BECERİKSİZ YÖNETİM, TURKROCK FORUMUN YÖNETİLEMEYİŞİ VE BİR VEDA.

Zamanında forumda ne oldu da bu kadar kudurduysa çocuk aylardır banlanıp banlanıp yeni hesap açıyor, yeni bir olay değil yani.. Artık forumda biri mesaj attığında gerek emoji gerek üslup direk kim olduğu anlaşılıyor, dikkatimi çekerse profile bir bakıyorum ilk mesajlardaki konuşma tarzıyla son mesajlardaki konuşma tarzı bambaşka..
Biz gene engeller geçeriz, bir daha gelir bir daha engelleriz de bir insanın hiç mi işi gücü olmaz..buna kasmak bile ne biliyim, yazık. ha bide anlamadığım @Ketamin en son banlandığında IP'den bloklandığını o yüzden yeni hesap açamadığını söylemişti, hadi yapmaya uğraşmayı geçtim de bu çocuk nasıl oluyor da 100 tane hesapla geliyor her hafta?

mantıklı şeyler yazsan anlaşılacak ama olmuyor malesef. o fiyata daha iyi gitar bulursun desen yine tamam ama indirimsiz fiyatı 5500 indirimli fiyatı 4600 olan gitara istenen 2300 belkide pazarlıkla 2000 olacak gitara fiyatı çok demek oluyor malsef ölücü arkadaşım xd sana göre 1000 lira olmalı sanırım :d ölücüsün işte kabul et rahatla ahaha
Kardeş ölücülüğün anlamı bu değil. Lütfen biraz seviyeyi yükselt de ciddi ciddi oturalım, tartışalım. Daha önce de yazdığım gibi ölücü "zaten ucuza satılan bi ürünü daha ucuza almak için pazarlık eden kişi" demek. Yani zaten ölü sen daha da ötesini istiyorsun anlamında, yoksa herkes ucuza mal almak ister, aksini iddaa eden kişide sorun vardır. Bak aptala anlatır gibi tane tane yazdım. Daha fazla kendi zekanla alay etme. Eski mesajlarımı okumaya meraklısın. Orda onlarca tavsiye var, incele kendin bul. Bu kadar hazırcı olma.

Bugüne kadar kimseyi engellemedim hatta direkt bana karşı zırzopluk eden kıt akıllıları bile ... engelleyince yazdığı hiçbir şey çıkmıyor mu bizde? Yani ilgisiz bir başlığa da yazsa o kişi hariç olan mesajları mı sadece görüyoruz? Hiç engellim yok ama sanırım başlamak gerekecek :)
Eğer başlığı engellenen kişi açmışsa anasayfaya düşmüyor, başlık içinde de yorumlar görünmüyor. Sadece içeriği göster ibaresi açık kalıyor, ona tıklamak da şahsın tasarrufu. Nihayetinde bir araç burası. Nasıl iş yaparken tornavidaya küfretmek biryere taşımıyorsa, buraya, yönetime, kullanıcılara sövmek de yersiz. Engeli basıp çürükleri ayıklamak lazım.

Ben bu tarz başlıkların kötü şans getirdiğine inanıyorum. Youtube gitaristlerinin 13 - 22 yaş aralığında bir kitlesi var, benim asıl korktuğum şey onların buraya düşmesiydi ve görüyorum ki yavaş yavaş geliyorlar. Bunları çeşitli facebook gitar gruplarında ve youtube'da yüksek takipçili gitar kanallarının yorumlar kısmında görebilirsiniz. Dalga dalga internetin her köşesine yayılıyorlar. Gitarlar ya da sanatçılar hakkında olsun, her şey hakkında o kadar sığ ve fikirsizler ki, yaptıkları hiçbir konuşmanın ya da kişiliklerinin derinliği yok. Yeni nesil gençlerde gerçekten farkındalığı yüksek insanlarda var ancak bahsettiğim çoğunluk hiçbir şey hakkında bilgisi olmayan ancak sürekli fikir yürüten kanserli bir kitle. Kanserli diyorum çünkü fikirleri bu kadar kıt ve hastalıklı bir nesil daha önce yaşamamıştır. İnternetin zararlı kullanımı diyelim. Bu tarz başlıklarda bunları çeker. Youtube gitaristleri de sırf takipçi ve izlenme sayısı adına sürekli bunları bir araya toplayıp komün haline getirme peşinde. Umarım buradan uzak kalırlar.

