5000 tl bütçem var ve elektro/amfi konusunda yardiminiza ihtiyacim var

Ne kadar berbat bir durumun icinde isek artik 7000 tl'ye bile adam akilli lambali amfi ve gitar ikilisini alamiyoruz. Bir de Plug in ile hicbir deneyimim yok zorlanir miyim?
Eğer gitar ve amfini satıp bütçeni 7000'e çıkarırsan o zaman lambalı ve gitar ikilisini alabilirsin. Tabii gitar ve amfi ilan verdiğin anda satılmayacağı için biraz bekleyeceksindir.

Plugin mevzusu ile alâkalı şunu söyleyebilirim. Sinyal zinciri gitar ve pedal diziliminden çok daha basit. Gitarı ses kartına takıyorsunuz, referans monitörlerini de ses kartına bağladıktan sonra ses kartını bilgisayarınıza takıyorsunuz. Daha sonra ses kartının sürücüsünü yüklüyorsunuz, 5dk'lık basit bir olay. Sonrasında kullanacağınız plugin'den ses kartını seçiyorsunuz ve hazırsınız. Plugin'lerin kullanımının amfi, pedal kullanımından pek bir farkı yok. Plugin'deki amfi ve pedalın ayarlarını istediğiniz gibi yapıyorsunuz. İçerisindeki kabinleri vs. değiştirip tonu farklı duyurabilirsiniz. Kabinlerin önünde sanal mikrofonlar olacaktır, onların konumunu değiştirerek de tonla oynayabilirsiniz. Yani gerçek bir amfi, kabin, pedal senaryosunda yaptığınız şeylerin aynısını yapıyorsunuz aslında. Bir lambalı amfi aldığında yapacağın ayarlardan çok da bir farkı olmayacak.

Hala lambalı diyor. Sanarsın dual rectifier kullanıyor da onu öneriyor.

Dostum sen her önerileni ilk sıraya koyma kesinlikle. Tüm önerileri al ve araştır. Yabancı forumlara bak, YouTube incelemelerine bak. Bu forumda da sınırsız kaynaklar var. Ne ne değildir lütfen anlamaya çalış. Fx Loop, AliExpress pedallarını boşver. Hadi olduda lazım oldu, Boss Katana 100’de fx loop’ta var. Aynı amfiyle deathcore, djent, metal, Grunge, altrock ne varsa çalıyorum. Ayrıca başlangıç seviye bir amfi değil bahsettiğim. Üzerine kayıtta alabiliyorsun. Kayıt kalitesi scarlett 2i4 ile çokta farklı değil. Reverb, Mod, Delay, Boost, Fx ne ararsan üzerinde var. Pedala ihtiyaç duymayacak, boss tone studio’da tüm pedalların işlevini kendin öğreneceksin. Hiçbir kombo lambalının yerini tutmaz tabii ancak bu ürünlerin amacı lamba tonlarını uygun fiyata taklit etmek, daha geniş ton aralığını düşük maliyetler ile sunmak. Ayrıca internette binlerce yazılmış ton ve bilgi akışı var. İnsanlar forumlarda paylaşıyor. Ödüllü bir üründür, F/P oranı oldukça yüksek.

Satın alırsa eminim memnuniyetinden her gün kendine teşekkür edecektir, özellikle senin itelemeye çalıştığın ürünleri almadığı için.
Hahahha sence elimdeki ürünler itelenmeye ihtiyacı olacak ürünlermi yapma gözünü seveyim at gözlüğüyle bakıyorsun hala adama sadece sanki kendi ürünümü önermişim gibi elimde dsl40 ta var satılık adamın bütçesini aşacak diye önermedim kötü amfimi satmak istesem onuda önerirdim yoksa sahibindendeki satılık katanalardan birinin senin olduğu düşüncesine kapılacağım kişi kendinden bilir işi misali...

Bu boss katana bayagi bi hosuma gitti. Kayit kalitesi ve efektler de dediginiz gibiyse oldukce iyi bir secim olabilir.

Hala lambalı diyor. Sanarsın dual rectifier kullanıyor da onu öneriyor.

