Ogün Sanlısoy

yeni albüm yalan oldu galiba derken Aytek'in aşağıdaki tweetleriyle umutlandım.Ogün yine çok bekletti ama beklediğize değecekmiş..İnanırım:)
O.S. Hayranları yeni albümü çok beklediler ama beklentileri boş çıkmayacak...
1:40 PM Sep 8th via mobile web
Şarkıların edit edilmiş hallerini dinlemiş ve çıkardığımız işten çok memlun olmuştum.
1:38 PM Sep 8th via mobile web
Sonra O.S. Yeni albümü için son kayıtlarımı tamamlamaya Ankara'ya gideceğim.
1:36 PM Sep 8th via mobile web

Aytek'ten Ogün'ün albümüyle ilgili son tweetler(aşağıdan yukarıya doğru okuyun:):

İnanılmaz modern bir rock albümüne imza atılmak üzere...
6:33 PM Sep 13th via mobile web .
Ankarada'yım. Stüdyodan yeni çıktık. Parçaların son hallerini dinleme fırsatım oldu.
6:32 PM Sep 13th via mobile web

bi kaç gün önce menejerle konuştum ve o da aynı şeyleri söyledi.çok çok başarılı bi albüm geldiği konusunda herkes hemfikir.yurtdışıyla da bağlantılı bi albüm yapılmaktaymış düseldorf dönüşü konuştum menejer seçil hanımla.o da aytek gibi çok heyecanlı.yeni albümün çıkış tarihi hakkında kesin bi bilgi olmamakla beraber ekim sonu kasım başı gibi çıkması planlanmakta albümün.en azından ogün sanlısoy un kafasındaki tarih bu

Her ne kadar Ogün'ün kafasındaki tarihlere itibar etmesem de işin içinde Aytek var,stüdyo resimlerini gördüm.Bu sefer hakikaten albüm yakın.Yine de kasım ortasını hatta sonunu ve hatta aralık ayını bulabilir.Neden derseniz çünkü albümün ismi belli değilmiş henüz.Ogün yanlış anlamasın sitem etmiyorum ama sanırım heyecanla fazlaca iyimser tarihler veriyor.Sonrası bekle Allah bekle.Maksat Ogün'ün heyecanına ortak olmak ve konuyu canlı tutmak:) Yoksa bir manken de albümünün gecikmesiyle ilgili açıklamasında "Sonuçta fırında kek yapmıyorum, albüm yapıyorum. Bu çok normal. Bir senedir çalışıyorum" demiş.

albüm için verebileceğim en net tarih kasım ayı.kesin bi tarih yok evet ama kasım ayında çıkacak albüm.belki üç gün sonra çıkar belki 20 gün sonra ama daha fazla gecikme olacağını sanmıyorum.albümün çıkış tarihinin ertelenme nedenleri ogünün bu albümü çok titiz hazırlama gayreti.kayıtlar farklı stüdyolarda yapıldı.yurtdışı bağlantıları da biraz aksatmıştır tarihi sanırım

facebook'taki bilgiye göre Nilüfer'in, rock şarkıcılarıyla yapacağı düet albümde aşağıdaki şarkılar bulunacakmış:

* şebnem ferah & nilüfer – erkekler ağlamaz
* 4x4 & nilüfer – kim arar
* badem & nilüfer – intizar
* rashit & nilüfer – uzak dur ateşimden
* cingi & nilüfer – unut gitsin
* malt & nilüfer – ara sıra bazı bazı
* yüksek sadakat & nilüfer – göreceksin kendini
* gece yolcuları & nilüfer – haram geceler
* ogün sanlısoy & nilüfer – hey gidi günler
* hayko cepkin & nilüfer – aşk kitabı
* tnk & nilüfer – selam söyle
http://www.facebook.com/note.php?note_id=439095181550&id=6925957581&ref=mf

Daha önce dinlemediğim bir şarkıydı,şimdi dinledim.Ogün'e yakışacak bir şarkı.Ogün'ün şarkılarındaki iyimser,umutlu hava bu şarkıda da var.Bence güzel bir çalışma olur.

