Gibson-explorer lütfen yardım edin bu gitarlar orijinal mi?

Farklı forumlarda yakşalık 10 tane mesajını okudum hepsi bu tarz orjinal mi değil mi sorusu, ya fena halde paranoyak bi insansın ki profesyonel desteğe ihtiyacın var ya da bu işin içindesin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kardeş kusura bakmada saçmalama 2 bin ytl para vericem bu gitara paranoyaklık değil bu dikkat bazı şeref.. lere para kaptırmama telaşı.haa baban çok zenginse sen sahte gitarlara verebilirsin 2 bin ytl kusura bakma ben enayi değilim.sahte olup olmadığını kendim anlasam sormam heralde değilmi çok çok çok zeki arkadaşım.ama zekiliğin başkalarına dokunmasın dikkat et.yardımcı olacaksan ol olmayacaksan sus

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sweet_Jazz_Of_Mine demiş ki:
ebayde öyle birseyin hapis cezası var direk olarak sanmıyorum olacagını. ama Tr'de hersey mümkün.

çok sağol arkadaşım yardımın için.bazı arkadaşlar sahte gitarcılara para kaptırmamaya çalışmayı paronayaklık olarak değerlendiriyor da :D

Yalnız ebay'de söyle bir dolandırıcılık var, belki duymuşsundur, adam ben oraya gitarı gösteriş olsun diye koydum sadece hardcase satıyodum filan diyebiliyo ve sende dikkatli okumadan alırsan bu durumda ebay hiçbirşey yapamıyo çünkü adam haklı, dediğini yapmış oluyo.Bu yüzden eğer yabancı dilinde çok iyi değilse mutlaka bi tanıdığınla incele gerekirse mesaj atıp özellikle sor. attığı cevaba da dikkat et, "o nası soru olurmu öle şey" filan gibi bi cevabı yine bi işine yaramaz, adam mahkemede kalkıp "ben adamın iş olsun diye sorduğunu sandım, bu gitar satılırmı hiç" dedimi sen bi bardak suyu içersin.

bulabilirsen bir orjinalliğinden emin olduğun aynı mdeol başka bir gitarla beraber dene derim.aralarındaki farkı daha rahat görebilirsin

sahibinden.comdaki gibsonı amerikadan mal getirenlerden biri getirmişti, sipariş den almayınca satmaya karar vermişti diye hatırlıyorum.

bu gitar büyük bir ihtimal sahte çünkü sahtelerin kasası direk bir kalıptan yapılıor ve iç aksamı sonradan eklenir fakat gibson gitarı kasasını 2 parçaya ayırıor yani kasa ortandan ikiye ayrılmış oluyor iç aksam eklendikten sonra birbirine kenetlendiriliyor buda google dan bakarsan kasanın ortasından bir çizgi iner yanlız bu gitarda o çizgi yok yani %90 sahte bir gitar çok karışık oldu ama:D bunları nerden biliorsn dersen kuzenim amerikada gibson fabrikasında çalışıor:D
burdanda bakabilirsn
http://namm.harmony-central.com/SNAMM02/Content/Gibson/PR/X-Plorer-Pro-large.jpg

bence cok aceleci davranıyorsunuz karar vermekte. aynı model de bile her zaman aynı üretim standardı ya da işçilik kullanılacak diye birşey yok, yapım yıllarına gore bircok degişiklik gosterebilir. Gitar bana orijinal gibi geldi..

sLeVnCaVeLr demiş ki:
bu gitar büyük bir ihtimal sahte çünkü sahtelerin kasası direk bir kalıptan yapılıor ve iç aksamı sonradan eklenir fakat gibson gitarı kasasını 2 parçaya ayırıor yani kasa ortandan ikiye ayrılmış oluyor iç aksam eklendikten sonra birbirine kenetlendiriliyor buda google dan bakarsan kasanın ortasından bir çizgi iner yanlız bu gitarda o çizgi yok yani %90 sahte bir gitar çok karışık oldu ama:D bunları nerden biliorsn dersen kuzenim amerikada gibson fabrikasında çalışıor:D
burdanda bakabilirsn
http://namm.harmony-central.com/SNAMM02/Content/Gibson/PR/X-Plorer-Pro-large.jpg
Yılın cevabı...

sLeVnCaVeLr demiş ki:
burdanda bakabilirsn

senin kuzen tornada çalışıyor olmasın sakın ?

Arkadaşlar ben floyd rose'u değiştiricem gitarı enine mi kessem boyuna mı kessem çözememdim;bide bende bi beat marka lespaul var onu marongoza götürsem gibson yaparlar mı? :LOL:
Arkadaslar lütfen duyduğumuz herseye inanmıyalım :D :D

Hocam Vallah Ne Yalan Söyliyeyim Bana Pek Orjinal Gelmedi Bu Gitar.Tabi Sahtedir Demiyorum.Birinici Sap'ın Ayrıntılı Resmi Yok.Gibsun Yazsa Sahte Derdim Ama Sadece Gib Yazısı Çıkmış.Bence Burda Birşeylik Olabilir.İkinicisi Burgular Bana Biraz Dandik Gibi Geldi.Yine Deneyip Almakta Fayda Var.Gibson Explorer Kendini Tonundan Belli Eder. ;) :D

Öncelikle Gibson denen alet 2.el alınmaz.Sonrası ise bu aletlerin orjinal olup olmadığını anlamak kolay.Gidersin bakarsın.Haa diyorsanki öyle bir gitarı denemeden alıcam.O zaman Allah akıl fikir versin...

Geri