Gibson - ESP Black Explorer

M

METMETALLICA

BLACK EXPLORER GİTAR ALMAK İSTİYORUM , S.B.DREAMS JACKSON KELLY'DEN SIKILDIM :)

JAMES YÜZÜNDEN ESP DÜŞÜNÜYORUM AMA ESKİ ŞEKİLLİ EXPLORER YOK ARTIK.

GİBSON :

" Gibson, ABD merkezli elektro gitar ve akustik gitar üreticisi şirkettir. 1950'lerden beri üretmekte oldukları Les Paul modeli dünyada en çok satılan gitarlar arasındadır.Gibson şirketi 1936 yılında ilk elektro gitarı icat ederek ona es 135 adını vermiştir. "

İLK EXPLORER ELEKTRO GİTARI ÜRETEN FİRMA GİBSON.

ESP :

" ESP gitarları 1975 yılında Hisatake Shibuya adlı Japon müzisyen ve girişimcinin Tokyo kentinde bir dükkan açması ile üretimine başlamıştır. ESP isminin açılımı 'Electric Sound Products' (elektrikli ses ürünleri) olan İngilizce bir cümleden gelmektedir. "

GİBSON MI?

gibsonmz6.jpg

ESP Mİ?

EX-260_BLK.jpg

Dave Grohl kullanıyor Firebird,arkadaşın attığı Firebird'de olabilecek en ilginç Firebird'lerden biri...Üç humbucker'lı,hafif çingene tarzı :D

Explorer'lardan ise Gibson'ı tercih ederim tabii ki...ESP'nin sertim,haşinim ben seni ezerim gibi bir görünüşü var,tonları da muhtemelen sadece çok sert metal gruplarına yönelik olacaktır.

ESP'nin şu yeni ex serileri değil de eski üst model explorerları en az Gibson kadar iyi. Arka tarafı içbükey değil dışbükey olanlar yani.

Eldrun demiş ki:
ESP'nin şu yeni ex serileri değil de eski üst model explorerları en az Gibson kadar iyi. Arka tarafı içbükey değil dışbükey olanlar yani.

Evet aynen katılıyorum, explorer alınıcaksa kesinlikle dışbükey alınmalı, bide esp'nin o sivri kenarları çok kötü duruyo bence yuvarlak hatlı çok daha hoş ;)

Gösterdiğin gitarların biri 2500 usd biri en fazla 1000 usd , nasıl aynı eksende kıyaslayalım? Çok para vermek istemiyorsan Epiphonelar Gibsonla aynı şekildeler ve daha ucuzlar

bir firebird nereden bulabilirim bilen varmı? megadeathin bi klibindede vardı amcanın elinde bu gitardan, onun için sert tonlar almak için altın rengi kapaklı emglerle modifiye edilebilir diye düşünüyoroum.

yavrucuk demiş ki:
bir firebird nereden bulabilirim bilen varmı? megadeathin bi klibindede vardı amcanın elinde bu gitardan, onun için sert tonlar almak için altın rengi kapaklı emglerle modifiye edilebilir diye düşünüyoroum.

:twisted: :twisted:

Beyaz al boyatırsın oto tamircisinde :twisted:

dostum anlam veremedmki mesajına. niye beyaz alayım boyatayım altın renklisi dururkende asıl takcak firebid nasıl bulucam onu soruyorum. janmoreye sende varmı bu gitardan, satmayı düşünürmüsün?

beyler sanki benimle dalga geçiyosunuz gibi hissettim. umrım öyle değildir herkes bilgiyle doğmuyor anasının karnından deilmi? bilgi paylaşılarak büyür hem ;)

janmoreye satılık olursa haber verirsen çok sevinirim dostum. tüneldeki dükkanları telefonla aradım firebird getirmiyomuş hiçbiri.resmen aşık oldum ben bu gitara.

kimsenin kimseyle dalga geçtiği yok, kimsenin hakkı da yok. ama başta gösterdiğin iki gitarda james in kullandığı gitarlar değil. ayrıca firebird eğer james gitarı istiyorsan sana uzak bi gitar.

Geri