Joyo R12BAND 12 Bant Gitar Ekolayzır Pedalı - Ve diğer Ekolayzır pedalları (tavsiye)

Arkadaşlar merhabalar, Analog setup kuruyorum, Son olarak comperssor ve ekolayzır kalmıştı. Kompresor olarak mooer yellow comp aldım. Şimdi sıra Ekolayzır pedalında.

Joyo R12BAND 12 Bant Gitar Ekolayzır Pedalı fiyatı ve bant sayısı ile daha işlevsel geldi bana. Thomann'da da en çok satılan ekolayzır pedalları arasındaki satış sırası 3.

Fakat Bu tarz markaların bazı ürünleri gerçekten güzel, herkes tarafından kabul görüyor. Ama bazı ürünleri hakkında ise hemen hemen hiç bilgi yok. Bu durumda tereddüt yaşıyorum.

Bilmiyorum, bu pedal nasıldır sesi analog olarak mı işler, truebypass devresi var ama ne derece iyi komponentler kullanılmış, dip gürültüsü ne kadar var, pedalın kendi karakteri sound rengi ve ekolayzır işlevleri nasıl gibi sorular aklıma takılıyor.
Aşağıdaki pedallar da listemde.
Boss GE-7
MXR 10 Band Equalizer Silver
MXR 6 Band Equalizer Silver

Gitar konusunda ikinci el mantıklı fakat Pedal konusunda ikinci ele sıcak bakamıyorum(bildiğim tanıdığım kişiler dışında). Bunların başlıca nedenleri; Pedal tamir görmüş olabiliyor, Bazen sorunlu ürüne denk gelme olasılığı var, Öte yandan Aynı ürünün 2010 üretimi ve ikinci eline 500 lira verene kadar, Kasası tamamen aynı ama 2021 üretim upgrade edilmiş sıfır sürümleri 900TL-1000TL. Bu nedenlerden dolayı ikinci el pedal biraz mantıksız geliyor açıkcası. Hatta çakma pedal satmaya çalışanlar olabilir diye de korkuyorum :D

Son düzenleme:
Kendi ilanımı öne çıkarmayı sevmem fırsatçı gibi ama Joyo filan abuk subuk oyuncak alacağına şöyle bir şey düşünmeni tavsiye derim. Kerry King diye gözün korkmasın nefis bir eq pedalı tarzdan bağımsız olarak.

Pratikte ihtiyacın olur mu bilmiyorum ama çoğu kişi farkında değil, MXR çift output var, iki amfi ile sök tak yapmadan hatta aynı anda dual-amp gibi bile kullanabilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kendi ilanımı öne çıkarmayı sevmem fırsatçı gibi ama Joyo filan abuk subuk oyuncak alacağına şöyle bir şey düşünmeni tavsiye derim. Kerry King diye gözün korkmasın nefis bir eq pedalı tarzdan bağımsız olarak.

Pratikte ihtiyacın olur mu bilmiyorum ama çoğu kişi farkında değil, MXR çift output var, iki amfi ile sök tak yapmadan hatta aynı anda dual-amp gibi bile kullanabilirsin.
Teşekkür ederim ilginize, bir araştırma yapayım :)

Geri