GİTARI HSS YAPMAK MANTIKLI MI ?

Merhabalar sx stratocaster sss gitarım var . single manyetiklerimden gayet memnunum aslında tonları çok iyi ayrıca amplitube ile kullandığımdan normalde alamıycağım metal tonlarını single manyetikle alabiliyorum ( ya da aldığımı sanıyorum ) . neyse ben şimdi hem pickguard hem manyetik hem işçilik için biriyle görüştüm 200 tl dedi fakat değer mi 200 lira vermeye ? ya da adamın 200 liraya yapıcağı iş yerine benim single'larım daha mı iyidir ? kaliteli bir humbuker için kaç para gözden çıkarmalıyım ? ve en baştan asıl soru , bu parayı böyle bi gitar için harcamak (amplitubedan idare eder tonlar alırken ) ne kadar mantıklıdır ? gitarın orjinalliğini bozmaya değer mi , daha önce çok alım satım yapmadım orjinallik bi değer kazandırır mı gitara satarken ? şimdiden teşekkürler .

200 liraya hangi hb takacakmış merak ettim. Hemde işçilik dahil. Bence hiç uğraşmaya değmez. Derli toplu pasif hb manyetikler 400 liradan başlar 2. Eli. Bana kalırsa şimdilik idare edip para biriktirebilirsin yeni bir gitar için.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
200 liraya hangi hb takacakmış merak ettim. Hemde işçilik dahil. Bence hiç uğraşmaya değmez. Derli toplu pasif hb manyetikler 400 liradan başlar 2. Eli. Bana kalırsa şimdilik idare edip para biriktirebilirsin yeni bir gitar için.
evet bana da öyle geldi ama bi kaç fikir daha almalıyım bence . nakalım ne düşünüyo diğerleri

o manyetik modifiye yada dadirik gitarı modifiye işi yaş para biriktir kendine uyugn gitarı bul yada diyorsan çok acil humbuckerlı gitar istiyorum humbucker sx bulursan single ile takas yapmaya çalış oda ayrı zor

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence hiç değiştirme. Tofaşlara modifiye yapılınca ne oluyor görüyoruz, yeni gitar al daha iyi.
Haklısün bekliycez ozaman
o manyetik modifiye yada dadirik gitarı modifiye işi yaş para biriktir kendine uyugn gitarı bul yada diyorsan çok acil humbuckerlı gitar istiyorum humbucker sx bulursan single ile takas yapmaya çalış oda ayrı zor
Evet beklemek daha mantıklı

Geri