Gibson - ESP Black Explorer

yavrucuk demiş ki:
beyler sanki benimle dalga geçiyosunuz gibi hissettim. umrım öyle değildir herkes bilgiyle doğmuyor anasının karnından deilmi? bilgi paylaşılarak büyür hem ;)

janmoreye satılık olursa haber verirsen çok sevinirim dostum. tüneldeki dükkanları telefonla aradım firebird getirmiyomuş hiçbiri.resmen aşık oldum ben bu gitara.

Yazdıkların dalga geçilme durumunu beraberinde getiriyor yavrucuk. Bu durumda sabredip öğrenerek zamanla çok daha iyi bir fikrin olur.

Madem GitarPedal'ın farkındasın, orada bir mütehassıs var ki, asıl sen ona sor sorularını. Explorerlardan falan çok iyi anlar.

B ;)

dostlarım abilerim neden beni anlamamakta direndiğinzi anlamıorum. explorer soran METMETALLICAdır ben firebird soruyoum. ben bu gitarın kırmızısından yıllar önce bi megadeath klibinde gördüm, adını şimdi öğrendim. sert tonlu olduğuna inanmayanlar megadeathin thrust şarkısının klibini seyretsinler diyorum.

baran_16 dostıum aynı fikirdeyiz seninle ama bu firebird köşeli olmasada canımı yaktı benim. sigmaster sen önce resmini deiştir herkes 18 yaş üstü diil burda.

saygılar

yavrucuk demiş ki:
dostlarım abilerim neden beni anlamamakta direndiğinzi anlamıorum. explorer soran METMETALLICAdır ben firebird soruyoum. ben bu gitarın kırmızısından yıllar önce bi megadeath klibinde gördüm, adını şimdi öğrendim. sert tonlu olduğuna inanmayanlar megadeathin thrust şarkısının klibini seyretsinler diyorum.

baran_16 dostıum aynı fikirdeyiz seninle ama bu firebird köşeli olmasada canımı yaktı benim. sigmaster sen önce resmini deiştir herkes 18 yaş üstü diil burda.

saygılar
megadeth in klibinde görüpte aldanma o gitar üzerinde oynama yapmışlardır birsürü hem o gitarlar nasıl setuplarda geçiyo haberin varmı

"üstünde oynama yapılmıştır, ne setuplardan geçiyo onlar" diye düşünmeyin, gitar baştan yaratılmıyor onlarda.

ha klipteki gitar gerçekten kayıtta kullanılmamış olabilir, orası ayrı.

baran_16 demiş ki:
yavrucuk demiş ki:

saygılar
megadeth in klibinde görüpte aldanma o gitar üzerinde oynama yapmışlardır birsürü hem o gitarlar nasıl setuplarda geçiyo haberin varmı

Çok alakasız bir muhabbet olmuş. Trust klibindeki gitar öncelikle bir gibson değil zaten jackson firebird. Altın renkli kapaklı emg nasıl bulursun bilmem ama (var mı öyle birşey ilk defa duydum), öncelikle jackson firebird bulman lazım ki en zoru bu.

obican demiş ki:
"üstünde oynama yapılmıştır, ne setuplardan geçiyo onlar" diye düşünmeyin, gitar baştan yaratılmıyor onlarda.

ha klipteki gitar gerçekten kayıtta kullanılmamış olabilir, orası ayrı.

Zaten alet jackson custom shop ürünü bir alet. Photobucket şifremi kaybetme gibi bir başarıya sahip olmasaydım resimlerle dolmuştur burası şu an. :D

Megadeth'de zamanında Al Pitrelli Gibson kullanıyordu. Sert ton çıkmaz diye bir şey yok Gibson Explorer'dan. Uygun manyetik ve amfi ile.

METMETALLICA demiş ki:
BLACK EXPLORER GİTAR ALMAK İSTİYORUM , S.B.DREAMS JACKSON KELLY'DEN SIKILDIM :)

JAMES YÜZÜNDEN ESP DÜŞÜNÜYORUM AMA ESKİ ŞEKİLLİ EXPLORER YOK ARTIK.

GİBSON :

" Gibson, ABD merkezli elektro gitar ve akustik gitar üreticisi şirkettir. 1950'lerden beri üretmekte oldukları Les Paul modeli dünyada en çok satılan gitarlar arasındadır.Gibson şirketi 1936 yılında ilk elektro gitarı icat ederek ona es 135 adını vermiştir. "

İLK EXPLORER ELEKTRO GİTARI ÜRETEN FİRMA GİBSON.

ESP :

" ESP gitarları 1975 yılında Hisatake Shibuya adlı Japon müzisyen ve girişimcinin Tokyo kentinde bir dükkan açması ile üretimine başlamıştır. ESP isminin açılımı 'Electric Sound Products' (elektrikli ses ürünleri) olan İngilizce bir cümleden gelmektedir. "

GİBSON MI?

gibsonmz6.jpg

ESP Mİ?

EX-260_BLK.jpg

Aga bu sorumu Allah'ını seversen :) Sen Mustang ile Civic karşılaştırması yapıyorsun şu anda :D Dikkatini çekerim Explorer kasanın sapında GİBSON yazıyor.Akan nehirler durur bunun karşısında biliyormusun ;)

Geri