Manyetik yüksekliği ve entonasyon ayarı

Merhabalar değerli forum sakinleri gitarıma genel bir bakım yapıyorum ve kafama takılan iki şeyi sormak istedim.

1- gitarima iki adet humbucker mevcut daha önce sap ayarı ve genel kontrol için götürdügüm luthier manyetiklerin alçak olması daha iyi deyip özellikle sap manyetigini dibe kadar gömdü bu konuda öneriniz nedir ben biraz daha yükseltmeyi düşünüyorum açıkçası

2- akort için uzun yıllardır kullandığım bir uygulama var çok kaliteli tunerlar ile kiyasladim hatta aynı performansı da aldım. Bu uygulama ile entonasyon ayarı yapabilir miyim yoksa mutlaka sapa takılan Tunerlardan kullanmalı mıyım ?

1 - Herşey gibi onun da kişiye ve nasıl bir tepki almak istediğine göre ideal bir noktası vardır. Manyetiğin tele mesafesi ne değiştirir kendin de araştırabilirsin. Mutlak doğrusu yok bunun.
2 - jack ile takılan normal bir tuner en doğru ölçümü verir, özellikle entonasyon için sapa takılan zımbırtılar değil.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
1 - Herşey gibi onun da kişiye ve nasıl bir tepki almak istediğine göre ideal bir noktası vardır. Manyetiğin tele mesafesi ne değiştirir kendin de araştırabilirsin. Mutlak doğrusu yok bunun.
2 - jack ile takılan normal bir tuner en doğru ölçümü verir, özellikle entonasyon için sapa takılan zımbırtılar değil.
Jack ile takılan Tuner alma imkanım şuan maalesef yok bu iş görmeyecektir sanırım değil mi ?

Jack ile takılan Tuner alma imkanım şuan maalesef yok bu iş görmeyecektir sanırım değil mi ?

2. el boss'un veya tc electronic'in uygun fiyatlı turnerlarını bulabilirsiniz yoksa 2. el cherub filan da olur eski çinli bir firma uzun zamandır üertim yapıyor şaşırtıcı ama 20 sene önce aldığım jacklı tuner bu firmanın ve hala doğru ayarla çalışıyor.

Geri