Dostum sen her önerileni ilk sıraya koyma kesinlikle. Tüm önerileri al ve araştır. Yabancı forumlara bak, YouTube incelemelerine bak. Bu forumda da sınırsız kaynaklar var. Ne ne değildir lütfen anlamaya çalış. Fx Loop, AliExpress pedallarını boşver. Hadi olduda lazım oldu, Boss Katana 100’de fx loop’ta var. Aynı amfiyle deathcore, djent, metal, Grunge, altrock ne varsa çalıyorum. Ayrıca başlangıç seviye bir amfi değil bahsettiğim. Üzerine kayıtta alabiliyorsun. Kayıt kalitesi scarlett 2i4 ile çokta farklı değil. Reverb, Mod, Delay, Boost, Fx ne ararsan üzerinde var. Pedala ihtiyaç duymayacak, boss tone studio’da tüm pedalların işlevini kendin öğreneceksin. Hiçbir kombo lambalının yerini tutmaz tabii ancak bu ürünlerin amacı lamba tonlarını uygun fiyata taklit etmek, daha geniş ton aralığını düşük maliyetler ile sunmak. Ayrıca internette binlerce yazılmış ton ve bilgi akışı var. İnsanlar forumlarda paylaşıyor. Ödüllü bir üründür, F/P oranı oldukça yüksek.

Satın alırsa eminim memnuniyetinden her gün kendine teşekkür edecektir, özellikle senin itelemeye çalıştığın ürünleri almadığı için.

Hocam ilk önceklikle belirttiğiniz bütçe ile alacağınız sonuç şuankinden çok daha fazla olmayacaktır ki şöyle yapmanızı tavsiye edebilirim amfinizi ve gitarınızı satıp onlarıda bütçenize dahil edebilirsiniz daha sonrasında tarzınızdan anladığım kadarıyla bir strat işinizi görecektir fp açısından godin session hss stratları önerebilirim ton yelpazesi çok geniş köprüde humbucker olması size sert müziklerde yardımcı olacaktır özellikle fender meksikadan çok çok daha iyidirler ve yaklaşık 4\3 fiyatına alabilirsiniz ikinci asıl önemli olan kısım amfi çünkü sesin yüzde 90 kısmını veren asıl şey amfidir benim tavsiyem size lambalı bir amfi almanız 3-3.5 civarı gitara 2-3 arasıda lambalı bir amfi aldığınızda olayın yüzde 80 kısmını çözeceksiniz daha sonra elinize para geçtikçe tarzınıza göre pedallar dizersiniz add+ atilla bey izmirde butik el yapımı analog pedallar yapıyor ve bugün bilindik markaların yarı fiyatına ömür boyu garantili ve gerçekten kaliteli cihazlar arıza olduğunda onarmıyor direkt değişim yapıyor yenisiyle . İlk olarak bir overdrive ve comp pedalı yeterli olacaktır bunlarda yaklaşık olarak 6500 tl ye bitirebileceğiniz şeyler ve gerçekten de iyi sonuçlar alırsınız daha sonrasında delay reverb şeyleri elinize para geçtikçe alırsınız 300-400 liraya güzel aletler var . Benim bir godin satılık godin session stratım ve laney lc15 lambalı amfim var internetten araştırabilirsiniz bu ürünleri düşünürsenizde elinizdeki ürünleride takasta sayarım godin stratımda ayrıca usa fender tonuna yaklaşması için clean boost , gilmour mod( tüm manyetikler aynı anda çalışabiliyor tele tonuda oluyor) , split coil humbucker single dönüyor bu modifiyeler mevcut . Şimdi biraz kendi ürünümü pazarlar gibi olduğumu düşünebilirsiniz ama diğer üyelerde bu bütçe içerisinde en iyi sonuçları verecek sizin tarzınızda godin strat olduğundan hemfikirlerdir . İncelersiniz diye iki ürünümüde buraya ekliyorum

takıldığınız bişey olursa ilana mesaj atın ordan cevaplarım ayrıca gitar ilanında yapılan modifiyeyle ilgili bilgide mevcut o videoyu izlerseniz ne dediğimi anlarsınız.

Hahahha sence elimdeki ürünler itelenmeye ihtiyacı olacak ürünlermi yapma gözünü seveyim at gözlüğüyle bakıyorsun hala adama sadece sanki kendi ürünümü önermişim gibi elimde dsl40 ta var satılık adamın bütçesini aşacak diye önermedim kötü amfimi satmak istesem onuda önerirdim yoksa sahibindendeki satılık katanalardan birinin senin olduğu düşüncesine kapılacağım kişi kendinden bilir işi misali...

Yukarıdaki iki yorum da sana ait, Bana değil. Bir amfi bir gitar önermişsin ikisinin de linkini paylaşıp “ bunlardan başka önerecek bir şey yok” demişsin. İlanımı neden böyle bir başlıkta paylaşayım? Ayrıca satmıyorum ben amfi falan. Müzik aleti piyasası bile bu kadar şark kurnazı kaynıyorsa ticaret piyasasını düşünemiyorum.

Son düzenleme:
Eğer gitar ve amfini satıp bütçeni 7000'e çıkarırsan o zaman lambalı ve gitar ikilisini alabilirsin. Tabii gitar ve amfi ilan verdiğin anda satılmayacağı için biraz bekleyeceksindir.