hey gidi gunler

andikca gecen gunleri gozlerim dolar
sanki seni yanimda bulurum
tozlu toprakli yollarda gezen
o eski sevgilin olurum

bizler mi bilmem ki yoksa zaman mi degisti
o guzel gunler hangi koselerde gizlendi
hey (hey) gidi gunler
beni benden calan o guzel gunler

costukca cosar ask dolu sarki okurduk
bir cicekle de mutlu ourduk
varsin gunes dogsun varsin dogmasin
yine hayattan bir tat bulurduk

hey (hey) gidi gunler

simdi sen nerelerdesin ben neredeyim
sanki bambaska bir alemdeyim
seni andikca icim yandikca
sanki yine o gunlerdeyim

hey (hey) gidi gunler

Gökte ararken yerde buldum.Rol grubuyla birlikte düet yapmışlar."Büyüklük Bende Kalsın" şarkısına.Şarkıyı dinlerken Ogün'ün sesini duyunca sevindim,bir acayip oldu; özlediğimi farkettim.Redd'in şarkısında dediği gibi:
"Her neyse işte özledim seni o kadar..."
Yani albüm çıksa da dinlesek artık.
Şarkıyı dinleyip bir nebze özlem gidermek isteyenler için geliyor:
http://www.facebook.com/pages/rol/40544703216
http://www.youtube.com/watch?v=veQeG0fnI18&feature=related

Ogün Sanlısoy / Ben (2011) Yeni Albüm
Ben
Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy
Avunmak Zor
Anma Arkadaş
Söz & Müzik: Selahattin Sarıkaya
Bu Ne Biçim Aşk
Dikenli Menzil
Küçük Mafya
Çek
Son Kez
Yalnız Gittin
Büyüdük Aniden
İstanbul Sular Altında
Gidenlerden
Yukarıya Bak

Albüm ile ilgili diğer bilgiler

Hayat bir yol gibi. Bazen öyle zor gelir ki hızla koşup hemen bir sonraki durağa varmak isteriz. Bazen öyle mutlu oluruz ki zaman dursun, hiç ilerlemeyelim diye düşünürüz. Bazen tek bir anda donup kalırız. O an zihnimizde donar, ruhumuzda donar. Bir fotoğraf gibi.
Gelenler, gidenler her şey donar. Bizimle birlikte doğanların, terk edip gidenlerin, sonsuza yelken açanların her şeyin donup kaldığı o anda fonda bir müzik olacaksa eğer, Ogün bu albümde her biri için şarkılar yazmış.

Çünkü yaşamış, donup kalmış ve ancak içinden geçen müzikle birlikte bir sonraki adımı atmış gibi. Sanki müzikle bir kez daha yola çıkmış gibi. Sen gibi. Ben gibi.

Ogün Sanlısoy’un merakla beklenen “BEN” isimli 4. stüdyo albümü Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanıyor. Volkan Başaran’ın prodüktörlüğünü üstlendiği, on üç şarkının yer aldığı albümde, on iki şarkının söz ve müziği Ogün Sanlısoy’a ait. Albümde ayrıca Erkin Koray’ın yıllar önce seslendirdiği ‘Anma Arkadaş’ şarkısı da yer alıyor.

Beş ayrı stüdyoda çalışılarak tamamlanan “BEN” albümünün kayıtlarının büyük bölümü Flat stüdyolarında Ender Balcı tarafından yapıldı. Davul kayıtları Serdar Öztop’un stüdyosunda, yaylılar stüdyo Ck’de, bazı vokal ve enstürmanlarda Ankara Mars ve Volkan Başaran home stüdyosunda kaydedildi.

Dünyaca ünlü rock ve metal gruplarının kayıt ve masteringlerinin yapıldığı Helsinki Finnvox stüdyolarında Mika Jussila tarafından masteringi yapılan albümün miskleri Uğur Memiş tarafından Ankara’da Mars stüdyolarında tamamlandı.

Albümün çıkış şarkısı ‘AVUNMAK ZOR’a Mahir Akyol yönetmenliğinde klip çekilirken; albüm imaj fotoğraflarında Mehmet Turgut imzası bulunuyor.

Ogün Sanlısoy “Ben” albümünün müzikseverlere ulaşmasıyla birlikte, uzun bir aranın ardından ilk kez, 16 Şubat’ta Jolly Joker Balans sahnesinde gerçekleştireceği gala konser ile dinleyicileriyle buluşacak.

