Perdesiz Gitar Ses Sistemi ve Mikrofon Uyumu

Herkese Sevgiler,
Siteye yeni üye oldum. öncelikle hepimize merhaba👋🏻
Benim yardım almak istediğim husus şu. Yaklaşık 1 ay önce shure sm57 marka bir enstrüman mikrofonu aldım.
603CD69E-165C-49A7-8527-633D95AB39E5.jpeg

ayrıca kendim klasik gitardan çevirdiğim bir perdesiz gitarım var. Perdesiz gitar maalesef çok derin ses vermiyor. Bu açıdan ses sitemi ile daha iyi bir ses alabileceğimi düşünüyorum. Bu yüzden bu mikrofonu aldım. Ancak bu mikrofonu ev ortamında gerçekten güzel bir ses verebilecek bir sisteme bağlamak istiyorum. Gitardaki o ufak eş hakaretlerini bile algılayabilecek birşey. Sizce bir gitar amfisi mi almalıyım yoksa başka bir tür speaker mı? Marka model ne olmalı ? Ev için istediğimi belirttim sanırım max 50 W olmalı değil mi?
şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
Sevgiler

Çoğunlukla clean tonlarda çalacağın için 50W'lık bir amfiye gerek yok bence. Hatta amfiden ziyade referans monitörleri istediğin ufak tınıları yakalamada daha başarılı bile olabilir. Dolayısıyla yanında bir ses kartı da gerekecek. Eğer kayıt almak gibi bir niyetin de varsa zaten mikrofonu kaydetmek için illaki bir ses kartına ihtiyaç duyacaksın. Eğer söylediklerim aklına yatmazsa forumdaki daha tecrübeli arkadaşlar amfi konusunda yardımcı olabilirler. :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok teşekkür ederim dostum. Mesela Erkan Oğur üstadın şu videosunda mikrofon kullanıyor. Ve ses ne kadar berrak yalın geliyor. Bende böyle bir sistem edinmek isterim. Umarım bilgisi olan birileri yardımcı olur sana da çok teşekkürler 🤞🏻🤞🏻

Çok teşekkür ederim dostum. Mesela Erkan Oğur üstadın şu videosunda mikrofon kullanıyor. Ve ses ne kadar berrak yalın geliyor. Bende böyle bir sistem edinmek isterim. Umarım bilgisi olan birileri yardımcı olur sana da çok teşekkürler 🤞🏻🤞🏻

Biraz araştırdım ve Erkan Oğur'un genelde şu videodaki amfiyi kullandığını gördüm. Amfi Peavey Renown 400. Fiyatı çok uygun lakin Türkiye'de pek bulunmuyor. Yurtdışından getirebilirsin. Bunu speaker olarak kullanırsan pek işine yaramaz fakat klasik gitarına piezo manyetik takarsan normal amfi olarak kullanabilirsin.

Biraz araştırdım ve Erkan Oğur'un genelde şu videodaki amfiyi kullandığını gördüm. Amfi Peavey Renown 400. Fiyatı çok uygun lakin Türkiye'de pek bulunmuyor. Yurtdışından getirebilirsin. Bunu speaker olarak kullanırsan pek işine yaramaz fakat klasik gitarına piezo manyetik takarsan normal amfi olarak kullanabilirsin.
Teşekkürler dostum. Mikrofonu yılbaşı hediyesi olarak almıştım. Doğum günümde de renown 400’ü alırım artık😀 sağol fikirler için 🤞🏻

Kondenser mikrofon dinamik mikrofondan daha uygun bir seçim olacaktır. Bence Sm57 çok doğru bir tercih olmamış. Mikrofon olarak Rode NT-5, amfi olarak da Marshall AS50D ya da Roland AC60 tavsiye ederim.
Valla hocam mikrofon hediye geldi. O yüzden o var. Ama amfi’ye bağlamak daha mantıklı gibi sanırım mikrofonu bunu bi gitarcıya gittiğimde soracağım. Uygun bulabilirsem alırım Marshall’ı bakalım 👍🏻

Geri