Sap ayarı yapmazsak sap kırılır mı?

Merhabalar ESP ltd EC-256 model gitarımı alalı 1 yılı geçti ilk elektro gitarım olur kendisi. normalde 6. ayı dolduğunda aldığım yere bakım için goturcektim fakat malum koronadan dolayı bir türlü fırsat bulamadım 6 ay oldu 12 ay oldu neredeyse 3. 6 ayı olacak. Bugün fark ettim ki fotoğrafta da belirttiğim yerde bir çatlak çizik arası bir şey var kırılmış gibi değil sanki cilası ya da boyası çatlamış gibi görünüyor aklıma sap ayarından dolayı olabilir mi acaba diye geldi. yardımcı olursanız sevinirim. bu arada bu olay yeni mi oldu bilmiyorum ben yeni fark ettim gitarı dışarıda hiç kullanmadım evde 1 kere askının dandikliği yüzünden bel seviyesinden halının üstüne düşürdüm o olaydan sonra yaklaşık 10 ay geçmiştir. O zamandan beri de sıkıntısız kullanıyorum.
16121306130303424561084818588032.jpg
16121306712927614818883714913163.jpg

Son düzenleme:
set neck gitarlarda yaygın bir durum, gitar da giriş seviyesi sayılır belirttiğiniz kadarıyla. bağlantı yerinden finish çatlamış. düşme nedeniyle de hava değişikliğinden kaynaklı ağaçta hacim genişlemesi veya azalması nedeniyle de olabilir; bağlantı yeri biraz oynamış gibi görünüyor. sap ayarı kaynaklı çatlaklar bu şekilde ortaya çıkmıyor. yine de en ufak hareket hissediyorsanız bir gösterin ilk fırsatta.

gitarı muhafaza ederken sapta stres yaratacak şekilde bir yere yaslamaktan kaçınırsanız veya evin için de taşırken dengeli bir şekilde tutarsanız daha iyi olur.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
set neck gitarlarda yaygın bir durum, gitar da giriş seviyesi sayılır belirttiğiniz kadarıyla. bağlantı yerinden finish çatlamış. düşme nedeniyle de hava değişikliğinden kaynaklı ağaçta hacim genişlemesi veya azalması nedeniyle de olabilir; bağlantı yeri biraz oynamış gibi görünüyor. sap ayarı kaynaklı çatlaklar bu şekilde ortaya çıkmıyor. yine de en ufak hareket hissediyorsanız bir gösterin ilk fırsatta.

gitarı muhafaza ederken sapta stres yaratacak şekilde bir yere yaslamaktan kaçınırsanız veya evin için de taşırken dengeli bir şekilde tutarsanız daha iyi olur.
Konuya ilginiz için teşekkür ederim. Gitar çok üst düzey değil evet ama çok da başlangıç sayılmaz. neckte herhangi bir oynama yok sapasağlam duruyor oynatmaya çalıştım ama bir sıkıntı yok. dediğiniz gibi finish catladiysa sadece sıkıntı olmaz diye düşünüyorum zaten ilk gitarım olduğundan duygusal bağı da var satmam diye tahmin ediyorum :) o yüzden kullanırken sıkıntı çıkarmasın yeter. En kısa zamanda bakımları ve tel değişimi için güvenilir bir yere götüreceğim bu konuyu da özellikle belirtirim.

Geri