Mesa Boogie V Twin Ver1/Ver2

Mesa Boogie Vtwin pedalinin 1. Ve 2
Versiyonu arasinda ki farklar nelerdir? Aramizda bu iki pedali kullanan kimse var midir? Tecrubelerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Mail atmayi deneyecegim. Youtube'dan videolardan izledim farklari fakat nedendir bizzat kullanmis bizden birisinin yorumlarini cok merak ettim.

Pedal versiyon 1 kullandım, rack versiyonunu kullandım. Aşırı baslı, clean crunch single manyetiklerle okey. Humbucker ile baslı, boğuk. Bası sonuna dek kıssanız anca derleniyor. EQ’suz kullanmak zor. Bol bol diyot clipping bulundurur, agresif mesa drive için tavsiye etmem. Boomy ve zor adam oluyor.

Mikrofon ile veyahut kamerayla alinan kayitlar yaniltici olabiliyor. Bu yuzden bizzat kullananlarin tecrubeleri benim icin cok onemli.
Tesekkur ederim.

V2 Pedalin altinda Clean gain adjust ve solo to blues olmak uzere 2 ayri selektor var. Bu selektorlerin pedal uzerine etkileri uzerine aydinlatici bir aciklama yazabilecek birileri varsa cok mutesekkir olurum

V2 Pedalin altinda Clean gain adjust ve solo to blues olmak uzere 2 ayri selektor var. Bu selektorlerin pedal uzerine etkileri uzerine aydinlatici bir aciklama yazabilecek birileri varsa cok mutesekkir olurum
V2’de bunlar volüm atlamasını önlemek amaçlı, dengeleme için eklendi. Karakter olarak pedal aynı.

Bu arada ben evde nasıl setuplarla denedim;

Rectifier Return, direkt torpedo ile ses kartı, amfi önü drive pedalı, Mark V return. Sadece clean to mid gain overdrive olarak elde tutmak mantıksız geldiği için sattım sonra.

Ikisinden birini almayi dusunuyordum ama tecrubeleriniz uzerine ihtiyacimi ve istegimi karsilamayacagini tahmin ediyorum. Yine de bir yerde denk gelirsem deneyecegim. Ama en basindan Mesa Drive beklentimi karsilamayacak olmasi simdilik bir fikir verdi.
Tesekkur ederim.

Ikisinden birini almayi dusunuyordum ama tecrubeleriniz uzerine ihtiyacimi ve istegimi karsilamayacagini tahmin ediyorum. Yine de bir yerde denk gelirsem deneyecegim. Ama en basindan Mesa Drive beklentimi karsilamayacak olmasi simdilik bir fikir verdi.
Tesekkur ederim.

Ekonomik yollu mesa drive olarak ML Sound Lab’ın Mark V plugin’i baya iş görebilir.

Zamanında studio preamp kullandım, şu anda elimde quad preamp var, triaxis bir dönem elimdeb geçti ama bunların hepsi tercihen lambalı bir power amp istiyorlar. Onu alsanız, V30 kabin istiyorlar, V30 bulsanız Mesa v30 ile daha iyi anlaşıyorlar vs. bir sürü cefa, hepsi olsa bile evde ses açma problemi olmamalı.

Ya da tüm ekipmanlar olacak oradan Captor X ya da Reload ya da Suhr Reactive Load gibi bir şeyden pc’ye çıkıp en az 5” bir monitörden IR ile çalacaksınız. Sadece preamp artı atıyorum wall of sound plugindeki poweramp sim de yeterli olmuyor, solid state powerlar ise modelleme ile okey fakat lambalı preleri tam anlamıyla yansıtamıyor.

Eğer bütçe bir kısıt ise kesinlikle ses kartı ve plugin öneririm.

Geri