ADD+ MiniAmp Pedal (GT2 Muadili)

İki gün önce sevgili "perşembe" nickli Ertuğrul beyle hoş bir takas yaptık. Bu takas sonucu kendisi bana bir adet Add+ GT2 muadili pedal alıp yolladı.

Pedal elime ulaştığında ilk işim denemek oldu ve deneyince yepyeni birşeyle karşı karşıya olduğumu anlayıp büyük bir heycan yaşadım. Hatta o kadar heyecanlandımki ADD+ tan sevgili Atilla beyi arayıp üst etiketinde bazı modifiyeler isteyecektim. Sonra öğrendiğim kadarıyla Atilla bey acaip yoğunmuş sonra düşündüm : Atilla bey gitar pedal elektroniğinde elinden gelenin en iyisini zaten üretmiş. Bir de kendisini kendi azu ettiğim tasarımla meşgul etmeyeyim zaten işi başından aşkın dedim.

Sonra kendi kendime düşündüm "yahu sen zaten tasarımcı değilmisin? Kendi tasarımını kendi yapsana". Oturdum photoshop başına bir gece uykusuz uğraştım saatlerce sonunda elde ettiğim tasarımı Atilla beyin ürettiği Add+ Sansamp GT2 muadili pedala uyguladım. Sonuçlar aşağıda umarım beğenirsiniz :

Yapılan tasarım modifiyeleri :
- Kasa metalik kırmızıya boyandı.
- Kasa etiketi tasarlanıp baskı alınıp kasa üzerine uygulandı. (Bunun için kasayı komple söküp tekrar taktım)

82942677ne3.jpg

85160608ak9.jpg

35531161uf3.jpg

55915187sw2.jpg

Gelelim pedalla ilgili yorumlarıma :

-Öncelikle pedalın direct out unu orjinal GT2 den çok çok daha başarılı buldum. Çıkan seste ciddi bir hacim farklılığı var. Ses orjinal GT2 den çok daha dolgun.

-Dip gürültüsü drive sondayken bile neredeyse yok diyebilirim. Bendeki orjinal GT2 için high gain tonlarda noise gatesiz çalmam mümkün değildi. Ancak Atilla beyin bu ürettiği pedalda noise gate e kesinlikle ihtiyaç yok ve bu bence benim için inanılmaz önemli bir avantaj.

- Kesinlikle GT2 deki tüm sesleri birebire yakın alıyorsunuz. Üstelik bana göre tonlar GT2 den tartışmasız daha kaliteli.

şimdilik gözlemlerim bunlar.

Atilla bey kusura bakmasın ama ben açıkçası bu kadar müthiş bir alet ürettiğini düşünmüyordum başta. Ama pedal elime geçince hayran kaldım kalitesine. Bundan böyle sanırım ADD+ pedallarının müdavimi olacağım.
:)

Pedalın içini boya yapmak vb sebebiyle açtım. İç dizaynı, kullanılan malzemelerin kaltiesi (çok fazla anlamasam da:) ) yerleşimi çok şaşırtıcı derecede profesyonel.

Not : Pedalın adı Stone Solo Drive :LOL: Ancak bu adı görüpte beni narsist biri sanmayın, sadece fantazi olsun bakiiim nasıl oluyormuş diyerekten yazdım. Pedala yaptığım bu tasarımı da sevgili Atilla bey böyle özel bir pedalı elde imkanı bulmama sebep olduğu için Atilla beye ithaf ediyorum. Umarım kendisi de beğenir. :LOL:

