F200 Gitarıma Pushpull Ekletmeli Miyim?

Merhaba arkadaşlar ltd f200fr model bir gitarım var gotoh fr,burgu,eşik,pot, switch ve mightymithe motherbucker manyetik upgradeli gitarımın manyetiklerinin single çalışabilme özelliği var fakat gitarımın kendisinde push-pull yok sizce bu özelliği ekletmeli miyim ton yelpazesi genişler mi işe yarar mı Blues,jazz tonları daha iyi alabilir miyim? Cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim
IMG_20210218_142605.jpg

Merhaba arkadaşlar ltd f200fr model bir gitarım var gotoh fr,burgu,eşik,pot, switch ve mightymithe motherbucker manyetik upgradeli gitarımın manyetiklerinin single çalışabilme özelliği var fakat gitarımın kendisinde push-pull yok sizce bu özelliği ekletmeli miyim ton yelpazesi genişler mi işe yarar mı Blues,jazz tonları daha iyi alabilir miyim? Cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim146634 eklentisini görüntüle
Manyetikleriniz hakkında bilgi sahibi değilim ancak push pull un gerçek bir single manyetiği tonları verdiğini pek düşünmüyorum kendim de fabrikasyon push pullu bir gitar kullanıyorum elbette ki ton yelpazesi bir nebze genişliyor çıkış düştüğü için single coil gibi sade ses te alabiliyorsunuz ama asla bir single coilin görevini yapabildiğine inanmıyorum özellikle sert tonlu manyetikler ise Blues vb tonlar biraz zor. (Şahsi fikrim)

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Manyetikleriniz hakkında bilgi sahibi değilim ancak push pull un gerçek bir single manyetiği tonları verdiğini pek düşünmüyorum kendim de fabrikasyon push pullu bir gitar kullanıyorum elbette ki ton yelpazesi bir nebze genişliyor çıkış düştüğü için single coil gibi sade ses te alabiliyorsunuz ama asla bir single coilin görevini yapabildiğine inanmıyorum özellikle sert tonlu manyetikler ise Blues vb tonlar biraz zor. (Şahsi fikrim)
Yani masrafa gerek yok diyorsunuz. Luthier 200 250 tl arası tutacağını söyledi

Yani masrafa gerek yok diyorsunuz. Luthier 200 250 tl arası tutacağını söyledi
Bu biraz size kalmış, bende ESP ltd ec 256 kullanıyorum ESP lh 150 manyetikleri push pull açık konuma getirdiğim de daha sade gürültüsüz tonlar elde ediyorum ancak manyetiğin kendi karakteristik özelliklerinden dolayı maalesef tam bir Blues tonu almak mümkün olmuyor. Push pull ton yelpazesini genişletecektir ancak verimliliği biraz manyetiginiz ile alakalı.

illa push pull potans ekletmek zorunda değilsin, 5 yollu switch de ekletebilirsin single coil tonları için. Hatta daha bile kullanışlı olabiliyor. Switchin ortadaki 3 yolunu da istediğine uygun ayarlayabilir luthier hh paralel, ss seri gibi mesela. Bunun için de fiyat sorarsın ama bu gitara değer mi ben de emin değilim.
Satmaya çalışsan kolay satılabilecek bir gitar olmadığından dolayı uzun süre bu gitarla devam etmeyi göze aldıysan yapılabilecek bir güncelleme. Ama ondan önce SD-EMG-Dimarzio gibi kaliteli bir köprü manyetiğine geçmen bence daha öncelikli olmalı. Mightymite'ları bilmiyorum ama ucuz manyetikler diye hatırlıyorum..

illa push pull potans ekletmek zorunda değilsin, 5 yollu switch de ekletebilirsin single coil tonları için. Hatta daha bile kullanışlı olabiliyor. Switchin ortadaki 3 yolunu da istediğine uygun ayarlayabilir luthier hh paralel, ss seri gibi mesela. Bunun için de fiyat sorarsın ama bu gitara değer mi ben de emin değilim.
Satmaya çalışsan kolay satılabilecek bir gitar olmadığından dolayı uzun süre bu gitarla devam etmeyi göze aldıysan yapılabilecek bir güncelleme. Ama ondan önce SD-EMG-Dimarzio gibi kaliteli bir köprü manyetiğine geçmen bence daha öncelikli olmalı. Mightymite'ları bilmiyorum ama ucuz manyetikler diye hatırlıyorum..
Sordum onun 150 tl tutacağını söyledi ya bir yanlış anlaşılma oldu ya da takacağı switch dandik bir şey sanırım üzerinde gotoh switch var

Önceki yıl 1099 tlye sıfır şekilde alındı iki hambakır elbette bir emg değil fakat dandik klasmanında da değil ortalama bir şey sanıyorum

Ben bir gitarımda şunu kullanıyorum;

Özet geçeyim; çok da memnun kalmadım. Fabrikasyon potansın sürekli temassızlık yapması ve potu açıp kapatırken sinir bozucu bir hışırtıya sebep olması şikayetiyle değiştirmiştim. Hışırtı olayı 1 yıl gibi bir sürede aynen geri geldi.

Söz konusu gitara uyuz olma halim geçerse kendisini şununla taçlandırmayı düşünüyorum;

Size de öneririm.

5 yollu "normal" switchlerde Alpha alabilirsin, DiMarzio da olabilir. İki markanın da ürünlerini kullandım.
5 yollu superswitch ile ilgili deneyimim yok, bilen arkadaşlar benden daha iyi aydınlatabilir bu konuda.

Ben de o şekilde 5 yollu switch ile ayırıyorum single coilleri.

Çok bir beklentiniz yoksa neden olmasın. Single manyetik soundu beklemeyin derim. Ben şahsen bu tip uygulamaların gitarı daha çok yönlü hale getirdiğine inanmıyorum. Fakat size küçük bir farklılık sunabilir.

Geri