Gitar bakım ücreti ortalama ne kadar olmalı?

Selamlar, yaklaşık 15 ay önce aldığım ltd ec-256 gitarımı normalde 6. ayında bakıma götürecektim fakat korona yüzünden bir türlü fırsat bulamadım şimdi de götürmeyi düşünüyorum fakat gitarı Taksim Cangöz müzikten almıştım ve orası bana uzak. Her ne kadar aldığım yere götürüp yaptırmak istesem de hem uzak olduğu hem de tahminimce daha pahalı olacağı için bana daha yakın MG müziğe götürmeyi düşündüm. Gitara sap ayarı, entonasyon, klavye bakımı, tel değişimi yaptırmanın yanında neck manyetiğin etrafındaki o siyah plastik çerçeveyi değiştirmek ve askı, kablo belki pena vs. de almayı düşünüyorum. Tüm bunlar düşünüldüğünde sizce belirttiğim mekanlarda ücret ne kadar tutar? Ortalama ne kadar olmalı? Yardımcı olursanız sevinirim.

kablo 100 lira(3m),
tel 50(dadaryo vb.),
çerçeve 25,
pena tanesi 5 tl(dunlop vb.),
askı 100,
bakım da 75 lira desek 250 liradan aşağı çıkmanın imkanı yok gibi duruyor her şeyde en ucuza kaçmazsan.
geçmiş olsun

> Gitara sap ayarı, entonasyon, klavye bakımı, tel değişimi

Bunları evde kolaylıkla yapabilirsin ve yapmayı öğrenmen uzun vadede çok mantıklı olur. Tel her an kopabilir, başka tellere veya düzenlere geçmek isteyebilirsin entonasyonu yeniden yapman gerekir, bazı teller çabuk parlaklığını kaybeder (veya ellerin terliyorsa) o yüzden sık sık tel değiştirmek isteyebilirsin vs. her seferinde gitarı birine taşımak eziyet olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
> Gitara sap ayarı, entonasyon, klavye bakımı, tel değişimi

Bunları evde kolaylıkla yapabilirsin ve yapmayı öğrenmen uzun vadede çok mantıklı olur. Tel her an kopabilir, başka tellere veya düzenlere geçmek isteyebilirsin entonasyonu yeniden yapman gerekir, bazı teller çabuk parlaklığını kaybeder (veya ellerin terliyorsa) o yüzden sık sık tel değiştirmek isteyebilirsin vs. her seferinde gitarı birine taşımak eziyet olur.
ilk sefer için götüreyim de daha sonrası için kendim yapmayı düşünüyorum zaten :)

kablo 100 lira(3m),
tel 50(dadaryo vb.),
çerçeve 25,
askı 100,
bakım da 75 lira desek 250 liradan aşağı çıkmanın imkanı yok gibi duruyor her şeyde en ucuza kaçmazsan.
geçmiş olsun
bakım ücreti 50 tl bahsettiğim yerde tel için de tekrar Daddario EXL ya da NYXL düşünüyorum ama o konuda biraz kararsızım Ernie Ball da olabilir yerli malı pitbull markasını da öneren var gittiğimde yardım alarak net karar veririm diye düşünüyorum kablo
kablo 100 lira(3m),
tel 50(dadaryo vb.),
çerçeve 25,
askı 100,
geçmiş olsun
iki yer ile de iletişime geçtim cangöz e gidersem bakım tel fiyatı hariç 100tl üzeri olur gibi görünüyor.Diğer bahsettiğim yerde ise bakım 50 tl askı için 30 60 arası fiyat verdi kablo için 45 80 arası tel için de Daddario EXL ya da NYXL veya Ernie ball taktırmayı düşünüyorum

kablo 100 lira(3m),
tel 50(dadaryo vb.),
çerçeve 25,
askı 100,
geçmiş olsun
bakım ücreti 50 tl bahsettiğim yerde tel için de tekrar Daddario EXL ya da NYXL düşünüyorum ama o konuda biraz kararsızım Ernie Ball da olabilir yerli malı pitbull markasını da öneren var gittiğimde yardım alarak net karar veririm diye düşünüyorum kablo
kablo 100 lira(3m),
tel 50(dadaryo vb.),
çerçeve 25,
askı 100,
geçmiş olsun
iki yer ile de iletişime geçtim cangöz e gidersem bakım tel fiyatı hariç 100tl üzeri olur gibi görünüyor.Diğer bahsettiğim yerde ise bakım 50 tl askı için 30 60 arası fiyat verdi kablo için 45 80 arası tel için de Daddario EXL ya da NYXL veya Ernie ball taktırmayı düşünüyorum

Geri