Forumda gerçekten sivri zekalı, farkındalığı yüksek gençlerde var, onlar da geliyor, tecrübe birikimi insanlar da var. Hiçbir şey eskisi gibi olmasa da, halen varlar. En azından bu insanlar için faydalı olarak kullanma konusunda ısrar edilebilir.

haha yahu ne adamsın. diğer konudada olduğu gibi kendince hakaret etmeye çalışmaların falan çok komik xd satıcı indirimli fiyatın belkide yarısından aza verecek. indirimsiz fiyatınsa zaten çok çok altında bir fiyat ama sen buna fiyat fazla diyorsun. ölücü napıyor zaten makul fiyatı iyice öldürmeye çalışıyor. sende makul fiyata fiyat çok diyorsun. sana göre kaç olmalı onu söylede görelim bakalım ne kadar ölücüsün xd
Sen ucuz ürün bulduğunda daha fazlasını mı teklif ediyorsun? Sahibinden'de Çok daha üst gitarlar var bu paralara. Sen 2300 tlye 212ni al sat istersen çerçeveler duvara as ama ben gider Godin falan alırım o paraya. Ben malı ne alıyorum ne satıyorum. Bu noktada sadece eleştiricilik yapıyor olabilirim, ölücülük alışveriş sırasında gerçekleşen bi olay. Daha nasıl anlatılabilir bilmiyorum. Benim ne kadar ne olduğumu ölçmek de tanımadığı insanlara karşı ikk mesajı bi hakaretle başlayan birine kesinlikle düşmez. Kişi kendinden bilir işi. Sen kendin dal kendin oyna.

Zamanında forumda ne oldu da bu kadar kudurduysa çocuk aylardır banlanıp banlanıp yeni hesap açıyor, yeni bir olay değil yani.. Artık forumda biri mesaj attığında gerek emoji gerek üslup direk kim olduğu anlaşılıyor, dikkatimi çekerse profile bir bakıyorum ilk mesajlardaki konuşma tarzıyla son mesajlardaki konuşma tarzı bambaşka..
Biz gene engeller geçeriz, bir daha gelir bir daha engelleriz de bir insanın hiç mi işi gücü olmaz..buna kasmak bile ne biliyim, yazık. ha bide anlamadığım @Ketamin en son banlandığında IP'den bloklandığını o yüzden yeni hesap açamadığını söylemişti, hadi yapmaya uğraşmayı geçtim de bu çocuk nasıl oluyor da 100 tane hesapla geliyor her hafta?
Diğer uğraştığım hobilerle ilgili forumlarda aynen öyle IP den blockluyorlardı hatta aynı IP den birden fazla hesap açılması bile ban sebebiydi. Tabi orada adminlerin çok sıkı denetimini de es geçmemek lazım.

"Engelle" butonunuz varken kullanın gitsin ya. Bakın mesela bende "rapor et" butonu 1,5 senedir yok, çok sevgili admin butonumu kırdı.
İlk sayfada biri yazmış ciddiye almayın şu trolleri, alanda kabahat. Cevap vermeyin, tutun kendinizi biraz :)

yoo niye fazlasını teklif edeyim ama ne alaka xd işte dediğim yere geldin ölücü arkadaşım. o fiyata başka gitar önerebilirsin ama yarı fiyat istenen ilana fiyat çok diyemezsin. fiyat ver dedim onuda vermedin. demekki boş boş konuşmuşsun fiyat çok diye. neyse bu sana ders olur umarım. yarı fiyata çok diyorsan önce burada destek aldığın arkadaşların ilanlarına yaz. eminimki buradaki kişilerde yarı fiyatından fazlaya satıyordur. abartı olmadığı sürece satabilir tabiki hakkı. neyse önce o ilanlara yaz sonra başka ilanlara geçersin xd
Niye bu fiyat buna çok diyemiyim, istersem o gitar alınmaz bile derim, kim beni engelleyecek ve hatta diyorum, o gitar alınmaz. Git şimdi Yamaha firmasına beni şikayet et. Boş konuşmaktan ziyade sana bilgi vermeyi uygun görmedim diyelim buna. Ilk mesajında hakaret eden kişiye daha uygun fiyatlı gitar tavsiye edeceğime ya da onun dediklerini yapacağıma daha kötülük yapmayı yeğlerim açıkçası. Senden ders almak da ayrı komikmiş. Neyi kime ispatladın ki ders olsun. Bi şeyler istedin bense o konularda sana cevap vermedim ki hala da vermem, git araştır, beleşe alışmışsınız. Hayır, bi fiyat yazamayacak kadar parmağım mı tuşa basamıyor ki fiyat yazamamış olayım ahaha ha ok o zaman bana ders: bi dahaki sefer emrederek fiyat isteyen birine 4 basamaklı sayı yazılacak, yoksa boş konuşmuş olunuyor, fiyatı yazınca boş konuşmamış olunuyor. Bu da bana ders oldu cidden. Şaka mı la bu?

