BECERİKSİZ YÖNETİM, TURKROCK FORUMUN YÖNETİLEMEYİŞİ VE BİR VEDA.

geçen teleyle stratın farkı ne diye bi soru görmüştüm (bu platformda değil) az araştır yabancı türkçe kaynaklar elbet bulursun dedim aldığım cevap: ya bi boş yapma abi ya diye cevap aldım uzatmadan sıyrıldım
Forum kullanmayı bilmiyor gençlerimiz. Burayı Google falan sanıyorlar herhalde. Kendilerinden önce onlarca kişinin sormuş olduğu soruları inatla tekrardan soruyorlar. Ağızlarına kürekle vurarak forum kullanmayı öğretmeliyiz!

Özenti diyenler, milliyetçi damarı kabaracak olanlar olacaktır muhtemelen ama, hangi alanda Türk mecralarına girsem hep ayrı tatsızlık. Ergeni ayrı tatsız, dedesi ayrı tatsız, bilmeyeni ayrı denyo, bileni ayrı denyo. Teker teker hepimiz iyi adamlarızdır da, bir araya gelince kötü kötü oluyoruz. Yeni nesli araştırmak istemiyor, önüne kaşıkla bilgi konsun istiyor, yaşı daha ilerisi sanki anasının karnından prodüktör ve virtüöz gitarist çıkmışlar gibi, sadece kendileri bir şeyleri tecrübe etmiş ve sadece kendileri biliyor gibi davranıyor. O yüzden en iyisi bilgiyi kaynağından almak diye düşünüyorum. Ben bir alet edevat ile ilgili bilgi almak istediğim zaman artık onun resmi Discord ya da Facebook gruplarına katılıp bilgi arıyorum. Ya da sevdiğim bir grup ya da müzisyen yeni bir içerik yayınladığı zaman gidiyorum resmi gruplarına, Bob ilen James ilen konuşuyoruz, salya akıtıyoruz. Mis gibi. Ne drama çıkaran var, ne birbirini ezikleyen var, ne bilmediği konuda cevcev yorum yapan var, ne 3.5 iq "trolllediğini" sanan ergenler, ne de altı üstü sayfada mesaj silme yetkisi var diye kendini başbakan sanan adminler. O yüzden saldım burayı da, forumları da. E bu mesaj ne alaka o zaman diyeceksiniz, bu foruma üye olduğumda 16-17 yaşında idim, şimdi 27 yaşındayım. Alışkanlıktan arada elim gidiyor ilanlara falan bakıyorum. Bir de bir kaç arkadaş var, onlar ne yazmış diye bakıp çıkıyorum o kadar senenin hatrına. Benim ilk üyeliğim sıfır uyarı ve sıfır ihtar ile, Facebook'da Turkrock adına açtığım grubu, muhabbetim olan arkadaşlarıma özel mesajdan ilettiğim için banlandığından beri saldım burayı. Elbet bir şeyler kattı ama, alacağımı aldım.

Bende de şöyle bir şey söz konusu, Facebook vs gibi sosyal medya kaynaklarında aradığım bilgiye ulaşmak daha zor olabiliyor. Gruplara sormaktansa araştırıip bulayım dediğimde pek bir şey ile karşılaşmıyorum, belki de bendedir sıkıntı :)

Bu anlamda ben hala forumlardan faydalanıyorum. Genel olarak forumların öldüğü gibi bir izlenimim yok. Tam tersine The Gear Page mesela hala aktif olarak kullanılabilen bir kaynak. Suhr gitarlar ile ilgili bir şey yazdığımda direkt John Suhr dönebiliyor bulunmaz bir nimet gerçekten. Ama maalesef TR'deki kalitenin yok olmaya yüz tuttuğu bir gerçek. Müziktek zamanında inanılmaz kaliteli içerikler vardı o da gittikten sonra Gitarpedal devam ettirmeye çalıştı. Fakat o da gidince forum olayı gözümde bitti desem yalan olmaz.

Bende de şöyle bir şey söz konusu, Facebook vs gibi sosyal medya kaynaklarında aradığım bilgiye ulaşmak daha zor olabiliyor. Gruplara sormaktansa araştırıip bulayım dediğimde pek bir şey ile karşılaşmıyorum, belki de bendedir sıkıntı :)

Bu anlamda ben hala forumlardan faydalanıyorum. Genel olarak forumların öldüğü gibi bir izlenimim yok. Tam tersine The Gear Page mesela hala aktif olarak kullanılabilen bir kaynak. Suhr gitarlar ile ilgili bir şey yazdığımda direkt John Suhr dönebiliyor bulunmaz bir nimet gerçekten. Ama maalesef TR'deki kalitenin yok olmaya yüz tuttuğu bir gerçek. Müziktek zamanında inanılmaz kaliteli içerikler vardı o da gittikten sonra Gitarpedal devam ettirmeye çalıştı. Fakat o da gidince forum olayı gözümde bitti desem yalan olmaz.
O iki forum kadar insanların hor görüldüğü mecralar hatırlamıyorum yalnız, her ikisi de aynı şekilde kayboldu gitti neyseki...

Müziktek te azıcık hevesli herkesi yerin dibine sokuyorlardı, şimdi her daw her plugin tutorialıyla YouTube da var... Facebook grubu sürünüyor :))))

Gitarpedal zaten birinin satışa konan pedalının şebeke halinde övülmesi ve acemilere pahalıya ittirilmesi olayı ile pislikte zirve yapmıştı...buradan okuyorlarsa selamlıyorum o olayları yapanları umarım fazlasıyla kazıklanmışlardır sonrasında...

Ben genel olarak bilgi anlamında platformun içinden ne alırım tarafındayım olayın, kişisel tartışmalar gibi şeylere pek girmemekle birlikte tartışanları da çok gördüm, o da zaten dünyanın heryerinde olan bir şey günün sonunda. Şebeke de enteresan bir olaymış :)

Üzücü bir mevzu. Daha önce böyle benzer bir durumda cevap verip uzaklaştırma almıştım eski hesabımda. Bu hesabımda da sorgusuz sualsiz, sebepsiz uyarı aldım. Yönetim gerçekten beceriksiz ve Türkiye'nin müzik konusunda en derinlikli forumunu leş ettiler. Benzer bir şekilde sanırım 1 yıl önce @barrios da bir başlık açmıştı. Yanılmıyorsam yönetim o zaman da hiçbir şey yapmamıştı. Yöneticiye sesleniyorum buradan: beceremiyorsan sat git oğlum.

Gitarpedal zaten birinin satışa konan pedalının şebeke halinde övülmesi ve acemilere pahalıya ittirilmesi olayı ile pislikte zirve yapmıştı...buradan okuyorlarsa selamlıyorum o olayları yapanları umarım fazlasıyla kazıklanmışlardır sonrasında...
Aynı şebeke burada da mevcut. Özellikle 2008 ve öncesi üyeliğe sahip bazı hesaplar birbirlerinin ürünlerini yalayıp yutuyorlar.

Bu sadece bir forum burada aptallar var diye buna sinirlenmeyin bile gidin için, hayatın güzelliklerine bakın, bir kız bulun ya da gitar çalın. Koskoca hayatta koskoca forumdaki ergenlere canımızı sıkıyorsak, vay halimize. Bunlar zaten hayatta hiç bir zaman eksik olmaz ki.

Geri