neden çalışmıyor olabilir?

merhabalar. ilk kez elektro gitar ve amfi aldım. bugün geldi. Jack kablosunu amfiye bağlıyorum ancak gitarın sesi gelmiyor? neden olabilir? manyetikler etrafında yer alan bantlarla mı ilgilidir? ilk kez aldığım için hiçbir bilgim yok, saçma bir soruysa da şimdiden affınıza sığınıyorum.
IMG_20210114_183932.jpg

Amfi üzerinde birden fazla 6.3 mm'lik giriş olabilir. Gitar inputuna taktığından emin ol.
Amfideki volume knobu açık olabilir ama master knobu kapalı olabilir, veya tam tersi olabilir. İkisinin de bir miktar açık olduğundan emin ol.
Amfide standby gibi bir mod olabilir, o moddan çıkardığından emin ol.
Gitarın volume potunun açık olduğundan emin ol.

Alacağım diyordunuz hayırlı olsun öncellikle amfiniz ne bilmiyorum ama kabloyu taktıktan sonrar manyetiklere tırnakla bile vurunca amfiden tak tak ses duymanız lazım.

Blackstar core id10 alacaktınız diye yazmıştınız galiba
GAIN VOLUME VE EN SAĞDAKİ DÜĞMEYİ SAĞA doğru kapalı olmadığından emin olun.

Ek olarak o bantlar olması gereken bir şey hatta onlarla pek muhattap olmamak gerek diye biliyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
teşekkürler blackstar core id 10 aldım ve YouTube da dolaşırken gördüğüm ayarlara getirerek ses aldım nihayet.
az kalsın saçma sapan bir şekilde bantları söküyordum cahillik başa bela lol

teşekkürler blackstar core id 10 aldım ve YouTube da dolaşırken gördüğüm ayarlara getirerek ses aldım nihayet.
az kalsın saçma sapan bir şekilde bantları söküyordum cahillik başa bela lol
İyi çalmalar dilerim ek olarak yousician programı ücretsiz sürümü başlangıç seviyesindeyseniz çok motive edip bir şeyler öğretebilir.

teşekkürler fazlasıyla başlangıç seviyesindeyim :D
bu yüzden hem ona hem de selim ışık videolarına bakmayı düşünüyorum
Tabi herkesin öğrenme şekli stili öğrenmek istediği hoca farklı olabilir. Koskocaman bir nesil ondan öğrendi ama ben bir türlü alışamadım ona o yüzden yousician almıştım şu an aylık 40 lira olması lazım standart sürümünün. En azından başlangıçtan bir kaç akor öğrenmeye vuruşları falan öğretiyor. Günlük 1-2 ders ücretsizdi galiba en son. Denemek bedava zaten. Amfinin sesini telefon duyacak kadar açmanız yeterli oluyor zaten.

Tabi herkesin öğrenme şekli stili öğrenmek istediği hoca farklı olabilir. Koskocaman bir nesil ondan öğrendi ama ben bir türlü alışamadım ona o yüzden yousician almıştım şu an aylık 40 lira olması lazım standart sürümünün. En azından başlangıçtan bir kaç akor öğrenmeye vuruşları falan öğretiyor. Günlük 1-2 ders ücretsizdi galiba en son. Denemek bedava zaten. Amfinin sesini telefon duyacak kadar açmanız yeterli oluyor zaten.
mantıklı o da denenebilir aslında neden olmasın

Geri