Lambalar hakkında sorular ve lamba temini

Arkadaşlar bana şu lambalardan gerekiyor;

6 adet 6L6GC

1 adet 7025

1 adet 12AT7

1 adet 6CX8

1 adet 6C10

1 adet 7025

İlk soru olarak,bu lambaları nereden temin edebilirim?

Bu lambaları üreten kaliteli markalar hangileridir?

Bu lambalar yerine kullanabileceğim farklı model power ve pre lambalar var mı?

Cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
timpani ye baktım ama tam aradığım lambalar internet sitesinde yazmıyor..artık olmadı birine danışıp muadillerine yöneleceğim..

cevaplar için teşekkürler.

6CX8 ve 6c10 için www.tudedepot.com a bir bak.Başka yerde yok galiba.Üretilen lambalar değiller zaten.Diğerlerini Türkiyeden alabilirsin.Yada almışken hepsini ordan satın alırsın diğer lambalar için JJ marka olanlar alınabilecek en iyi yeni üretim lambalardan.

cevabın için teşekkürler deliturko kardeş.özel mesaj yoluyla da sana yazmıştım oradan da cevaplamışsın sağolasın.

peki bu aradığım lambaların muadilleri var mı? mesela 12AT7 yerine 12AX7 kullanabilir miyim??

power lamb için 6L6GC lambalar yerine el 34 kullanabilir miyim bir problem yaratır mı??Veya 6 power lamba için 3 adet EL34 3 adet 6L6GC kullansan bir problem olur mu??

teşekkürler..

6L6GC için muadil olarak bunları buldum kendimce ama ne kadar doğrudur bilmiyorum..

www.adisa.com.tr den

sovtek 5881 buldum 20dolara

JJ den de 6L6-5881 buldum 19€

bu iki lamba türü 6L6GC yerine kullanılabilir mi?

Eğer kullanılabiliyorsa hangisi daha iyi? sovtek ile JJ arasında 10 dolarlık bir fark var ve 6 adet power lambası aldığımda bu fark 60 dolar ediyor,JJ alsam bu farka değer mi??ve son olarak ta bu iki lamba markaları ve modelleri arasındaki ton farkı hakkında bilginiz var mı??

12at7 Ecc81 zaten.

6L6 ile EL34 aynı anda kullanamazsın.Fender amfilerde değişiklik yapman gerek EL34 kullanmak için ayrıca.

JJ ler Sovteklerden daha iyiler, JJ ler bir çok markadan genel anlamda yeni üretim olarak iyi lamba yapıyor.Fiyat farkı normalde bu kadar fazla değil ama Türkiye şartlarında böyle...

5881 NOS olmadığı sürece 6L6 yerine kullanabilirsin.KT66 larıda 6L6 yerine kullanabilirsin ama daha pahalılar boşver derim.

5881 6L6 ile aynı zaten. 7025 yerine Ecc83 veya diğer adı ile 12ax7.

Geri