Henüz 4-5 şarkısını dinledim."Ben"e takılıp kaldım.Çok şey anlatan bir şarkı.Sırf "Ben" şarkısı için bile "Ben"ce :) bu kadar beklediğimize değmiş.
Ben
Ben en güzel,ben en sıcak
Benle aşık atılmaz
Ben en kaçık lafım açık saçık
Ben ele avuca sığmam
Ben var ya ben benim adım yeter
Kapalı kapı bırakmam
Ben pir ü pak alnım hep ak
Harama el uzatmam
Ben hem huzursuz hem uysal kendimi bulamadım
Ben hem lüzumsuz hem kutsal bir yere varamadım
Ben çalışkan,ben yetenekli,ben sempatik,ben eğlenceli
Ben akıllı,ben yakışıklı,ben bakımlı her eve gerekli
Ben yanılmam ben hep tamam
Çok bulunmam eşime rastlamam
Ben inançlı ben inatçı
Ben hep haklı sözümü sakınmam
Ben hem huzursuz hem uysal kendimi bulamadım
Ben hem bedenli hem ruhsal kendimi tanımadım
Ben ben ben ben
Herkeste ben var
Herkeste ben var
Her yerde ben var
Sen nasılsın soran yok
Herkeste ben var
Herkeste ben var
Her yerde ben var
Sen ne dersin duyan yok
Duyan yok
Soran yok
Ben beni bana benim

"Dikenli Menzil" klasik Ogün şarkısı olmuş yani onun sözle attığı imzası gizli şarkının içinde...Mesela "Kucakla" ve "Bir Ben" de atılan imzadan.Ama duygusal derinliği çok daha fazla.
Soru/yanıt sorun/çözüm eşleştirmesiyle de " Düşmez Kalkmaz"ı anımsattı.Henüz dinlemediğim şarkılar var ama albümün en sevdiğim şarkısı bu olacak sanırım. Müzikle çok güzel ama sırf şiir olarak da çok anlamlı.Bir de şiir olarak okuduğu bölümde simsiyah kelimesine vurgu yaparken Barış Manço'nun "Dönence" sini hatırladım.
Dikenli Menzil
Düşünmek fayda etmez
Üzülsem de fark etmez
Gidenler geri dönmez
Herkes gider zaten
Kalırım kendimle
Ağlasam acım dinmez
Gülsem içim sevinmez
Yaşanmadan bilinmez
Geçmek gerek bazen dikenli menzilden

Yollar var önümde sonları görülmez
Yanımda olmazsan gidemem
Sorular önümde yanıtlar dilimde
Yanımda olmazsan diyemem
Sorunlar önümde çözümler elimde
Yanımda olmazsan bilemem

Ve ben simsiyah geceyken
ve sen aydınlatan bir nur yüreğimi
ve ben parlayan ışık iken
sen kapattın gözlerini

Albümün tamamını dinledim.Beklediğime değmiş.Müzikal altyapısı,sözleri vs aradan geçen dört yılın birikimini zenginliğini ve gelişimini yansıtıyor.Henüz yeni olduğu için daha fikrim tam oturmadı ama 2. albümün yeri farklıydı bende.Bu onu da geçebilir."O Gün" albümünü çok anımsatıyor bana.Gerek cover parça,rap parça,alaturka gibi tür ve enstrüman zenginliğinden dolayı gerekse de duygu derinliğinden ,zenginliğinden ve samimiyetinden dolayı "O Gün"e çok yakın buldum.Ama sadece 2. albümün değil bugüne kadar çıkan üç albümün de sentezi ve geçmişin birikimi var bu albümde.Küçük Mafya" 1. albümden "Tetikçi" yi anımsatıyor.Dikenli Menzil,İstanbul Sular Altında ve Ben en sevdiğim, üst üste dinlediğim şarkılar."Büyüdük Aniden" ve "Yukarıya Bak"ın yeni düzenlemesi de albümün gecikme nedenini açıklıyor.Gerçekten çok titizlikle çalışılmış.Ogün o kadar samimi ki "Anma Arkadaş" derken sanki gerçekten arkadaşmış gibi hissediyorsunuz.Yalnız Gittin , Gidenlerden ve Dikenli Menzil sanırım babasına yazılmış.Bu albümün diğerlerinden farkı ölüme ve hayatın geçiciliğine,bitişine vs daha çok değinilmesi olmuş bence.
Umarım Ogün emeğinin ve birikimin karşılığını alır bu albümden.

