Gitar bakımı alternatifleri

Abiler dostlar kardeşler bir şey dikkatimi çekti söylemezsem olmayacak.. çok mu sinirliyiz sanki her şey tartışmaya dönüyo anında ? Herkes pek bi agresif

Abiler dostlar kardeşler bir şey dikkatimi çekti söylemezsem olmayacak.. çok mu sinirliyiz sanki her şey tartışmaya dönüyo anında ? Herkes pek bi agresif

Yani bence sizin yanıtlar da biraz agresif sayılır :)

Ben anlatamıyorum heralde . Sıkıntı bende.. zart markanın zırt ürünü anında bulınabilecek bi ürün değil. Diyorumki; alternatifiniz var mı? Alternatifiniz yoksa zaten gidip zart markanın zırt ürününğ yazmanın alemi yok onu ben de biliyorum. %1 bilgisi olan insan bile google'da 10 sn'lik aramayla bulabiliyo . Diyorumki alternatif var mı? He diyosanız ki ; bunlarla (zart markanın zırt ürünü) yapıyosan yap yoksa yapma daha iyi.. o ayrı.
yani niye bu takıntı anlayamadım.
yani sizin dediğinize göre şöyle bir kural olmalı; limon yağı harici herhangi her şey gül ağacını zedeler. Ben diyorumki işten eve giderken alabileceğim bir ürün var mı gitarıma bakım yapabileceğim.. ben anlaşılamıuorum sanırım.. çok biliyorum demiyorum! Diyorsanız ki "zart markanın limon yağı dışında olmazsa olmaz!!! " olay böyleyse eyvallah zaten sıkıntı yok, ben B şıkkı var mı veya yaratabilir miyiz diye soruyorum

eski bir banlanan üyenin dediği gibi ; burda çok aga var derledi de inanmazdım :D

Çok titiz degilim ben bu konuda nemli yumuşak bir bezle silerim gitarları. Gıcır gıcır mı gitarlar hayır ama rahatsız edici durum da yok. Zaman zaman çok amaçlı temizleyiciyi çok az damlatarak da temizledim ama gözle görülür bir etki yaratmadığı için vazgeçtim. Gitar bakım ürünlerini de denedim ama çoğu ilk bakışta temizliyor gibi gözüküyor saatler sonra netice pek de etkili olmuyor. Nemli yumuşak bez en iyisi gibi duruyor. Zaten gitar hijyen bakımından berbat durumdaysa muhtemelen donanım olarak da berbat durumdadır bir ustaya verip bilen birinin elinde halledilmesi daha mantıklı. Öbür koşullarda zaten hafif bir temizlik yeterli oluyor benim için.

denk geldiğim bazı esp gitarlarda, kullandığım bir tanesinde de, gül ağacı klavye üzerine ince bir cila atılmıştı. bond rhoads'da da denk geldim jackson da yapıyor bunu güya abanozdu o da. siyah gözüksün diye gemlik zeytini gibi işlemden geçiriyorlar galiba. o tip klavyelerde dikkat edin conditioner veya seyreltilmiş limon yağı kullanırken. bu abanoz bu gülağacı diye bocalamayın.

eski bir banlanan üyenin dediği gibi ; burda çok aga var derledi de inanmazdım :D
Aganın nemli cam bezi üstüne ıslak mendil olur mu hiç, değil mi ama.

Bu arada madem aynı konu için zilyon farklı başlıkta etkileşim seviyoruz, o zaman öyle olsun. Geçenlerde rossmann'da deri bez diye bir şeye denk geldim. Doğrudan hayvansal bir ürün olmasını, etik olup olmamasını falan yorumlamıyorum; parlak cilalı gitarlarda acayip başarılı buldum. Hafif nemliyken kullandığımda normalde nemli/kuru bezle çıkaramadığım, mecbur solüsyonlarla giriştiğim ter, deri vs. izlerini çok kolay temizliyor. Cilayı da sentetik vb. malzemelerden yapılmış bezler kadar tutmadığını fark ettim.

Hani, böyle bir ürüne yönlendirme yapmak pek içime sinmiyor fakat başarılı sonuç verdi.

Geri