İlk gitar performansım

Arkadaşım ellerine sağlık. 2 aylık taze bir gitarist olarak şimdiden metronom duygun oldukça gelişmiş. Bendlerin oldukça stabil ve nizami. Güzel ve disiplinli bir çalışma ile zaman içerisinde çok güzel gitar çalan birisi haline gelirsin. Umarım 🙏

“Duman” söz konusu olunca türlü şakalar yapan arkadaşlara takılma. Kim ne derse desin, ülkemiz rock müzik tarihine ismini altın harflerle yazdırmış, milyonlarca kitlesi olan, çok güzel bestelere imza atmış bir ekiptir.

Sanat bir ekspresyondur, insanın kendi iç dünyasını bir nevi dışarıya yansıtma biçimidir. İyisi, kötüsü, üstünü olmaz. Gitar enstrümanında bugüne kadar birşeyleri küçümseyip, kendisini sandığı yerde olan birisine henüz rast gelmedim.

Hem tuşe hem kulak hem ritim olarak 2 ay için süper gelişme olmuş. Dumanın bu şarkısındaki gitar solo kısmı klasik blues gitar cümlelerine çok yakın. Bu aşamadan sonra standart blues kalıpları çalışılarak çok yol katedilebilir. Duman seviyorsan blues sevmen de yüksek ihtimal. Denemekte fayda var.

Arkadaşım ellerine sağlık. 2 aylık taze bir gitarist olarak şimdiden metronom duygun oldukça gelişmiş. Bendlerin oldukça stabil ve nizami. Güzel ve disiplinli bir çalışma ile zaman içerisinde çok güzel gitar çalan birisi haline gelirsin. Umarım 🙏

“Duman” söz konusu olunca türlü şakalar yapan arkadaşlara takılma. Kim ne derse desin, ülkemiz rock müzik tarihine ismini altın harflerle yazdırmış, milyonlarca kitlesi olan, çok güzel bestelere imza atmış bir ekiptir.

Sanat bir ekspresyondur, insanın kendi iç dünyasını bir nevi dışarıya yansıtma biçimidir. İyisi, kötüsü, üstünü olmaz. Gitar enstrümanında bugüne kadar birşeyleri küçümseyip, kendisini sandığı yerde olan birisine henüz rast gelmedim.
Öncelikle değerli yorumunuz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum, çok sağ olun. Her gün daha çok çalışarak hem gitar hem de müzik alanında kendimi geliştirmek için çabalıyorum.

Bir de ben o olayı anlayamadım geçmiş olsun demişler de iyi veya kötü anlamda dalga geçmişler sanırım tam anlayamadım olayı fakat bahsettiğiniz gibi Duman hakkında o türlü şakaları yapan kişileri ben zaten takmıyorum bile, gülüp geçiyorum çünkü onların Duman anlayışı Senden Daha Güzel, Bu Akşam gibi şarkılar. (Sözüm meclisten dışarı.) Duman'a sadece belli başlı birkaç şarkıdan baktıkları için şaka yapıyorlar veya dalga geçiyorlar. Hal bu ki Duman'ın daha ne şarkıları, sözleri, albümleri var. Sizin de söylediğiniz gibi Türk rock tarihine ismini altın harflerle yazdıran bir grup olduğu bir gerçek ve hatta Duman sadece Türkiye'de değil, dünya çapında bir rock grubu olduğunu düşünüyorum.

Hem tuşe hem kulak hem ritim olarak 2 ay için süper gelişme olmuş. Dumanın bu şarkısındaki gitar solo kısmı klasik blues gitar cümlelerine çok yakın. Bu aşamadan sonra standart blues kalıpları çalışılarak çok yol katedilebilir. Duman seviyorsan blues sevmen de yüksek ihtimal. Denemekte fayda var.
Çok teşekkür ediyorum yorumlarınız için. Evet söylediğiniz gibi Blues'a yakın bir grup. Blues dinlemeyi de seviyorum, vakit bulduğum bir ara bahsettiğiniz Blues kalıplarına da bakacağım, teşekkür ediyorum.

Çok teşekkür ediyorum yorumlarınız için. Evet söylediğiniz gibi Blues'a yakın bir grup. Blues dinlemeyi de seviyorum, vakit bulduğum bir ara bahsettiğiniz Blues kalıplarına da bakacağım, teşekkür ediyorum.
hep duman ve blues içinde kalma bence başka gruplar keşfetmeye bak daha fazla açılırsın ve eğer gelecekte kendi besteni yapmak istersen senin için aşina olabileceğin bir çok tarz olur bende gitara ilk başladığım yıllarda duman çalmaya çok meraklıydım sonra bi gün montage of hack filmini izledikten sonra grunge hoşuma gitti o şekilde farklı müzikler duymaya bak başarılar :)

Ya aslında benim bir gitar almamdaki en büyük faktör Duman ritimleri/soloları oldu. Önceleri daha gitar çalmadığım zamanlar dinlerken acayip çalasım geliyordu, özellikle soloları çalmayı çok istiyordum. Hatta ellerim ve parmaklarım gitar çalıyormuş gibi oluyordu ritme göre hızlı veya yavaş, ince tel veya kalın tel, ilk perde son perde. O dereceye gelmişti artık, belki de delirmişimdir 😄 Şu an ilk etapta daha gitarım yokken hep çalmayı istediğim sololara çalışıyorum, Pink Floyd'dan da çalmayı istediğim ve şu anda çalıştığım birkaç parça var. Bunları bi halledelim bakalım diğer türlere de yönelmeyi düşüneceğim. Teşekkür ediyorum öneriniz için ve dikkate alacağım bu önerinizi.

Merhabalar, yaklaşık 2 aydır gitar çalıyorum ve bu benim ilk performansım oldu. Hatalarım saymakla bitmez fakat her geçen gün kendimi daha da geliştirmeye ve hatalarımın üzerine çalışmaya gayret ediyorum. Sizce nasıl olmuş? Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çok kıskandım keşke ben de ikinci ayımda böyle çalabilseydim, 2 ayda kendini çok iyi geliştirmişsin bence çok iyi. Keep rocking!

Açıkçası 2 aylık performans için çok şaşırdım, x5 booster ilerlemişsin, tebrikler böyle devam 🤟 Bariz duyulan hatalar haricinde, bazı bendlerde izolasyon sorunu (diğer tellerden ufak sesler) giderilebilir. Ama 2 ay gitar çalan biri için çoğu yerde pitche tam oturan bendler var, cidden helal olsun.

Geri