Son Kez
Yolları kapatmıştım hiçbir gelen olmadı
Sormayı bırakmıştım hiçbir haber çıkmadı
Çok mu zordu birini sevmek?
Çok mu zordu yine sevilmek?
Kalbim durmaya yakın
İçimde bir sıcaklık
Galiba ben sana vuruldum, aşık oldum son kez
Tutuldum, yeminimi bozdum son kez
Yoruldum karşı koymam bu kez
Masallara kanmazdım herkes oyun oynadı
Fallara inanmazdım hepsi seni yolladı

Gidenlerden
Güle güle yazık kaldık yarım yarım
Bile bile yarın yok bugün varım
Severek kaybeden çok bak akıl veren bol
Dillere düştüysem de kalkarım
Konuşacak halim kalmadı
Bir anlayan duyan olmalı
Parlak ay ve yıldızlar, alnıma vuran rüzgar
Haber verin gidenlerden
Dalgalar, okyanuslar, dağları aşmış ormanlar
Haber verin gidenlerden

Bu Ne Biçim Aşk

Gidecek zaman mı? Kaç günüm kaldı?
Bugün varız yarın yok emri aldık
Sakın uzağa gitme, sakın çok bekletme
Güzeliz sandım, hep inandım rezil etme.
Kontrol bizden çıktı bir kere
Biz aşkı savaşta bulduk
Uyduk şeytana yine bile bile
Zaten cennetten de kovulduk

Yarısı sende yarısı bende
Birleştirmiyorsak bu ne biçim aşk
Ayrı yerlerde yazılmış defterde
Değiştirmiyorsak bu ne biçim aşk

Bitecek zaman mı? Gözlerim kanlı
Bir gün söz, bir gün sol, sonu karanlık
Sakın tuzağa düşme, sakın çok özletme
Düzelir sandım, hep dayandım, zehir etme.

Yalnız Gittin
Dur biraz daralıyor zaman
Sesimi duy, sonra uyu
Son bi kez yolu göster bana
İmdada gel,insafa gel, rüyama gel

Bensiz olamazdın sen, bensiz kalamazdın
Hani bensiz yapamazdın sen
Yalnız gittin

Bu veda yakışmadı sana
Beni bekle bir melekle
Son defa yanağımdan öp beni
Elimi tut, gözünü yum, duanı sun

Çek
Yorgun uyandın hoş bir rüyaydın sislerin üstünde
Dün gece kaldı bak ardında
Gün yine başlar hep yeni baştan şansını küstürme
Saçma kurallara aldırma
Dertlere daldın şu başını kaldır dur bakın etrafa
Kimler hayatının farkında
Mutluluk altın kaç para sandın kendini kandırma
Cennet ayağının altında
Gel istersen bu akşam gel benle kal
Sev istersen bu akşam dertleri bi kenara at at
Çek bir nefes al
Çek bir yudum iç
Çek hepsi hayal ama hepside gerçek
Çek bu sahte hayat
Çek elbet geçecek
Çek hepsi masal bir gün bitecek
Farkına vardın her şeyin artık kendini üzdürme
Kim seni kandırır aldanma
Gözündeki yaşlar bitti saf aşkını kurşuna dizdirme
Sabret olanlara harcanma
Sert kayadan mı bu kalp yaralandı bir sevdayla
Tedavisi yok boşa aranma
Çileli süreç zor geçecek derdini tek çekenler bilecek
Sen de bıraksana zamana
Gel istersen bu akşam gel benle kal
Sev istersen bu akşam dertleri bi kenara at at
Çek bir nefes al
Çek bir yudum iç
Çek hepsi hayal ama hepsi de gerçek
Çek bu sahte hayat
Çek elbet geçecek
Çek hepsi masal bir gün bitecek
Dur bir bak gördüm
Dur bir bak çözdüm
Dur hadi bir bak güldür
Dur hadi bir bak öldüm bak

