Fender MIM "Traditional" Fat Strat

Selamlar. Almayı düşündüğüm bir gitar var. Seri numarasını sorguladığımda 2006 model "traditional" fat strat diye geçiyor. Torino red renginde ve rosewood klavye. Gitarı nette araştırdım ama pek bir şey bulamadım. Standard strata kıyasla farkı nedir acaba? Bir de klavye radiusunu bilen varsa çok sevinirim. 7.25 ise hiç bulaşmak istemiyorum.

Fat Strat Dediğimiz modeller Usa line da Hss ve Büyük Headstock oluyor.Bunun dışında başka bir farkı olduğunu hatırlamıyorum.Yanlışsam lütfen düzeltin.7,25 Radius kullanıcısı olarak,7,25 Radius bulmanın yeni dönem fenderlerde çok zor olduğunu söyleyebilirim.Am Original seride bile 9.5 kullanıyorlar.Kısaca %99,25 ihtimalle 9,5 Radius bir gitardan bahsediyoruz.Belki Fotoğraflarını ekleme şansın olursa daha iyi yardımcı olabiliriz.

1996-1998 arasinda (Meksika ve Uzak Dogu parcalardan) yapilmis poplar (kavak) govde, 9.5 radius ve vintage fretler kullanilmis.
Butun ozellikleri su sekilde:

Son düzenleme:
Selamlar. Almayı düşündüğüm bir gitar var. Seri numarasını sorguladığımda 2006 model "traditional" fat strat diye geçiyor. Torino red renginde ve rosewood klavye. Gitarı nette araştırdım ama pek bir şey bulamadım. Standard strata kıyasla farkı nedir acaba? Bir de klavye radiusunu bilen varsa çok sevinirim. 7.25 ise hiç bulaşmak istemiyorum.
bence 7.25 kabul görebilir tabii zevk meselesi

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Fat Strat Dediğimiz modeller Usa line da Hss ve Büyük Headstock oluyor.Bunun dışında başka bir farkı olduğunu hatırlamıyorum.Yanlışsam lütfen düzeltin.7,25 Radius kullanıcısı olarak,7,25 Radius bulmanın yeni dönem fenderlerde çok zor olduğunu söyleyebilirim.Am Original seride bile 9.5 kullanıyorlar.Kısaca %99,25 ihtimalle 9,5 Radius bir gitardan bahsediyoruz.Belki Fotoğraflarını ekleme şansın olursa daha iyi yardımcı olabiliriz.
Teşekkürler yanıt için. Fender Meksika Stratocaster - En Uygun Fender Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 903897122 ilan bu. Fotoğraflar çok net değil. Gerçi başka foto isteyebilirim ama önce kendim biraz araştırmak istedim.

1996-1998 arasinda (Meksika ve Uzak Dogu parcalardan) yapilmis poplar (kavak) govde, 9.5 radius ve vintage fretler kullanilmis.
Butun ozellikleri su sekilde:
Teşekkürler yanıt için. Aslında ben de sizin yazdığınız bilgilere paralel bir şeyler okudum. O yüzden meksika strata göre daha kalitesiz olabilir mantığıyla konu açtım. Ancak beim bahsettiğim gitar 96-98 değil 2006 üretimi. O açıdan kafam karıştı biraz.

Rica ederim. Fotograf varsa daha fazla yardimci olmaya calisirim. Belki Traditonal Fat strat degil de baska bir modeldir bahsettiginiz gitar.

Rica ederim. Fotograf varsa daha fazla yardimci olmaya calisirim. Belki Traditonal Fat strat degil de baska bir modeldir bahsettiginiz gitar.
İlan linkini üstteki mesajımda paylaştım. Oradan fotoğraflarına bakabilirsiniz. Seri numarasını fenderin sitesinden sorgulayınca traditional fat strat yazıyor. seri numarası mz6073221 mz6 ile başladığı için 2006 meksika üretimi olduğu kanısına vardım. mz6 ile başlayan gitarın 96-98 üretimi olma ihtimali var mıdır?

Evet simdi gordum fotolari. Headstock on ve arkadan yakindan cekilmis fotosu olsa iyi olurdu. Sapin degismis olma ihtimali de var. Yukarida verdigim link'de akort burgulari altigen olanlardan diyor ama fotolardan gordugum kadariyla boyle degil burgular. Torino Red govde rengi Traditional Fat strat ile uyumlu.

Geri