TC electronic FireWire ses kartı okumama

Merhaba arkadaşlar yakın zamanda TC electronic FireWire ses kartı edindim. FireWire girişi ile birlikte kasama bağlıyorum doğru sürücüyü yüklüyorum ancak ses kartını görmüyor. İnternet üzerinde bununla ilgili neredeyse hiç bilgilendirme yok. Acaba sorun nedir ? daha önce başına gelen oldu mu ? Şimdiden teşekkür ediyorum cevaplarınız için 🙏🏻

Eğer fw portuna sahip bir Mac kullanıyorsanız böyle bir sorun yaşamamanız lazım. Ancak PC kullanıcısı iseniz ; bilgisayarınızın Texas Instruments ( TI ) chip setli bir fw kartına sahip olması gerekli. Aksi takdirde sorun yaşarsınız. TI chip setli kartlar da ucuz değildir. Ben yıllar önce 120 USD para vermiştim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer fw portuna sahip bir Mac kullanıyorsanız böyle bir sorun yaşamamanız lazım. Ancak PC kullanıcısı iseniz ; bilgisayarınızın Texas Instruments ( TI ) chip setli bir fw kartına sahip olması gerekli. Aksi takdirde sorun yaşarsınız. TI chip setli kartlar da ucuz değildir. Ben yıllar önce 120 USD para vermiştim.
Ses kartı ile birlikte bu gelmişti galiba bahsettiğiniz ekran kartı bu bununla birlikte deniyorum ama yine de oluyor maalesef

Dosyalar

• 30034203-9101-4DA8-A50C-385AE4BF2112.jpeg
    30034203-9101-4DA8-A50C-385AE4BF2112.jpeg
    136.9 KB · Gösterim: 78
Elinizdeki firewire karti via chipsetli. Texas instruments olan kartlarda uzerinde bariz sekilde TI-SERI NO seklinde ibare bulunur. Bazi versiyonlarinda direk chipin uzerinde Ti sembolu yer almaktadir. Google da Texas Instruments Firewire diye arattiginizda gorsellerden fikir edinebilirsiniz.
Size tavsiyem eger alet erdevatta sorun yok ise su yolu izlemeniz,
1- tum driverlari kaldirin ses kartinin baglantilarini tamamen sökün
2- bilgisayara ses kartini baglamadan yeniden baslatin
3- firewire kurduktan sonra bilgisayari tekrar baslatin
4- ses karti suruculerini yukleyin ama ses karti takili olmasin
5- bilgisayari tekrar baslatin.
6- bilgisayari kapatip ses kartini baglayip calisir konuma aldiktan sonra bilgisayari tekrar calistirin.

Muhtemelen bu yol ise yarayacaktir.
Bunun yaninda belirtmem gerek via chipsetli kartlarla en fazla 4-5 kanala kadar kayit alabiliyorsuniz ve bir miktar gecikme (latency) sorunuyla karsi karsiya kaliyorsunuz. Kanal kayitta basli basina problemdir kendisi. O yuzden yakin zamanda Texas chipsetli bir firewire edinmeniz elzemdir.

Son düzenleme:
Geri