Televizyon ses sistemi

Merhaba. Schecter sgr c1 gitar almayı düşünüyorum. Ancak amfi yerine prosesör alıp kulaklıkla çalıcaktım. Evimdeki samsung ses sistemine alacağım prosesörü bağlayarak hoporlordende ses alabilir miyim? Yoksa illa amfimi almam gerek? Ses sisteminin modelini ve üzerinde bulunan girişlerin resimlerini koyuyorum. Neden böyle bir fantezi yapıyosun diyor iseniz evde gün boyu çalışırken mecbur kulaklık takacağım ancak hoporlor ilede çalma fırsatım olduğu zaman bu ses sistemini kullanabilirmiyim onu öğrenmek istedim.
Hoparlorün üzerinde hdmi in hdmi out aux in ve official in girişleri bassın üzerinde ise id set diye bir giriş var.

Dosyalar

• 20210115_141053.jpg
    20210115_141053.jpg
    253.9 KB · Gösterim: 188
  • 20210115_141031.jpg
    20210115_141031.jpg
    179.4 KB · Gösterim: 133
  • 20210115_141017.jpg
    20210115_141017.jpg
    200.9 KB · Gösterim: 138
Benim bu konudaki yaklaşımım biraz odunca:

Selamlar, MG10 başlangıç için gayet uygundur. Elektro gitara yeni başlayan birisinin ihtiyacı olan şey sadece pratik amfisidir. Kayıt almaycaksınız, performans sergilemeyeceksiniz. Önümüzdeki bir kaç sene boyunca gitar idollerinizin şahsi ekipmanlarını kullansanız dahi aynı onlarla tonu alamayacaksınız. Yeni başlayan birisinin 'ton' kovalamasını bu yüzden beyhude buluyorum. Başlangıç amfisinin yapması gereken tek şey tuşeyi düzgün okumaktır. Bu yüzden dijital amfi ya da ses kartı tavsiye etmem, hele ucuzlarını hiç etmem. Özellikle yüksek gainli tonlarda çok hata örter, gelişimi olumsuz etkiler.

MG10'da (saydığınız diğerlerinde de) çok fazla ton çeşitliliği yoktur, bir noktadan sonra sıkıcı hale gelebilir. Böyle bir durumda amfi değiştirmekten ziyade bakış açısı değiştirmek faydanıza olacaktır :) Geliştikçe tona dair beklentileriniz netleşir, şekillenir, siz de bu doğrultuda bir amfi alırsınız. Ancak başlangıç için benim tercihim MG10 olurdu.

Bu amfilerden 'tonu' çıkaran çıkarıyor:

En azından reverb de olsun derseniz MG15R falan kovalayın ikinci el.

id core stereo bir amfi. USB bağlantısıyla bilgisayarda çaldığın backing track'i amfiden dinleyebilirsin ve uzerine gitar çalabilirsin. Ayrıca aux girişi ile mp3 player bağlayıp o şekilde de backing track dinleyebilirsin. Amfinin crunch tonlarını ben fiyatına gore muhteşem buluyorum. Pena vuruşu siddetine göre değişen gain dinamiği cok güzel (elbette güzel bir lambalı amfi veya 12 inch hoparlörlü üst segment amfiler kadar değil, birazcık yapay duruyor ancak bu çok tecrübeli olanlar için bir ayrinti). Crunch kanalı olarak 2 amfi modeli var ancak diğer modellerde de gain ayari ile daha farki crunch tonlari alinabiliyor. Amfi için benim olumsuz bulduğum taraf, benim Shure kulak ici kulaklıklarla amfinin kulaklık çıkışından aldığım ses hic guzel degil ancak bu durum id core'dan daha ust segmentteki katana 100 kulaklık çıkışı için de böyle. Muhtemelen benim kulaklıklar bir şekilde anlaşamıyor amfilerle.

Prosesor tarafi ise senin için bir çözüm olmayacak bu bütçede çünkü yine ses çıkışı icin amfi veya kaliteli hoparlörlere ihtiyaç duyacaksın.

id core stereo bir amfi. USB bağlantısıyla bilgisayarda çaldığın backing track'i amfiden dinleyebilirsin ve uzerine gitar çalabilirsin. Ayrıca aux girişi ile mp3 player bağlayıp o şekilde de backing track dinleyebilirsin. Amfinin crunch tonlarını ben fiyatına gore muhteşem buluyorum. Pena vuruşu siddetine göre değişen gain dinamiği cok güzel (elbette güzel bir lambalı amfi veya 12 inch hoparlörlü üst segment amfiler kadar değil, birazcık yapay duruyor ancak bu çok tecrübeli olanlar için bir ayrinti). Crunch kanalı olarak 2 amfi modeli var ancak diğer modellerde de gain ayari ile daha farki crunch tonlari alinabiliyor. Amfi için benim olumsuz bulduğum taraf, benim Shure kulak ici kulaklıklarla amfinin kulaklık çıkışından aldığım ses hic guzel degil ancak bu durum id core'dan daha ust segmentteki katana 100 kulaklık çıkışı için de böyle. Muhtemelen benim kulaklıklar bir şekilde anlaşamıyor amfilerle.

Prosesor tarafi ise senin için bir çözüm olmayacak bu bütçede çünkü yine ses çıkışı icin amfi veya kaliteli hoparlörlere ihtiyaç duyacaksın.
Aklımda kalan tek soru blackstara kulaklık takılıyormuydu onuda cevapladınız. Blackstar idcore 10v3 çıktı galiba. Türkiyeye geldiği zaman v2ler 2. ele düşecektir oyüzden v2 tercih edeceğim. Dediğim gibi daha önceden akustik gitar ve saz çalmayı denedim ancak 3. günden sıkılıp bıraktım ancak elektro gitar benim zevkime uygun olduğu için busefer öğreneceğimi düşünüyorum. Zaten öğrendikten sonra ekipman yükseltmesi içinde yine burada birlikte tartışmamız dileği ile. Yardımlarınız için çok teşekkürler. Yakın zamanda gitar seçimi içinde bir başlık açacağım oradada sizleri görmek isterim :)

Geri