Kurban- Sarı çizmeli Mehmet Ağa tonu hk.

Merhabalar, bir kaç gün önce bu şarkıyı oldukça geç keşfetmişken arkadaki gitar tonu çok ilgimi çekti. Merak ettim kulağım pek iyi değil burada şu tarz bir efekt vardır gibisinden bir şeyleri bilmeye.

Ve arkada bir strat var o daha çok ilgimi çekti. Bu tonun sertliğini oluşturan ana etken nedir ?

dakikadan başlamazsa 2.50 yi kastediyorum zaten aynı temada yürüyor genelde şarkı.

bu tonu oluşturan ana etken kick ve bass gitar tonu aslında. kayıtlarda bağımsız değerlendirmemek lazım. quad track alınıyor farklı kabin ve eq ayarlarıyla. onun dışında anam babam gitar tonu gayet ön tarafta midli, ortaya yakın hafiften çamur low mid duyuyorum. uyumlu bir ton çok sert değil ve çok güzel. köşeli değil drive karakteri sıcak, brit amfi kullanıyor olabilirler. ben de merak ettim.

Ama Marshall jcm 800 varsa klipte kesin jcm ile kaydetmislerdir ;)
Saka bir yana bu albumun kayitlarinda komple jcm 800 kullandilar. 2.50 de de wah degil ama whammy mi vardir nedir tovbe est benim kullanmadigim bir efekt var. Hos ben kurbanda dinlemem.

Ama Marshall jcm 800 varsa klipte kesin jcm ile kaydetmislerdir ;)
Saka bir yana bu albumun kayitlarinda komple jcm 800 kullandilar. 2.50 de de wah degil ama whammy mi vardir nedir tovbe est benim kullanmadigim bir efekt var. Hos ben kurbanda dinlemem.
Yalnız "Sert" albümünde ne kafa ne kabin ne amfi hiçbiri kullanılmadı. Gitarlar direkt dijital olarak kaydedildi. Roland VS 2480 ile.

Geri