Yurt Dışından Türkiye ye Kargo Taşımacılığı

Arkadaşlar merhaba, hem işim düştüğü için bu konuyu açıyorum hem de başkalarının da işine yarayacak durumlar ortaya çıkabilir diye düşünüyorum.

Almanya dan aldığım Blues junior 4- 45x45x25 15 Kg ebatlarındaki amfiyi İstanbul a gümrüksüz getireceğini söyleyen bir firma buldurttum ve 80 Euro fiyat aldım.İsteyen olursa telefonunu özelden atabilirim.

Bu tarz firmalarla daha önce iş yapmış olan ya da bağlantılarını paylaşmak isteyen var mıdır?

Firmayı almanya da yaşayan dayım buldu.Adamla whatsapp tan sesli olarak görüştüm.Garanti veriyor ama tabi neye göre kime göre bilmiyorum.

Eyyorlamam bu kadar.

Firma olarak değil ama daha önce Almanya'dan Türkiye'ye yük taşıyan kamyonculara bi kaç amfi ve gitar getirmişliğim var, kabine yatakların olduğu yere kişisel eşya olarak koyuyorlar. Ben daha ucuza getirtmiştim 80 Eurodan ama tanıdık stayla olduğu için kurumsal bi iş değildi yani.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Normalde ben de direkt dayıma getirtecektim sıfır ücretle ama covid sağolsun.Kargocu abi de 100 Euro dedi ama ben TL ile maaş alıyorum diyip pazarlık yaptım.20 Euro iyi para :)

Arkadaşlar merhaba, hem işim düştüğü için bu konuyu açıyorum hem de başkalarının da işine yarayacak durumlar ortaya çıkabilir diye düşünüyorum.

Almanya dan aldığım Blues junior 4- 45x45x25 15 Kg ebatlarındaki amfiyi İstanbul a gümrüksüz getireceğini söyleyen bir firma buldurttum ve 80 Euro fiyat aldım.İsteyen olursa telefonunu özelden atabilirim.

Bu tarz firmalarla daha önce iş yapmış olan ya da bağlantılarını paylaşmak isteyen var mıdır?

Firmayı almanya da yaşayan dayım buldu.Adamla whatsapp tan sesli olarak görüştüm.Garanti veriyor ama tabi neye göre kime göre bilmiyorum.

Eyyorlamam bu kadar.
Son durum nedir hocam?

Güvenilirse şuanki ortamda en mantıklı yol bu aslında. Malum pandemi yüzünden yurtdışından gelen tanıdık bulmak da iyice zorlaştı. Artık neye ne kadar vergi çıkacağı da belli olmuyor. Yurtdışı mağazalar tr'ye zaten fender ürünü göndermiyor. Ben de aylardır gitar almak istiyorum bu durumlardan bir türlü alamadım. Reverb'ten falan 1000-1500 dolarlık bir gitar alsan normal şartlarda 150-200 dolar kargo en az %20 vergi ile fiyat iyice uçuyor. 80 euro iyi fiyat bence.

benim bulunduğum il ihracat şehri ve avrupaya yılda 20-30 sefer yapan tırcı tanıdıklarım var ve hiç yardımcı olacak olanı görmedim. hepsi de risk almak istemiyor ve asla ama asla bilmediği bir şey için bu kadar çileye katlanmak istemiyor. uluslar arası transit taşımacılık sektöründe tanıdık tırcılar varsa size yardımcı olabilirler elbette ancak çoğu bilmediği için ben anlamam gümrükten geçmez vsvs sebeplerle beni hep geri çevirdiler. zamanında babamın 1990 audi 100 aracı için klima kompresörü bile getirtemedim ve aracı öylece satmak zorunda kaldık. kısacası bulunduğum şehirde iş görecek bir tırcı benim karşıma çıkmadı. avrupada binlerce km yol yapıyorlar ancak şunu getirir misin dediğimde hepsi ayrı ayrı bahane sunuyor.

Evet arkadaşlar gitar geldi sağ salim.80 euro ödedim tırcı abiye.Gümrük güneşlideymiş almak için gitmem gerekiyordu fakat bana çok ters olduğu için gidemedim o da gaziosmanpaşada birisine gönderdi ben de ordan aldırdım.Normalde geçen ay elimde olması gereliyordu fakat covid sebebiyle işler uzadı.

ihtiyaç duyan olursa telefonunu iletirim.

thomann'daki vatsız fiyat üstüne mi 80 euro ekliyorlar vatlı fiyat üstüne mi ?

Evet arkadaşlar gitar geldi sağ salim.80 euro ödedim tırcı abiye.Gümrük güneşlideymiş almak için gitmem gerekiyordu fakat bana çok ters olduğu için gidemedim o da gaziosmanpaşada birisine gönderdi ben de ordan aldırdım.Normalde geçen ay elimde olması gereliyordu fakat covid sebebiyle işler uzadı.

ihtiyaç duyan olursa telefonunu iletirim.

Hayırlı olsun, yukarıdaki soruya istinaden vatlı fiyatın üstüne 80 euro değil mi?

Güvenmiyorum ama zorunda kaldım normalde akrabam getirecekti baktım covid yüzünden ne zaman geleceği belli değil.Sorunsuz bir alışveriş de olduğu için bundan sonra tercih ederim kendisini

Güvenmiyorum ama zorunda kaldım normalde akrabam getirecekti baktım covid yüzünden ne zaman geleceği belli değil.Sorunsuz bir alışveriş de olduğu için bundan sonra tercih ederim kendisini

Böyle bir kontakt, gümrüğü %20'den fazla olan ürünler için çok iyi oldu, teyit de edilmiş oldu. Bir de kırılmadan dökülmeden gelmesi başlı başına önemli. Bu arada son alışverişimde gümrük kargo bedelinden bile vergi almıştı benden :)

Geri