İnceleme Marshall Code 25

Bu amfiyi inceledim hatta bi ara kullandım isteyen faydalansın

Öncelikle amfide birbirinden farklı olmayan efekt şekilleri bulunuyor toplam 100 tane bazıları çöp bazıları idare bazıları

AMFİNİN ÖZELLİKLERİ: 10 inch speaker,foot swichi ayrı almak gerekiyor,25 watt,ses kartı olarak bilgisayara bağlanabilir,aux in ,f/c , head phone girişi mevcut.

BEĞENDİĞİM EFEKTLER: Dirty blues ,Heavy Chorus,Dsl clean ,American clean,Classic combo,Chilling,JCM800,,JTM45,Overdrive OD

Dirty Blues: klasik overdrive tonu kulağa hoş geliyor amfideki reverb tuşuyla birlikte güzel lezzet veriyor duman tonu almak mümkün :D

Heavy Chorus: Nirvana tonları için ideal metalede gider chorusu kapatınca kulağa daha hoş geliyor fakat nirvana parçalarındaki dist+chorus uyumuna iyi gidiyor sanırım en beğendiğim ton seçeneği

DSL clean : Cleanleri gayet hoş geldi kulağıma chorus , reverb gibi efektler eklemek mevcüt ayrıca break up tonu fena değil ve pre tuşuyla boostlayınca daha güzel oluyor

Amerikan Clean; klasik clean dsldekilerle aynı

Classic Combo: Dirty Bluesa benziyor gayet güzel

Chlling : adı gibi efektlerle hoş oluyor

JCM800:Tamamen break up tuşeye göre değişir hoş

FENA OLMAYAN EFEKTLER:
Acoustic,Metal edge,atmosphere,Soulful Lead

ACOUSTİC; akustik özelemini pek gidermiyor daha iyi olabailirdi en azından akusitkimsi olduğunu hafifte olsa belli ediyor neck manyetiğinde daha güzel oluyor çeşitli efektler eklenir

Metal Edge: Heavy chorusa göre daha sert metal için fena değil fakat heavey chorusu daha çok beğendim

Atmosphere: Atmosfer diyince aklınıza ne geliyorsa o tahmin ettiğim gibiydi bol reverblü bir ton fakat pek beğenemedim

Soulful lead : Heavey chorusun leadine göre yetersiz geldi fena değil

HİÇ BEĞENEMEDİKLERİM: VİRÜS,Blues Breaker,70s blues,looper,American crunch

VİRÜS: Eğer kilisede çalışmıyorsanız anlamı yok gereksiz bir seçenek ve hoş değil hiç beğenemedim

Blues Breaker: adı üstünde break fakat diğer clean break up larından pek farkı yok yetersiz

70s blues: Çok boğuk bu efektte wah kullanılmış wahın tizini artıramıyoruz fakat wahı çıkarabilip od ekleyebiliyoruz fakat onu yaptığımdada yinede güzel gelemedi

Looper: kötü yetersiz

American Crunch : Tatminkar değildi cılız geldi bana

KABİN SİMÜLATÖRLERİ: 2 tanesi dışında beğenmedim

GENELDE KULLANDIĞIM EFEKTLER: Heavy Chorus, Dirty Blues, American clean ,american clean reverb , chorus, tremelo,delay,pre bu tonları gayet seviyorum ve yeterli amfide sadee bunlar olsa şikayet etmem

100 TANE EFEKTTE NEDİR BUNLAR: bunlar aynı seçeneğin reverb ,chorus,delay ,tremolo, diye efekt yerine koymuşlar biraz göz doyurmak gibi geldi zaten amfiden ayarlanabiliyor oraya yazmanın eklemek manasız.

AMFİ ALINIRMI: gidip görmek gerek , çıkan ses tatminkar güçlü, yeni başlayanlar gayet işini görür

BU FİYATA DAHA İYİ ALINIRMI: 3000 tl bandında daha iyide bulabilir,ikinci el laney cub12r alınır ,daha güzel ikinci el transisörlüler bulunur.

AMFİYE PUANIM:6/10

Geri