Cubase gibi program önerirmisiniz

Arkadaşlar merhaba, daha önce cubase kullandım fakat arayüzün daha anlaşılır ve yeni başlayanlara daha çok tavsiye edebileceğiniz vokal kayıt ve düzenleme programı varsa bildiğiniz önerilerinizi alabilirmiyim?
Sayın yöneticiler konuyu yanlış yere açtıysam affola forumda yeni olduğum için olmuştur.
Bundan sonra dikkat etmeye gayret ederim.
İyi günler.

Fl Studio'da öğrendiğim için en basiti o geliyor bana, daha sonra reaper, pro tools, studio one, cakewalk falan denedim. Şuan yine Fl Studio kullanıyorum.

Eski sürüm cakewalk, logic x, reaper gibi programlarla karşılaştırma fırsatım oldu. Bana cubase en kullanıcı dostu program gibi geliyor. Tabii bunlar biraz alışkanlık meselesi de olabilir.

Şahsi fikrim hangi yazılıma geçerseniz geçin, yazılımı kullanmaya sıfırdan başlayacağınız için bir alışma süreci yaşarsınız. Reaper iyidir ancak hem Reaper hem Cubase kullanmış biri olarak söylemeliyim ki Cubase daha sade bir arayüze sahip.

Focusrite ses kartımı aldığımda Ableton ve Pro Tools hediye gelmişti. Ableton'dan hiçbir şey anlamadım ama Pro Tools inanılmaz kolay gelmişti bana. İnternetten 1-2 videoyla tüm istediklerimi yapabildim. Pro Tools tavsiyedir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Fl Studio'da öğrendiğim için en basiti o geliyor bana, daha sonra reaper, pro tools, studio one, cakewalk falan denedim. Şuan yine Fl Studio kullanıyorum.

Reaper yeni başlayanlar için iyidir. Ben tüm kayıtlarımı Reaper ile yapıyorum.

Eski sürüm cakewalk, logic x, reaper gibi programlarla karşılaştırma fırsatım oldu. Bana cubase en kullanıcı dostu program gibi geliyor. Tabii bunlar biraz alışkanlık meselesi de olabilir.

Şahsi fikrim hangi yazılıma geçerseniz geçin, yazılımı kullanmaya sıfırdan başlayacağınız için bir alışma süreci yaşarsınız. Reaper iyidir ancak hem Reaper hem Cubase kullanmış biri olarak söylemeliyim ki Cubase daha sade bir arayüze sahip.

Focusrite ses kartımı aldığımda Ableton ve Pro Tools hediye gelmişti. Ableton'dan hiçbir şey anlamadım ama Pro Tools inanılmaz kolay gelmişti bana. İnternetten 1-2 videoyla tüm istediklerimi yapabildim. Pro Tools tavsiyedir.

Arkadaşlar biraz geç döndüm kusura bakmayın ama yazdıklarınızı not alıp tavsiyelerinizi de dikkate aldım.Herşey için teşekkürler.Vaktiniz olduğunda ''Studio One'' hakkında ne düşündüğünüzü yazıp tavsiye edip edemeyeceğinizi söylerseniz minnettar olurum.Herkese iyi forumlar ve tekrardan teşekkürler.

Cakewalk ücretsiz ve ücretli programların sahip olduğu tüm özelliklere sahip. Eğer illegal şekilde bir program kullanmak istemiyorsanız bence Cakewalk kullanılabilecek en mantıklı daw.

Merhaba. Studio One'ı tavsiye ederim. Cubase'den, Logic vs. bir çok yazılımdan daha akıcı ve hızlı kullanılıyor. Cubase günümüzde Studio One yanında çok hantal kalıyor. Ücretsiz olan Studio One Prime'ı deneyebilirsiniz. Ben versiyon 2'den beri ana DAW olarak kulanıyorum. Değişiklik olsun diye bazen Bitwig ve Reason kullanıyorum ama projelerimi Studio One'da bitiriyorum.

Geri