2.0 masaüstüne uygun mu

Merhabalar, 2.0'ların müzik dinlemek için 2+1'lerden daha iyi olduğu tavsiyesi üzerine 800 TL'ye Microlab b77bt aldım. Fakat ben masaüstü kullanıcısıyım. Ve ekranın her iki yanına koyduğumda mesafe çok yakın olduğundan, özellikle baslar çok rahatsız ediyor. Her ikisini yere bıraktığımda da ses uzaktan geliyor gibi içime sinmedi. 10 yıldır hep 2+1 kullandım. Şu an bir kolonu masanın üstüne diğerini yere koymuşum. Acaba bunu iade edip 2+1 Microlab m700 mü alsam diye kararsız kaldım. Tavsiyeleriniz benim için önemli..

Basların sizi çok fazla rahatsız etmesinin nedeni ; çok büyük olasılıkla hoparlörün masa ile oluşturduğu rezonansdır. Bunu azaltmak için hoparlörlerin altına pad koyabilirsiniz. Koyamıyorsanız da en azından kalınca bir kitap koyun. O da pad kadar olmasa bile belirli bir ölçüde işe yarar.

Hoparlörün arkası ile duvar arasında mümkün olduğu kadar çok mesafe bırakın. (ideal yarım metre)
Twiterların kulağınızın hizasında olmasına dikkat edin.
Özellikle ilk koşulu sağlayamıyorsanız bas cevabı daha düşük hoparlörler kullanıp, bası yerde kullanmanız gerekir. Yani 2.1 çözümüne yönelmelisiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Basların sizi çok fazla rahatsız etmesinin nedeni ; çok büyük olasılıkla hoparlörün masa ile oluşturduğu rezonansdır. Bunu azaltmak için hoparlörlerin altına pad koyabilirsiniz. Koyamıyorsanız da en azından kalınca bir kitap koyun. O da pad kadar olmasa bile belirli bir ölçüde işe yarar.

Hoparlörün arkası ile duvar arasında mümkün olduğu kadar çok mesafe bırakın. (ideal yarım metre)
Twiterların kulağınızın hizasında olmasına dikkat edin.
Özellikle ilk koşulu sağlayamıyorsanız bas cevabı daha düşük hoparlörler kullanıp, bası yerde kullanmanız gerekir. Yani 2.1 çözümüne yönelmelisiniz.
Teşekkür ediyorum arkadaşlar. Ses kalitesi önceki 2+1'lerden daha iyi olduğu için iade etmek istemiyordum.
Masanın kenarlarına 1.20 metre mesafe olacak şekilde sehpa ve kutuların üzerine yerleştirdim.
Hoparlör ayaklarına baktım, onlar da hoparlör fiyatına satılıyor garip bir şekilde.
Şu an ses çok güzel.

Geri