İstanbul Sular Altında
Hava kötü karabulut göründü
Lodos esecek senin ihmalinden ötürü
Aman dayan sıkı tutun biyere
Bu fırtına oturacak koltuk bırakmaz evde
Şehir talan ihaleyi alan
Dere yatağına yerleşim yerini kuran
Kusurlu doğa çok ağlamış bu sene
Kayıp ve gözyaşı karıştı bir sele, bir sele
Yağ yağ yağmur her yer çamur
Bu şehirde biz çokuz altı yedi sekiz dokuz
On dakkada nakavt… On dakkada nakavt
On dakkada nakavt… İstanbul sular altında
Yollar nehir yüzüyor belediye
Alınacak önlem yoksa başa gel ne diye
Millet sefil yok mu bakan vekil
Kültür başkenti oldu mu rezil
Sabır taştı yedi tepeyi aştı
Taşı toprağı altındı balçığa da bulaştı
Sultan götürürdü gemileri karadan
Biz üç kişiyi çıkaramadık yüzen arabadan, arabadan
Yağ yağ yağmur her yer çamur
Bu şehirde biz çokuz altı yedi sekiz dokuz
Sular altında…

Küçük Mafya

Yastık altında silahın
Huzursuz geceler anın
İçerde en iyi arkadaşın
Mezarda biter bu it dalaşı
Ta ta tabanca ilk oyuncağın
Aklına şaşarım alanın
Para bir güç olmuş ilahın
Kölesi kalma sahte kralın
Çok dövdüler mi seni küçük yaşlarda
Hor gördüler mi büyük aşklarda
En sonunda çıldırdın bak… Küçük mafya
Silahını hemen at… Küçük mafya
Mutluluk sana uzak… Küçük mafya
Şu hevesini bırak… Küçük mafya
Özgürlüğünü tat
Sahibi yok herkes kiracı
Hepimiz yolcuyuz dünya hancı
Özendiğin adamların kaçı bulmuş ölümsüzlük ilacı
Dinmiyor içindeki acı
Vazgeç artık bu kaçıncı
Sana süpürge etti saçı unutma annen sana duacı
Çok dövdüler mi seni küçük yaşlarda
Hor gördüler mi büyük aşklarda
En sonunda çıldırdın bak… Küçük mafya
Özgürlüğünü tat
Özgürlüğünü tat

Kim ne derse desin Ogün Sanlısoy'un her geçen albümde kendini büyük ölçüde geliştirdiğini düşünüyorum.Şu 4 yıllık süreçte gerçekten müthiş bir titizlikle çalışılmış . Ve bence gelmiş geçmiş en iyi Ogün Sanlısoy albümü diye düşünüyorum. Sert parçalar, balladlar, güzel bir cover ... herşey var bu albümde kısaca.Gitar tonlarını da güzel buldum . Ben Ogün Sanlısoy u birkez daha tebrik ediyorum ve şimdiden yeni albümü bekliyorum :)..

Şarkıları teker teker inceleyecek olursak :

BEN: Albümdeki favori parçalarımdan biri. Sözleriyle, gitar riffleriyle gerçekten albümün adını almayı haketmiş bir sarkı. Egolu kişiliklere gerçekten cok güzel dokundurmuş bu parçada .

AVUNMAK ZOR : Yine bir favorim .. Çıkış parçası olmayı hakedecek kadar güzel bir parça diye düşünüyorum kesinlikle . Klibini de beğendim fakat daha da iyi olabilirdi diye söylemeden geçemeyeceğim :)

ANMA ARKADAŞ : Kesinlikle çok iyi bir cover olmuş nitekim albüm cıkmadan önce konserlerinde de dinlemiştik . Seyirciyle beraber söyleniyordu hep :) Müthiş bir performans şarkısı bence:)

BU NE BİÇİM AŞK : Bu albümün "Ben de özledim"i bence :) ve nedense bu parça cok hosuma gidiyor. Arabesk başlayıp , sonra hard riff lerin girdiği kısımlar gerçekten çok hoşuma gidiyor..

DİKENLİ MENZİL : Mükemmel bir ballad olmuş bence. Ogün Sanlısoy'un muhteşem ve soft vokali ile ağlayan bir gitar melodisi birleşince kalbimin en derin yerinden vurdu beni bu parça . Mükemmel bir iş çıkarmışlar bence . Aytek Abinin tweetinden gördüğüme göre şarkının ilk adı "Yanımda Olmazsan"mış..:)

