Sweetwater dan alışveriş(vergi?)

Sweetwater dan prs manyetik set alıcam 420 dolar shipping costla beraber 450 dolar civarı bunun üzerine %18 vergi mi ödeniyor? Vergi 420 mi 450 dolar üzerinden mi hesaplanıyor? Ve kargo tam adrese mi gidiyor yoksa gümrükten mı alıyorsun? Elektronik diye üzerine ötv vs de koyarlarmı?
Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

Enfes Patlıcan Oturtma (Fırında) Tarifi İçin Malzemeler

• 4 adet orta boy patlıcan
  • 500 gr dana kıyma (orta yağlı)
  • 2 adet kuru soğan
  • 2 adet büyük domates
  • 3 adet yeşil biber
  • Yarım demet maydanoz
  • 1 yemek kaşığı domates salçası
  • 1 tatlı kaşığı biber salçası
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı kimyon
  • Yarım çay kaşığı karabiber
  • 1 çay kaşığı tuz
Sosu için;

• 1, 5 su bardağı sıcak su
Üzeri için;

• 1 adet domates
  • 3 adet yeşil biber

Enfes Patlıcan Oturtma (Fırında) Tarifi İçin Malzemeler

• 4 adet orta boy patlıcan
  • 500 gr dana kıyma (orta yağlı)
  • 2 adet kuru soğan
  • 2 adet büyük domates
  • 3 adet yeşil biber
  • Yarım demet maydanoz
  • 1 tatlı kaşığı biber salçası
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı kimyon
  • Yarım çay kaşığı karabiber
  • 1 çay kaşığı tuz
Sosu için;

• 1, 5 su bardağı sıcak su
Üzeri için;

• 1 adet domates
  • 3 adet yeşil biber
hocam domates yerine biber salçası kullansam ne kaybederim acaba

Sn. @blackfriday666 hocam;
Şimdiye kadar birçok yazınızı keyifle okudum çok açıklayıcı ayrıntılı bilgilendirici işlevsel birçok şeye değindiniz, ki eminim daha da değineceksiniz. Lakin nacizane görüşüm
Bu forumda bu tarz mesajlarınıza daha çok ihtiyaç olduğu,
Her ne sebeple olursa olsun İnsanları küçümseyici aşağılayıcı ya da kıracak postlar yeterince dolu forumda açıkcası, size yakıştıramadım.
Ha dersiniz sana mı soracağım neyin yakışıp yakışmadığını! Haklısınız
Sizden böyle bir yazı görünce gerçekten üzüldüm ve belirtmek istedim.
Saygılarımla

Ben başlığı "Free For All" konseptinde düşünmüştüm 3. mesaja istinaden. Girilen mesajdaki latifenin de başlığı açan kişiye değil, 3. entryde, başlıktan tamamen alakasız şekilde entry giren kullanıcıya yönelik olduğunu göremeyip uyarı puanı veren yönetime selamlarımı sunarım. Böyle işlerle uğraşmak yerine foruma yeni kayıt olmuş insanlara yol gösterecek bir moderasyon sağlamanızı tavsiye ederim.

@Muhammed Ali Kaya ,Est. Böyle bir tepkim asla olmaz ama biraz zariflik overdose olmuş, sebebini yukarıda açıkladım.

@evox Biberin tonu oturmuşsa olur.

Edit* Cidden tadım kaçtı bir anda ya. Bırak Feridun Abi diye yükselen Ozan Güven gibi girmemek için zor durdum. Yukarıdaki beyefendi -ki gördüğüm kadarıyla 49 yaşında, yeni kayıt olmuş, böyle hatalar yapması gayet muhtemel bir zat büyük ihtimalle- olmadık yere olmadık entry girmiş, sorun yok. Biz "DOĞRU YERE MESAJ YAZ FORUM BÖYLE Mİ KULLANILIR" diye sert girmek yerine şaka yollu yaklaşmışız, şaaak ceza puanı. 50 tane yerde millet *mlı g*tlü mesajlar atar, raporlarız zerre umursanmaz. Burada buna uyarı puanı. Nereden baksan kral hareket admin.

Son düzenleme:
Geri