Wav.. Harika görünüyor. Pedaldan memnun kalmanıza çok sevindim. Kusura bakmayın gerçektende yoğun olduğum için ben dizaynla ilgilenemedim. Ama açıkçası ben bu kadar güzel yapamazdım.
İltifatlar için çok Teşekkürler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Beğenmenize çok sevindim. Güzel sözleriniz için de teşekkür ederim. Cihazı kullandıkça daha da hayran kaldığımı belirtmeliyim. Gerçekten iyi iş çıkarmışsınız tebrikler. :)

yakıyor ortalığı gerçekten, tonları da aynı derecede yakıyor mu deniyelim görelim..bir gt2 kullanıcısı ve hayranı olarak, oldukça heyecanlandığımı söyleyebilirim %)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Blackened85 demiş ki:
Abi yine öyle bi anlattın ki hiç alacağım yokken alasım geldi :(

Valla ne diyeyim "yiğidi öldür hakkını yeme" Atilla bey yapmış yapacağını diyorum benim suçum yok. Bu kadar iyi yapmasaymış. :LOL:

Not : bu arada benim açtığım inceleme yazılarında genelde çok övdüğüm konusu kafanıza bu adamda herşeyi beğeniyor fikiri getirmesin. :LOL: :LOL: Zira ben elli tane deniyorum iki-üç tanesi için inceleme yazısı yazıyorum. O da kendi açımdan en beğendiğim cihazlar için oluyor. :LOL:

Sevgili Blackened85 açıkçası bu tip bir cihaz arıyorsan gerçekten ilaç gibi gelecek bir analog pedal kendisi. ;)

add+ 'ın şu an 4 yada 5 pedalını değişik setup larımda kullanıyorum elime değişik markaların pek çok pedalı geçti (cidden sayıca çok fazla) ve hepsini elden çıkarmışımdır . fakat aldığım add+ pedalları satmak gibi bir düşünceye hiç bir zaman sahip olmadım... add+ pedallar kalitesi ile sizi çok şaşırtacaktır emin olabilirsiniz... en azından gidin bir deneyin pro bir iş ile karşılaşacaksınız
bu arada size reklam gibi gelebilir yazdıklarım fakat 33 yaşındayım ve sadece 2007 - 2008 aralığında aşağı yukarı 40 pedal sattım aldıklarım cabası gerisini siz düşünün

esatburak demiş ki:
add+ 'ın şu an 4 yada 5 pedalını değişik setup larımda kullanıyorum elime değişik markaların pek çok pedalı geçti (cidden sayıca çok fazla) ve hepsini elden çıkarmışımdır . fakat aldığım add+ pedalları satmak gibi bir düşünceye hiç bir zaman sahip olmadım... add+ pedallar kalitesi ile sizi çok şaşırtacaktır emin olabilirsiniz... en azından gidin bir deneyin pro bir iş ile karşılaşacaksınız
bu arada size reklam gibi gelebilir yazdıklarım fakat 33 yaşındayım ve sadece 2007 - 2008 aralığında aşağı yukarı 40 pedal sattım aldıklarım cabası gerisini siz düşünün

Burak çok teşekkürler. Benim tanıdığım, en fazla pedalı denemiş gitarcısın. Hala benden aldığın pedalları kullanmaya devam etmene çok sevindim. Ayrıca gurur duydum.

ADD pedallar hakkında youtube da bir iki video hariç pek ses kaydı bulmak zor.
AllexStone kardeşimiz de çok nazik ve gördüğü birçok şeye hayran kalıyor.Ve bizle paylaşıyor ama bu beni biraz şüpheye düşüyor malesef.
Keşke bu pedalların direk solidstate premap a girilmiş farklı girtarlarla farklı pozisyonlarda ve yanında başka pedalın setaupta olmadığı ses kayıtları ve görüntüleri olsa.

Adamlar üç paralık amfilerden bile alltube gibi kayıt koyuyorlar ama amfiden önce delay reverb booster en kalitelisinden koyarak yapılıyor heralde.Bu yüzden sadece tek pedalın ve soldiamp a bağlanmış kayıtları beni bağlıyor.

Bu arada tasarım için tebrik ederim güzel günlerde kullan.

