötülemeyin çoğunuz belki uygun ekipmanla arasındaki farkı anlamayacaksınız bile Metin Türkcan dahi anlamıyorum diyor e kayıt gibi bir derdi de yok.Ufak bir araştırmayla çok güzel sonuçlar elde edebilir.Bu forumlar ne için var zaten insanlar ufak bir plugin sorunu da çözemeyecekler mi?
İnsanları soru sormaya utandırmaktan başka bir işiniz yok.

Bu Türkçe ile gitar aleminin piri olsan bile okunabilecek, dolayısıyla ciddiye alinabilecek yazı değil yazdiklarin. Içerik kısmı da zaten gitarın piri olmadığını ve herkesin bildiklerini tekrar ettiğini gösteriyor. Ben gitara yeni başlayacak olsaydim hic yararı dokunmazdi bu yazının bana.

Cihaz seçmiyorum diye tabak gibi yazdım ... ayrıca dünya kadar cihazı da denedim kullandım, sallamıyorum.
Başlangıç için basit bir amfi hepsinden daha öğretici olur, amaç en mükemmel tonu almak değil. Ben de şu anda %80 dijital dünyadayım.
"Benim gibiler" sayesinde bilgileniyor insanlar, rahat ol.

Cihaz seçmiyorum diye tabak gibi yazdım ... ayrıca dünya kadar cihazı da denedim kullandım, sallamıyorum.
Başlangıç için basit bir amfi hepsinden daha öğretici olur, amaç en mükemmel tonu almak değil. Ben de şu anda %80 dijital dünyadayım.
"Benim gibiler" sayesinde bilgileniyor insanlar, rahat ol.
O zaman söyle lütfen amfi neden daha öğretici?

Bu kadar saçma bir yorum görmedim. Ses kartı sadece kayıt ve prodüksiyon için mi kullanılıyor ?

Geri