Ses Kartını Amfiye Bağlamak Hakkında

Esenlikler. Amfim beni pratik yapmaktan öteye götüremediği için Behringer UMC22 aldım. Profesyonel bir ses elde etmeyi amaçlamadığım için de referans monitörü yerine amfimi kullanmak istiyorum. Ses kartının right ve left olmak üzere iki çıkışı var. Bu çıkışlardan hangisini kullanarak amfiye bağlanmalıyım? Daha da önemlisi, amfiye bağlandıktan sonra amfi sesi tekrardan işler mi? Yoksa bir hoparlör görevi görmesi için ekstra bir şey mi yapmam gerekli? Yardımcı olabilirseniz çok müteşekkir olurum... :)

Muhtemelen bu senaryoda RCA - 3.5mm çevirici kablo alıp sağ-sol uçlarını ses kartına, 3.5mm kısmını da amfinin aux girişine bağlaman lazım ama emin değilim düzgün olur mu. Aux'tan giriş yaptığında sesi tekrar işlemez, o şekilde backing track falan çalınıyor zira. Yine de daha tecrübeli birileri fikir verirse daha iyi olacaktır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Muhtemelen bu senaryoda RCA - 3.5mm çevirici kablo alıp sağ-sol uçlarını ses kartına, 3.5mm kısmını da amfinin aux girişine bağlaman lazım ama emin değilim düzgün olur mu. Aux'tan giriş yaptığında sesi tekrar işlemez, o şekilde backing track falan çalınıyor zira. Yine de daha tecrübeli birileri fikir verirse daha iyi olacaktır.
Sağ-sol çıkışları çivi jack için, RCA uyar mı? Aux önerisi için teşekkürler bu arada.

Selamlar. Rca kablo ile bağlantı sağlayabilirsiniz ancak amfiniz mono ise sonuçtan memnun kalacağınızı zannetmem. Aux inputta amfi sesi işlemez.

Sol-Sağ'dan ayrı ayrı çıkmak yerine bir ucu 6.3mm diğer ucu 3.5mm bir kablo alıp, 6.3 tarafını ses kartının kulaklık çıkışına, 3.5 tarafını amfinin aux girişine takabilirsin.

Ayrıca stereo ses duyamayacağın için kabloyu sol-sağ çıkışlardan sadece sola takıp, sağı boş bırakarak onu amfiye bağlayabilirsin.

Sol-Sağ'dan ayrı ayrı çıkmak yerine bir ucu 6.3mm diğer ucu 3.5mm bir kablo alıp, 6.3 tarafını ses kartının kulaklık çıkışına, 3.5 tarafını amfinin aux girişine takabilirsin.

Ayrıca stereo ses duyamayacağın için kabloyu sol-sağ çıkışlardan sadece sola takıp, sağı boş bırakarak onu amfiye bağlayabilirsin.
Bu çok güzel bir haber oldu. Evde halihazırda bir tane 6.3mm-3.5mm dönüştürücüm var. Onunla denedikten sonra tekrardan yazarım. Teşekkürler.

Ses kartının sol çıkışından amfinin aux girişine dönüştürücü ile bağlandım, çıkan ses fena değil. Deneyecek arkadaşların aklında bulunsun. Fakat ne hikmetse ses kartının kulaklık çıkışından amfiye bağlandığımda ses alamadım...

Ses kartının sol çıkışından amfinin aux girişine dönüştürücü ile bağlandım, çıkan ses fena değil. Deneyecek arkadaşların aklında bulunsun. Fakat ne hikmetse ses kartının kulaklık çıkışından amfiye bağlandığımda ses alamadım...
Dostum selamlar bende de blackstar id core var bende buses kartından almayı düşünüyorum amfiden ayarladıgın ses ile ses kartından ayarlayıp amfiden duydugun ses arasındaki farkı anlatabilirsen cok sevinirim

Geri