AllexStone demiş ki:
Not : bu arada benim açtığım inceleme yazılarında genelde çok övdüğüm konusu kafanıza bu adamda herşeyi beğeniyor fikiri getirmesin. :LOL: :LOL: Zira ben elli tane deniyorum iki-üç tanesi için inceleme yazısı yazıyorum. O da kendi açımdan en beğendiğim cihazlar için oluyor. :LOL:

yanlış anlamayalım.

emirizmir demiş ki:
ADD pedallar hakkında youtube da bir iki video hariç pek ses kaydı bulmak zor.
AllexStone kardeşimiz de çok nazik ve gördüğü birçok şeye hayran kalıyor.Ve bizle paylaşıyor ama bu beni biraz şüpheye düşüyor malesef.
Keşke bu pedalların direk solidstate premap a girilmiş farklı girtarlarla farklı pozisyonlarda ve yanında başka pedalın setaupta olmadığı ses kayıtları ve görüntüleri olsa.

Adamlar üç paralık amfilerden bile alltube gibi kayıt koyuyorlar ama amfiden önce delay reverb booster en kalitelisinden koyarak yapılıyor heralde.Bu yüzden sadece tek pedalın ve soldiamp a bağlanmış kayıtları beni bağlıyor.

Bu arada tasarım için tebrik ederim güzel günlerde kullan.

myspace gözünden kaçmış herhalde. Yine bir iki pedal eksik olsada burda baya bi kayıt var.
http://www.myspace.com/addpluspedals

emirizmir demiş ki:
AllexStone kardeşimiz de çok nazik ve gördüğü birçok şeye hayran .

sertsessiz demiş ki:
AllexStone demiş ki:

yanlış anlamayalım.

Sanırım çoktan yanlış anlaşılmış bile. :LOL: :LOL:

Bu konu bazı arkadaşlarımızın kafasını karıştırmasın diye biraz açıklama getireyim.

Son 4 ayda kullanıp bir kısmını sattığım ekipmanlar :

Behringer dr100 Reverb : Bir müddet kullanıp ısınamadım sattım. İnceleme yazısı yazma gereği duymadım.

Marshall Mg100hdfx : 10 gün bende kaldı beğenmedim satacak arkadaş sağolsun denemem için vermişti geri verdim..

Micro Cube : Gayet beğendim ama benim için inceleme yazısı gerektirecek bir durum yoktu.

AMT Electronics diststation : Yurtdışından almıştım. Kötü bir GT2 kopyasıydı. Daha önce Amt California Sound ta etkilendiğim gibi etkilenmedim. Ben de bir arkadaşıma sattım. İnceleme yazısına gerek duymadım.

Behringer HA400 kulaklık preamp : Gayet iyiydi ama inceleme yazısına gerek duymadım.

Proco Solo : Yine deneme maksatlı bir arkadaştan aldım 20 gün bende kaldı maalesef ısınamadım. İnceleme yazısına gerek duymadım.

Digitech Hot Rod : Bir takasla elime geçmişti ısınamadım sattım.

Mesa V-Twin : Uzun müddet elimde tuttuğm bayıldığım bir pedaldı. Ama özellikle pc kayıtlarımda direct outta tam istediğimi alamadım. Yakın zamanda sattım. Amerikayı yeniden keşfetmemek için inceleme yazısı yazmadım zaten çok bilinen bir aletti.

4 ay içinde bunca ekipman içinden sadece Digitech Rp250 ve Add+ GT2 muadilini inceleme yazısı için gerek fiyat gerek se performans yönünden özellikle bir de yeni olmaları sebebiyle inceleme yazısı olarak değerlendirdim.

Bilgilerinize. :LOL:

Teşekkürler sevgili Blackened85. Yine de sevgili emirizmir vesilesi ile bu konuyu aydınlatmam iyi oldu zira sürekli herşeyi beğenen biri izlenimi de vermek istemem açıkçası. Kaldıki bir çok kişi aslında çok zor beğendiğimi söyler. Ama dediğiniz gibi beğendiğim bir şey olursa da onu fazla içten anlatıyorum çok içime sindiği için. :)

Geri