Ne Almalıyım...?

Dostlar herkese selam!
Yaklaşık 4-5 aydır elektro gitar çalıyorum. (Evde kendi öğrenme imkanlarımla). Şu anki gitarım T&T Sisters Strat. Tahmin edebileceğiniz üzere pek de iyi bi gitar değil. Ve artık beni tatmin etmemeye başladı. Amp olarak da Boston GA-10 kullanıyorum. Gitarı değiştirmeyi planlıyorum. Gönlüm LP kasalardan yana. Şimdilik Metallica tonlarında çalıyorum. Ama hafiften blues tarzına da kaymak istiyorum.Bütçem 1500-2700 arası. Cort CR ler çok ilgimi çekmeye başladı. Var mıdır tavsiyesi olan ? Veya neden Cort CR serisinden uzak durmam gerektiğini söyleyen...?
Şimdiden teşekkürler...

Açıkçası elinizdeki gitar masraf gerektirmiyor, akort kaçırmıyor elektronik tehlike arz etmiyorsa şuanlik yeni bir gitar almanızı önermem. Evet elimizdeki gitar kalite bakımından vasat olabilir ama o bütçeye alacağınız gitarında çok bir kalite farkı olmasını beklemeyin. Dolayısıyla bütçenizi biraz daha artırana kadar elinizdekini kullanın derim. Kesinlikle artniyetli yazdığımı düşünmeyin o fiyat aralığına alacağınız gitarlarda yine çok tatmin etmeyecek bir kaç yıl sonra yeniden Masraf etme ihtiyacı duyacaksınız. En azından 2. El ESP LTD EC 256,401 YADA 500 alacak kadar bütçe denklemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Açıkçası elinizdeki gitar masraf gerektirmiyor, akort kaçırmıyor elektronik tehlike arz etmiyorsa şuanlik yeni bir gitar almanızı önermem. Evet elimizdeki gitar kalite bakımından vasat olabilir ama o bütçeye alacağınız gitarında çok bir kalite farkı olmasını beklemeyin. Dolayısıyla bütçenizi biraz daha artırana kadar elinizdekini kullanın derim. Kesinlikle artniyetli yazdığımı düşünmeyin o fiyat aralığına alacağınız gitarlarda yine çok tatmin etmeyecek bir kaç yıl sonra yeniden Masraf etme ihtiyacı duyacaksınız. En azından 2. El ESP LTD EC 256,401 YADA 500 alacak kadar bütçe denklemenizi tavsiye ederim.
Çok teşekkür ederim. Umarım sabredebilirim...

Cort z custom düşünebilirsin.

Biraz daha biriktirip schecterin kore üretimi gitarlarından alabilirsin. Ltd 256 tavsite etmem. Epiphone tavsiye etmem. Prs se modellerini de mutlaka düşünmelisin bence

Geri