Kim kimdir ya da forumla ilgili ne sıkıntısı vardır bilemiyorum ama çok uzun zamandır dönem dönem takip ettiğim turkrock'ı ne kadar eleştirsem de, bu çerçevede sitelerin kapanıp gittiği zamanlarda ayakta kalması ile biraz olsun insaf etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Elbette yönetimin hataları oluyordur. Elbette kural uygulamalarında sıkıntı vardır ama bir yerden sonra mevzuyu ortamı terk ederek değil, elimizden geldiğince düzelterek yapmamız gerekir. Ayrıca ne olursa olsun ifade özgürlüğü konusunda muadillerine göre bence olumlu yönleri vardır. En azından benim kişisel tecrübe ettiğim kadarıyla böyle oldu. Tabii muadilleri de pek kalmadı ama yine de kalan bir iki taneye göre diyelim.

Ketamin neden banlandı?

Sanırım şu arkadaşın açtığı konular. Kendisi görünüşe göre banlanmış gerçi. Muhtemelen diğer konuda size sataşan yeni üye bu kişiyle aynı.
bu olay gerçekten forumun bittiğini kanıtladı

@ahmetkurtkaya amfi tavsiyesinde aramızda kavga çıkmıştı özür diliyorum küfür etmiştim sende beni rapor etmiştin en azından öyle dedin bende kesin hesabım kapanır diyodum fakat kapanmadı üstünden nerdeyse 1 ay geçti forum yetkilileri uyuyormuş tekrardan özürdilerim

iki sene önce üye olmuştum buraya. sonra işte hesabı unuttum buraya geçtim. eskiden bi konu açtığımda gayet kibar saygılı bi şekilde yazıyorlardı. yani kimse gerçek hayatta bu kadar kibar değil ama benim gördüğüm buranın bi adabı vardı. geçenlerde bi başlık açtım bi fretless gitar hakkında. yok madem alcaksın niye sorıyosun yok öyle yok böyle. sanane kardeşim. atmışım işte başlığımı sende yanıtlamak istersen yanıtla niye ezikliğini bastırmqk için bana laf soktuğunu düşünüyorsun ki.
Gerçekten bu forum bitmiş. artık sadece sorularıma cevap aramak için geleceğim. iyi günler

iki sene önce üye olmuştum buraya. sonra işte hesabı unuttum buraya geçtim. eskiden bi konu açtığımda gayet kibar saygılı bi şekilde yazıyorlardı. yani kimse gerçek hayatta bu kadar kibar değil ama benim gördüğüm buranın bi adabı vardı. geçenlerde bi başlık açtım bi fretless gitar hakkında. yok madem alcaksın niye sorıyosun yok öyle yok böyle. sanane kardeşim. atmışım işte başlığımı sende yanıtlamak istersen yanıtla niye ezikliğini bastırmqk için bana laf soktuğunu düşünüyorsun ki.
Gerçekten bu forum bitmiş. artık sadece sorularıma cevap aramak için geleceğim. iyi günler
sana hak veriyorum fakat bu forumda çoğu insan amfi tavsiyesi gitar tavsiyesi duymak istemiyor geçen parmaklarım sakat gibi duruyor diyen arkadaşı görmüşsündür yada amfisi yüzünden bırakacak olan kişiye duymuşsundur böyle saçma absürt başlıklar insanın canını sıkıyor sonra bu kişiler tepki alıyor

Oldukça az ve rafine katilimciyi davetle cagirdigim bir sosyal platform sayfasi acmistim amme hizmeti olarak. Hoş benden baska kullanan da pek olmadi ama dileyen olursa om ile ulasirsa paylasabilirim.

Bura ile benim fikrim de ciddi bir shit hole oldugu acikcasi. 2-3 sevdigim arkadas yaziyor diye ugruyorum ara ara.. Trollu gectim, az bilgi ile cok konustugunu gordugum kisileri bile banliyorum.

Bu muhabbet yıllardır dönüyor, fakat alternatif bir site yok sanırım, o yüzden halen daha burdayız 🙂

Geri