Şu videoda mikrofonlanan Marshall amfinin modeli konusunda fikri olan?

2 watt mi! Boyutu algilamadigimdan hic 2 olacagini dusunmemistim. Yalniz muhtesem bir sey gibi duruyor ya
Pedallarla bu hale gelmiş elbet ama başlangıç için yeterli bir amfi-ymiş- gibi duruyor. 2011 yılında çıkmış sanırım. Pille de çalışabiliyormuş bence çok güzel. Efektleri var, akort aleti var, kulaklık ve aux girişi var. O dönemin ID:CORE 10'uymuş sanırım. Ama ülkemizde ve dünyada o kadar popüler olamamış anladığım kadarıyla.

Marshall-MG2CF-Portatif-Kombo-Mi_2559_3.jpg
Marshall-MG2CF-Portatif-Kombo-Mi_2559_2.jpg

O kanal EMG'nin kendi manyetiklerini tanıttığı kanal, Marshall'ın bir önemi yok.
Tonla pedal var, amfiyi de öylesine mikrofonlamışlardır. Belki de video çekildiği sıra Zakk'in endorser'ıydı Marshall bilemeyiz.
O kayıt biz dinleyene kadar nelerden geçirilmiştir muhtemelen. Herhangi bir MG'den öyle ses çıksa evi arabayı satar gider alırım :).

O kanal EMG'nin kendi manyetiklerini tanıttığı kanal, Marshall'ın bir önemi yok.
Tonla pedal var, amfiyi de öylesine mikrofonlamışlardır. Belki de video çekildiği sıra Zakk'in endorser'ıydı Marshall bilemeyiz.
O kayıt biz dinleyene kadar nelerden geçirilmiştir muhtemelen. Herhangi bir MG'den öyle ses çıksa evi arabayı satar gider alırım :).
Soylediklerini bende dusundum ama jack cikis girisine iyi bak. Birde internetteki youtube incelemelerini falan alt ust ettim. O ton o amfiden cikar diye dusunce olustu

O kadar incelemedim ... jack başka yere de gidiyor olabilir, her halikarda MG bile olsa mikrofonlanmış ve sonrasında kimbilir ne süreçlerden geçmiş. Demek istediğim 2w cücürük bir amfi ile evinizde o sesi alamazsınız, boş hayal kurmayalım. Ama güzel video eyvallah. Herifin goblin gibi tırnağına bakmamaya çalışarak izliyorum genelde bu tip demolarını.

Pedallarla bu hale gelmiş elbet ama başlangıç için yeterli bir amfi-ymiş- gibi duruyor. 2011 yılında çıkmış sanırım. Pille de çalışabiliyormuş bence çok güzel. Efektleri var, akort aleti var, kulaklık ve aux girişi var. O dönemin ID:CORE 10'uymuş sanırım. Ama ülkemizde ve dünyada o kadar popüler olamamış anladığım kadarıyla.

145562 eklentisini görüntüle145561 eklentisini görüntüle
bence pedalsız soundlarıda güzel gel.yor kulağa

Sırf mikrofonlama dahi amfinin sesine etki eder, Youtube'dan amfi incelemelerini izleyip internetten sipariş verdikten sonra kendi odasında aynı sesi alamayan bir sürü insan olmuştur ilk yıllarında. Ki yukarıda değinildiği gibi post-prodüksiyon olma ihtimali son derece yüksek bu tür videolarda.

Marshall MG2CFX, evde kullanmak için önermem ama sokakta iyi iş görür.
Böyle dedim ama ben bu amfiyle ilk kayıtlarımdan birkaçını almıştım. Daha o zamanlar kundakta bebeydim, aşağıda dinleyebilirsiniz davul üzerine sağ-sol 1'er kanal kaydedilmiş amfinin en yüksek gaindeki sesini.
Ha bir de arkadaşıma ufak bi bar sahnesi yaptırmıştım bu amfiyle, inanmayan olursa diye aha aşağıdaki de fotosu, videosu da vardır elbet ama bulabilir miyim emin değilim. Clean kanalı harbiden güzel amfinin. Efektleri inputtan girmiş gibi kötü geliyor özellikle chorus. (clean kanal en sona yakın ses üstüne boss sd-1 ile boostlayarak prs se cuustom 24 çaldı o gün, kendisi de bu forumda var ama girmiyor sanırım uzun süredir.)

Son düzenleme:
Arkadas Zakk Wylde dedigin adam zaten post produksiyonsuz gitar calmaz. Zakk Wylde dedigin adam zaten bastan asagi post produksiyondur.
Yani kizmayayim dedim ama elin 3. Sinif mikrofonuna sahip telefonundan bile bildigimiz Zakk tonunu cikartan adama simdi gelip ' yahu post produksiyon yahu' demek abesle istigaldir.
Simdi bilgi ve tecrubelerimizi paylasirken de birazcik ölçüp tartmamiz lazim gelir.
Zakk dedigimiz adam o koskoca amfinin onune koydugu ve benim basta mg10 sandigim bir amfiyle guzel bir solo atmis. Hatta bence yer yer kendini tekrar etmis.
Amfinin daha sonra mg2 oldugu ortaya cikti ki bu bende hayranlik olusturdu.
Burada onemli olan su; elde olan veriler, video kaydi iceren goruntuler ve yukarida bir arkadasimizin sahsi tecrubesini paylastigi ses kayitlari dahilinde post produksiyon olsa da olmasada bu amfinin bayagi bayagi gideri oldugu bence kanitlanmistir.
Ya yemisim post produksiyonu, aha bak asagida atiyorum post produksiyonu 😀

Geri