Ogün Sanlısoy

pentagramın en sağlam albümünde vokal yapmış bi insan olmasına karşın bööle saçma bi albüm yapması paraya baya ihtiyacı olduğunu gösterir

Jawbreaker demiş ki:
Son derece gereksiz bir şahıs. Memlekette Murat Göğebakan, Murat Kekilli, Haluk Levent gibi efsaneler(!) dururken ne gerek vardı bu grunge kılıklı delikanlıya? Yıllardır kafa yorar dururum neden bizim mainstream rock müziğimizi temsil edecek adam gibi şarkıcı çıkmaz. Dürüst konuşuyorum klip çekilen şarkı vasat hatta vasatın da altında. Hayatında az çok rock'n'roll la ilgilenmiş bir kişinin çok kolay varacağı bir yargı bu. Ayrıca beğenmediğim halde burada yorum yapmamın nedeni de bu adamın vaktinde Pentagram gibi güzide bir heavy metal topluluğumuzun en sert, speed-thrash yaptığı dönemde vokallerini üstlenmiş olması. Speed thrash................ oriental pop-rock. Bir insan nasıl bu kadar değişebilir inanamıyorum.

Neden yorum yaptin anlamadım hem saydıgın kişiler bir gün karşina çıkıp sen ne yaptin derlerse ben şunu yaptim diyebilirmisn

saydım şarkısı banada ilk başta sıkıcı geldi ama dinledikçe sevdim ve hergün mutlaka dinliyorum.ogün abi çok başarılı bence.her ne kadar metalden rock'a kaydıysada yinede favorilerim arasında ogün.

evet "pencere" sarkisini diyorsun galiba.. bende begendim...

bu arada herkes tarz degistirebilir... metal den rock a dondu demissin,nolcak metal muzik dinleyen rock muzigi de sever genelde zaten... degismek iyidir korkma :)

Jawbreaker demiş ki:
Son derece gereksiz bir şahıs. Memlekette Murat Göğebakan, Murat Kekilli, Haluk Levent gibi efsaneler(!) dururken ne gerek vardı bu grunge kılıklı delikanlıya?

Bahsettiğin isimler efsanemi :) Neyse..... Üstüne gelip seni ciddiye almaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Arkadaşlar bugün Ogün ün cd sini aldım ilk dinlemede hemen hoşuma giden hangi çalışmaları var diye test ettim. sıkılmadan hepsini dinledim buda hoş bir şey.

Albümün cd sinin içerine Medai player destekli auto skin desteği eklenmiş oldukça hoş olmuş basit bir arayüze sahip kenarda bir yerde tutuyorsunuz.

ben en çok Düşmez Kalkmazı beğendim ama dinledikçe fikrim değişebilir.

Bence Ogün Sanlısoy'un çok başarılı.İlk albümü "korkma" yı da çok sevmiş ve neden tutmadığını ve sadece nie 1 klip çekildiğini anlamamıştım.Ama kendisininde belirttiği gibi şansız bi dönem,üstüne şirketinin kapanması o albümü çok haksız bi şekilde "başarısız" sınıfına soktu.İlk albüm bence deneysel değil ama elektonik soundun da olması nedeniyle türk müziği açısından ilginçti.Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla tarz değiştirmiş falan diyolar.İlk albümü alsalardı sanlısoy un o zamandan itibaren bu tarz bi müzik anlayışını benimsediğini görürlerdi.Ayrıca yıllardır süre gelen bu tartışmaların nie yapıldığını anlamam,chriss cornell gibi alternative dönemin en ii ve sert solistlerinden birinin solo albümüne bakın.Adam ne kadar sound açısından bir yumuşak ve derin bi albüm yapmıştı.Artık bunları aşalım diorum ben.
Kısaca albümü alın,hatta ilk albümüde bumaya çalışın,çok seviceksiniz.
Bu arada Ogün Sanlısoy umarım konserlerinde eski albümünden de şarkılar söyler...

Jawbreaker demiş ki:
Son derece gereksiz bir şahıs. Memlekette Murat Göğebakan, Murat Kekilli, Haluk Levent gibi efsaneler(!) dururken ne gerek vardı bu grunge kılıklı delikanlıya? Yıllardır kafa yorar dururum neden bizim mainstream rock müziğimizi temsil edecek adam gibi şarkıcı çıkmaz. Dürüst konuşuyorum klip çekilen şarkı vasat hatta vasatın da altında. Hayatında az çok rock'n'roll la ilgilenmiş bir kişinin çok kolay varacağı bir yargı bu. Ayrıca beğenmediğim halde burada yorum yapmamın nedeni de bu adamın vaktinde Pentagram gibi güzide bir heavy metal topluluğumuzun en sert, speed-thrash yaptığı dönemde vokallerini üstlenmiş olması. Speed thrash................ oriental pop-rock. Bir insan nasıl bu kadar değişebilir inanamıyorum.
Hiç de gereksiz deil gerekli bile.adamın albümünü al aldıysanda iyice dinle öyle karar ver adam sadece bi imaj değişikliği yapmış ne var bumda

Geri