Ernieball vs Daddario vs Jim Dunlop

Arkadaşlar bu konu çok uzadı demek istediğim nanoweb coating değil de başka bir kaplama
Bunu demek istediğimi de herkes anlamıştır diye umuyorum.
Yukarıda ben "bence" diye lafa başladım Ernie Ball şöyle mükemmeldir böyle mükemmeldir demedim.
Ben Elixir sevmiyorum seven vardır sevmeyen vardır. Ben almam başkası alır.
Yeteri kadar net anlatabildim mi?
Hocam alt tellerin başka kaplama olduğuna dair makale paylaşabilir misiniz? Öğrenmek istiyorum, ona göre tel alacağım.

Uzun süredir Ernie Ball kullanıyorum. Elleri çok terleyen biriyim. Dunlop 65 tel temizleyici aldım. Her çalımdan sonra (bazen hem önce hem sonra), kuru mikrofiberle üzerindne geçtikten sonra Dunlop ile temizliyorum. Tellerin ömrü acayip uzadı.
Daddario'dan hiç verim alamadım. Teli takıp akort yaparken kararmaya başlıyordu, abartmıyorum.
Bir de bulabilirsen Electro Harmonix de alabilirsin, ben memnun kalmıştım kullandığımda. Şu an iki paket yedek telim var. Biri Dunlop, ilk defa deneyeceğim. Diğeri ise
4.5 ay mi ? Hocam siz tellerin ömrünü kopmasına göre mi belirliyorsunuz ?
telin ne kadar dayandığıunı belirtmek istedim sadece

Baslikta yazilan uc markadan favorim ve yillardir kullandigim Ernieball. Omru nispeten kisa evet, ama her calim sonrasi silerseniz, ve fastfret tarzi bir urun kullanirsaniz omru bir nebze uzayabiliyor. Bu tel benim icin bendlerde ve calim hissi olarak en cok hosuma giden tel ve yillardir bunu kullaniyorum.

Dunlop marka telide denedim, bana ErnieBall a gore bir tik daha sert (hissiyat olarak) gelse de tercih edilebilir.

Daddario tellere gelince, bu teller bana cok sert geliyor ve pek rahat gelmiyor. Dolayisiyla hicbir zaman tercih etmeyecegim bir marka.

Sonuc olarak ErnieBall diyorum.

Benim Ibanez'de şu anda Elixir optiweb 9-46 takılı. Yılbaşında takmıştım ve daha teller ne karardı ne sesinin tazeliği gitti. Ernie Ball veya D'addario olsaydı sesindeki tazelik gitmişti, teller kararmıştı. Ama bakalım bir de D'addario XT aldım, Elixir eskiyince onu takacağım. Düşük akortla kullandığım Lyon gitarıma da XT 10-52 almıştım. Onda da bi kararma, seste matlaşma olmadı ama çok da açmıyorum.

Geri