250 bin akor ve tab - Akoroke

Merhaba müzisyen arkadaşlar;
İsmim Bekir, Kısa bir süre önce açtığımız siteyi tanıtmak istiyorum. Henüz biryerde duyurusunu yapmadık birkaç eksiği var. Gitar, Bas gitar, ukulele piano ve mandolin için 250.000 adet akor ve nota barındırıyor. Akor ve notaların dışında geniş bir eğitim bölümüde mevcut. Akorları dinlemek ve pratik yapmak için. Ayrıca araçlar bölümünde müzisyenlerin işine yarayacağını düşündüğümüz şeyleride koyduk. Sistem akorları youtube müzik videolarından otomatik olarak çıkarıyor. Nota ve tablar ise guitar pro. Evet akorlar 100% doğru olmayabilir ama kullanışlı olduğunu düşünüyoruz. Bu haftasonu kullanıcılara youtube üzerinde arama yaptırıp kendi istedikleri şarkıların akorlarını bulma bölümünüde aktif edeceğiz.

Türkçe : Akoroke
İngilizce: Chordoke

Müsait bir zamanınızda inceleyip nasıl geliştirilebilir bu konuda fikir öneri verirseniz seviniriz.
Ayrıca maddi kazanç amacı ile açılmış bir site değil, gidebildiğimiz kadar reklamsız üyeliksiz hizmet sunmak istiyoruz.

Beğenmeniz ve yardımcı olması dileğiyle.
Bu arada sistemin hızlıca nasıl kullanıldığına buradaki videodan bakabilirsiniz

Merhaba müzisyen arkadaşlar;
İsmim Bekir, Kısa bir süre önce açtığımız siteyi tanıtmak istiyorum. Henüz biryerde duyurusunu yapmadık birkaç eksiği var. Gitar, Bas gitar, ukulele piano ve mandolin için 250.000 adet akor ve nota barındırıyor. Akor ve notaların dışında geniş bir eğitim bölümüde mevcut. Akorları dinlemek ve pratik yapmak için. Ayrıca araçlar bölümünde müzisyenlerin işine yarayacağını düşündüğümüz şeyleride koyduk. Sistem akorları youtube müzik videolarından otomatik olarak çıkarıyor. Nota ve tablar ise guitar pro. Evet akorlar 100% doğru olmayabilir ama kullanışlı olduğunu düşünüyoruz. Bu haftasonu kullanıcılara youtube üzerinde arama yaptırıp kendi istedikleri şarkıların akorlarını bulma bölümünüde aktif edeceğiz.

Türkçe : Akoroke
İngilizce: Chordoke

Müsait bir zamanınızda inceleyip nasıl geliştirilebilir bu konuda fikir öneri verirseniz seviniriz.
Ayrıca maddi kazanç amacı ile açılmış bir site değil, gidebildiğimiz kadar reklamsız üyeliksiz hizmet sunmak istiyoruz.

Beğenmeniz ve yardımcı olması dileğiyle.
Bu arada sistemin hızlıca nasıl kullanıldığına buradaki videodan bakabilirsiniz
sitenin tasarımı gayet hoş olmuş göz attım müzik konusunda çoğu şey düşünülmüş biraz daha fazla parça örnekleriyle tadından yenmez hayırlı olsun :)

Çok güzel fikirmiş, tebrikler. Bu arada sanırım yeni ve popüler adları altında iki ana bölüm yapmışsınız. İlave olarak türlere göre kategori açmak da (pop, rock, jazz, arabesk-pop gibi, sonuncu şakaydı) hoş olabilir. Onun dışınd tasarım da, fikir de çok iyi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler öneriler için, daha fazla parça için çalışmalarımız devam ediyor. Yani youtube da olan her müzik videosunun akorları çıkartılacak. Bizim sisteme eklemediklerimiz bile son kullanıcı tarafından aratılıp akoru çıkarılabilecek. Bu arada sınıflandırma işi zor akorlar için, yani bir sanatçı farklı tarzlarda söyleyebiliyor. ama yinede bunada bir çözüm düşünüyoruz.

Fikir güzel aslında, tabların detaylı olduğunu umarak girmiştim ancak o kısımdaki çalışma farklıymış.
Mesela denemek için Master of Puppets açtım. Altta tableri görüp üste şarkının eş zamanlı akmasını bekliyordum ancak öyle olmadı. Tabii ki bu çok daha büyük bir iş. Belki yapılabilir bilmiyorum. Sadece 3-5 akor çıktı, nota ayrımları ile ilgili bir şey göremedim yani normal tab gibi değildi. Yine de güzel fikir, sevdim siteyi. Basit çalışmalar için ideal.

Şarkı içinde gördüğüm yanlış akorlar da var. Fikir çok güzel bu arada bayıldım ki bence yaptığınız işten para kazanmalısınız. Emek harcıyorsunuz.

Geri