Plugin mevzusu ile alâkalı şunu söyleyebilirim. Sinyal zinciri gitar ve pedal diziliminden çok daha basit. Gitarı ses kartına takıyorsunuz, referans monitörlerini de ses kartına bağladıktan sonra ses kartını bilgisayarınıza takıyorsunuz. Daha sonra ses kartının sürücüsünü yüklüyorsunuz, 5dk'lık basit bir olay. Sonrasında kullanacağınız plugin'den ses kartını seçiyorsunuz ve hazırsınız. Plugin'lerin kullanımının amfi, pedal kullanımından pek bir farkı yok. Plugin'deki amfi ve pedalın ayarlarını istediğiniz gibi yapıyorsunuz. İçerisindeki kabinleri vs. değiştirip tonu farklı duyurabilirsiniz. Kabinlerin önünde sanal mikrofonlar olacaktır, onların konumunu değiştirerek de tonla oynayabilirsiniz. Yani gerçek bir amfi, kabin, pedal senaryosunda yaptığınız şeylerin aynısını yapıyorsunuz aslında. Bir lambalı amfi aldığında yapacağın ayarlardan çok da bir farkı olmayacak.
Sizin dediğinizde tabiki mantıklı o olaya karşı değilim ama referans monitörlerinin hacim olarak bir amfinin yerini tuttuğunu düşünmüyorum sizce beni diğer kötüleyen arkadaşa ziyade yorumlarımı yanlışmı buldunuz veyahut arkadaşa önerdiğim ürünler kötümüdür cidden

Arkadaşım ne sayıklıyorsun? Fender ve godin harici önerilecek bir şey kalmıyor ne demektir? Konu sahibi “Metallica Megadeth” demiş, sen tutturmuş gidiyorsun “5 tane lambalı amfi & fender tokatlayan godin” diye.

Zaten kafası karışık, 7 aylık gitarcıya tüm kendi ilanlarını çarşaf etmişsin.
Bu arada benden alın diye yazmadım godin session modifiyesiz olanlarını daha ucuza bulabilirsiniz veya tarzınıza hitap eden başka bir lambalı amfide ama bu bant üzerinden gitmenizi öneririm amfi tamamiyle tarz işi ama özellikle godinin altını çiziyorum.

Alacağınız ton tek yönlü olur kısaca sert o gitarlarla alternatif müzik veya yumuşak müzik yapamazsınız blackstar kesinlikle önermiyorum ht1 sadece fx loop yok modülasyon pedallarını kullanamazsınız (delay reverb chorus vb) çünkü ses kötüleşir . Bana kalırsa amfi olarak marshall dsl 20- laney lc15- ibanez tsa15 amfilere bakın fx looplu olması gerekiyor ve blackstarda 2 adet lamba var transistörle destekleniyor tam bir lambalı değil bu saydıklarımda full lambalı benim amfimde mesela 5 adet lamba var alacağınız amfinin sert müzik yapacağınızdada olay çok basit overdrive pedalınızla amfinin dist kanalını boostluyorsunuz bu kadar bir çok gitaristin yaptığı yöntem bu ayrıca metal pedalı almanıza gerek yok gitara gelirsekte özellikle hss veya hsh olmanızı mutlaka bir single barındırmasını tavsiye ederim çünkü cleanlerde yumuşak müziklerde blues vb single çok önemli ve belirttiğiniz tarz bütçeye fender meksika veya godin hariç pek önerilcek bişi kalmıyor ama bende fender yerine godine yönelin işçilik manyetikler daha kaliteli ibanez prestige serisinedr bakabilirsiniz ama keseyi açmanız lazım ve yumuşak çok tonlar alamayabilirsiniz

Sizin dediğinizde tabiki mantıklı o olaya karşı değilim ama referans monitörlerinin hacim olarak bir amfinin yerini tuttuğunu düşünmüyorum sizce beni diğer kötüleyen arkadaşa ziyade yorumlarımı yanlışmı buldunuz veyahut arkadaşa önerdiğim ürünler kötümüdür cidden
Referans monitörü hacim olarak amfinin yerini tutmuyorsa ses kartını kabine bağlarsın, olur biter. :) Zaten tonu şekillendiren, preamp görevi gören kısım plugin'ler. Sesi duyurmak için türlü çözümler bulunabilir.

Diğer mevzuya da karışmak istemiyorum. Yanlış anlamayacaksınız kişisel anlaşmazlığınızı özelden vs. devam ettirirseniz konuyu açan arkadaş da ne alacağına daha rahat karar verebilir...

