Gitar amfisi power sorunu

Merhabalar arkadaşlar elektro gitara başlamak istedim ve her şeyi aldım ancak amfinin fişini takıp düğmesine bastığımda power ışığı kırmızı yanıyor çalışmıyor bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır hocam troll değilim amfiye elektrik akımı geliyor ancak power ışığı kırmızı yanıyor ve hiçbir şekilde ses yok
IMG_20210129_121022.jpg

Hayır hocam troll değilim amfiye elektrik akımı geliyor ancak power ışığı kırmızı yanıyor ve hiçbir şekilde ses yok 146064 eklentisini görüntüle
Solda da drive kanalının ekolayzır ayarları var sanırım. Gitar takılıyken iki kanalı da alacak şekilde kullandığın ayarlar ile çekip gönderebilir misin? Belki de clean kanalındayken drive kanalının volume'unu açıyorsundur. Veyahut tam tersi. Ayrıca bildiğim kadarıyla bu tip amfilerde volume'u açtıktan sonra Treeble, Bass vs. gibi potları sıfırda tuttuğunda da ses vermez. Yani onları da belli bir seviyeye getirmen gerekli. Bu dediklerim işe yaramazsa daha tecrübeli arkadaşlar yardım edebilir belki. :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Solda da drive kanalının ekolayzır ayarları var sanırım. Gitar takılıyken iki kanalı da alacak şekilde kullandığın ayarlar ile çekip gönderebilir misin? Belki de clean kanalındayken drive kanalının volume'unu açıyorsundur. Veyahut tam tersi. Ayrıca bildiğim kadarıyla bu tip amfilerde volume'u açtıktan sonra Treeble, Bass vs. gibi potları sıfırda tuttuğunda da ses vermez. Yani onları da belli bir seviyeye getirmen gerekli. Bu dediklerim işe yaramazsa daha tecrübeli arkadaşlar yardım edebilir belki. :)
Dediklerinizi denedim hocam ses alabildim sonunda teşekkür ederim🙂

Geri