KÜÇÜK MAFYA : Albümün sosyal içerikli parçalarından biri . Kesinlikle güzel ve iğneleyici bir çalışma olmuş. Özellikle "çok dövdüler mi seni küçük yaşlarda? Hor gördüler mi büyük aşklarda" kısmı çok iyi olmus :) Bu parçada birşeyin eksik olduğunu hissettiğim kısım ise solo kısmı. Keşke solo da ritim gitar da olsaymıs. Daha güçlü ve vurgulu olabilirmiş belki o zaman . Neyse üstadların bir bildiği vardır diyorum ve "çek" e geçiyorum :)

ÇEK : Albümde en az dinlediğim parça . Girişi biraz daha değişik olsa güzel olurmuş sanki :) Ama yine de güzel bir parça diye düşünüyorum. Özellike "gel istersen bu akşam ....." kısmı çok iyi :)

SON KEZ : Diğer bir favorim de bu parça kesinlikle. Bu parçaya gerçekten bayılıyorum. Şu an pek yazacak birşey bulamadım . Tam anlamıyla "mükkemmel" olmuş bence . Nakarata geçerkenki "galibaaa ... ben sana... " kısmı insanın kalbini bir hızlı attırıyor açıkçası :)

YALNIZ GİTTİN : Yanılmıyorsam bu şarkıyı 1 ya da 2 sene önce kaybettiği babasına yazmış (Merhuma birkez daha Allah'tan rahmet diliyorum). Müthiş de yazmış . Gerek sözleri , gerek hüzünlü melodisiyle kusursuz bir ağıt olmuş.. Önceki albümden "Kucakla" ve "Hiç Kimse Bilmedi" ayarında bir şarkı . Eline, yüreğine sağlık Ogün Sanlısoy..

BÜYÜDÜK ANİDEN : Zaten single olarak yayınlanmıştı albümden önce . Yoruma bile gerek yok. Sözü ve müziğiyle harika bir şarkı. Bu albümde biraz daha değiştirerek kaydetmişler.Şarkının başındaki akustik gitarın ritmi değişmiş , solodaki gitar tonu ve çalış tekniği açısından biraz değişmiş .
Ben şahsen single olarak çıkan parçadaki soloyu ve gitar tonunu daha çok beğeniyorum..

İSTANBUL SULAR ALTINDA : İstanbul'un problemlerine dikkat çekilmis . İğneleyici bir dille güzel bir eleştri olmuş . Bu albümdeki favorilerimden :) 6 7 8 9 ! 10 dakikada nakavt ! :)

GİDENLERDEN : Yine albümdeki diğer bir favori parçam . Biliyorum çok favorim var :) Ama bu şarkının özellikle nakaratı beni bitiriyor yahu . Nakaratındaki arıza seslerin yarattığı "error" melodisi çok hoşuma gitti açıkçası ...

YUKARIYA BAK : Büyüdük Aniden gibi restore edilmiş "Yukarıya Bak" da. Yine Büyüdük Aniden gibi ilk halini daha çok sevdiğim parça . Singleda şarkının söz kısımlarındaki gizemli ve hoş bir melodi yaratan arpejler çıkarılmış yerlerine bas gitarın çaldığı riff drive bir tonla monte edilmiş . Ben biraz boşluk yaratmış diye düşünüyorum bu durum.. Solonun da bazı kısımları değiştirilmiş . Eskisi gibi güzel olduğunu söyleyebilirim kesinlikle . En azından ben beğendim yeni soloyu :)

İşte böyle güzel bir albüm olmuş bu . Ogün Sanlısoy klasikleri arasında yerini almış oldu böylelikle ve bence gelmiş geçmiş en iyi Ogün Sanlısoy albümü . Birkez daha hayırlı olsun diyor ve tebrik ediyorum . Yeni albümü de sabırsızlıkla bekliyorum :) Geç olsun böyle güzel olsun hiç problem değil :) ...

mayıs ayı konser turnesi

4 Mayıs Muğla Üniversitesi Bahar Şenlikleri
5 Mayıs Aydın Cafe de Lets Go
6 Mayıs Marmaris Puba Bar
10 Mayıs Uşak Üniversitesi Bahar Şenlikleri
13 Mayıs Bartın Üniversitesi Bahar Şenlikleri
14 Mayıs Bursa Anadolu Lisesi Bahar Şenliği
17 Mayıs İzmir Ege Üniversitesi Bahar Şenlikleri
18 Mayıs Ankara Çağrıbey Anadolu Lisesi Bahar Şenliği
18 Mayıs Ankara Telve Bar
21 Mayıs İstanbul Live

Geri