Cort m600 vs İbanes grx70qa vs Squier affinity strat

Merhaba arakadaşlar uzun süredir başlangıç seviyesi için gitar araştırıyorum ve bu 3 model arasında kaldım. Çalmak istediğim türler daha çok rock, blues ve pop. Sİzce bu türlere hangi gitar daha uygun olur? Cort ikisindende baya bir pahalı sizce değer mi? Amfi olarak boss katana mini almayı düşünüyorum sizce o fiyata daha iyi bir amfi bulabilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden sağolun.

Blues, pop , soft rock tarzları için bunlar arasında en uygun gitar squier affinity strat. Bu gitarın hem hss hemde 3 single coil manyetik dizilimli olanına bakmanızı öneririm. Başlangıç için fena gitar değildir. 2. El squier strat 50's classic Vibe bakmanızı da öneririm orta segment bir gitardir uzun süre ihtiyaçlarınızı karşılar. Amfi konusuna gelecek olursak boss katana mk2 50w yaklaşık 1 hafta önce edindim ve hayran kaldım donanım olarak çıkış olarak kaliteli bir ürün yapmış boss ancak minisi hakkında bilgiye sahip değilim yalnızca 7 watt olduğunu biliyorum Mk2 50 w üzerinden yorumlarsam kaliteli bir amfidir çünkü aynı seri, ek olarak black star id core V2 10w da bakabilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Blues, pop , soft rock tarzları için bunlar arasında en uygun gitar squier affinity strat. Bu gitarın hem hss hemde 3 single coil manyetik dizilimli olanına bakmanızı öneririm. Başlangıç için fena gitar değildir. 2. El squier strat 50's classic Vibe bakmanızı da öneririm orta segment bir gitardir uzun süre ihtiyaçlarınızı karşılar. Amfi konusuna gelecek olursak boss katana mk2 50w yaklaşık 1 hafta önce edindim ve hayran kaldım donanım olarak çıkış olarak kaliteli bir ürün yapmış boss ancak minisi hakkında bilgiye sahip değilim yalnızca 7 watt olduğunu biliyorum Mk2 50 w üzerinden yorumlarsam kaliteli bir amfidir çünkü aynı seri, ek olarak black star id core V2 10w da bakabilirsiniz.
Birde şeyi merak ediyorum şimdi ben SSS bir strat alırsam neyi kaybederim yani hangi tonları alamam zaten metale karşı hiçbir ilgim yok rock veya blues çalarken de gerekir mi hambakır bir manyetik?

Birde şeyi merak ediyorum şimdi ben SSS bir strat alırsam neyi kaybederim yani hangi tonları alamam zaten metale karşı hiçbir ilgim yok rock veya blues çalarken de gerekir mi hambakır bir manyetik?
Humbucker çıkışı yüksek bir manyetiktir haliyle single a göre daha gürültülü bir manyetiktir humbucker yalnızca metal de mi kullanılır dersek asla öyle birşey yok humbucker Blues müzikte de kullanılır bunun en güzel örneklerinden birisi Gary Moore dur. Bu biraz tercih meselesi, ikisini de deneyin dememdeki amaç oydu kimisi daha sakin daha temiz tonları tercih ederken kiminin kulağına da güçlü tonlar daha hoş gelir. Birşey kaybetmek söz konusu değil kısacası, yine de H-s-s olarak alırsanız biraz daha çok yönlü gitara sahip olursunuz ama bridge manyetiği single coil olduğunda da ayrı bir güzelliği oluyor tercih sizin. İkisini de görün dinleyin ve karar verin

Geri