Bu plug in mevzusu tam olarak ne kadara mâl olur? Bir de lambali amfi-gitar ikilisi/plug in ikilisi arasindan hangisini onerirsiniz?

Bu plug in mevzusu tam olarak ne kadara mâl olur? Bir de lambali amfi-gitar ikilisi/plug in ikilisi arasindan hangisini onerirsiniz?
Dostum ben açıkçası daha fazla yorum yapmayacağım çünkü gerçekten herkes konuşuyor bilende bilmeyende sen en güzeli bir müzik mağazasına alıcıymış gibi git boss katanada dene bir lambalı amfide en güzeli kendin deneyip görürsen karar verirsin

Behringer UMC202 ses kartı 900 TL civarıydı en son. Samson M50 Media One 5 inch'lik çift referans monitörü de 1700 civarı olmalıydı. 2600 TL gibi bir fiyata gitar haricindeki ekipmanları alabilirsin. Ses kartı olarak bütçeyi yükseltmene gerek yok fakat referans monitörü olarak inch açısından daha büyük monitörlere bakabilirsin, tamamen bütçeni nasıl kullanmak istediğine kalmış fakat bu önerdiklerim de iş görecektir.

Kalan bütçeyi ise gitara ayırarak seni uzun yıllar götürebilecek bir gitar alabilirsin. Lambalı amfi, gitar ikilisinde amfi de, gitar da ortalama olacaktır fakat plugin mevzusunda gitar biraz daha üst seviye olabilir. Tonları da kullanacağın plugin ve referans monitörü belirleyeceğinden pişman olmazsın diye düşünüyorum. Eğer sahne alan bir gitarist değilsen 7000 TL'ye lambalı amfi ve gitar alma macerasına girişmen pek sağlıklı olmaz bence. Bu arada ses kartı ve monitörleri sıfır alabilirsin fakat gitarı ikinci el al derim. 5000 TL civarına oldukça iyi ikinci el gitarlar bulabilirsin. Bu biraz senin araştırmana bağlı.

Tamam hocam tekrardan tesekkur ederim.
Eklemeyi unuttum lambalı amfilerin internetten videolarını izleyerek bişey anlayamazsın duyman gerekir çünkü birşeyi kayıt ettiğinde o şey analogtan çıkar ve dijitalleşir diğer arkadaşa bir konuda katılıyorum eğer amacın kayıta yönelikse ses kartı vs alman daha mantıklı çünkü lambalı amfiyide milrofonlayıp kayıt etsen ses kartından plug inleride kullansan ses dijitalleşecek bir fark olmayacak ama amacın kendini tatmin etmek duyduğun soundan haz almaksa lambalıdan başka hiç birşey olamaz lambalı duymak içindir o yüzden internette lambalı amfi videoları izlemek çok saçmadır müzik mağazası yolu görünüyor.

Hangi hoparlörün kullanılmasını tercih ederdiniz? Her hoparlörle tek tek test ettiniz sanırım, bu kadar kesin konuşabildiğinize göre.

Şu videoyu da izlesin merak eden herkes de saçma sapan kafa karışıklığı olmasın. Boss Katana içinde gelen hoparlörler en iyi denilebilecek modelling hoparlörleri. Boşuna endüstri kralı değiller şu an.

Hangi hoparlörün kullanılmasını tercih ederdiniz? Her hoparlörle tek tek test ettiniz sanırım, bu kadar kesin konuşabildiğinize göre.

Şu videoyu da izlesin merak eden herkes de saçma sapan kafa karışıklığı olmasın. Boss Katana içinde gelen hoparlörler en iyi denilebilecek modelling hoparlörleri. Boşuna endüstri kralı değiller şu an.

Hocam bahsettiğiniz videoda siz gerçekten bossun speakerınımı övdünüz ben sağır olabilirmiyim acaba

Zaten bu gönderdiğinizden sonra benim verecek bir cevabım yok hocam size yarın kulaklarımı temizletmeye gideyim bari..

Zaten bu gönderdiğinizden sonra benim verecek bir cevabım yok hocam size yarın kulaklarımı temizletmeye gideyim bari..
Videoyu izlediğinize emin misiniz? En geniş yelpazede en dinlenebilecek tonları Katana'nın hoparlörüyle alıyorlar. Ayrıca benim yaptığım övmek değil, sizin aşağılamanızın yersiz ve açıkçası tamamen yanlış olduğunu ortaya çıkarmak oluyor.
Boss Katana içinde gelen hoparlörler en iyi denilebilecek modelling hoparlörleri.
Buna dair de kanıtlar olduğu için keyfim istedi diye "övmüş" olmuyorum.

Geri