Yeni bilgisayar/laptop/mac sorunu

Hangisi mantıklı

• 2011-2012 Mac

Oylar: 1 25.0%
  • Güncel windows laptop

Oylar: 3 75.0%

• Toplam oy veren
    4
Merhabalar arkadaşlar,
Ses kartı plugin camiasına dahil olacağım.
Fakat eldeki laptop ne yazıkki yetersiz(amd 64 işlemci 4gb ram)

yeni bir bilgisayar ihtiyacım var ama emin değilim. Öncelikle normal kasalı PC düşünmediğimi belirtmek isterim.

ikinci el olarak güzel mac airler veya imacler var 2011-2013 arası

veya daha güncel windows laptoplar.

hangisi daha mantıklı daha uzun vadede götürüsü olan seçenek olacaktır ?

(evde hobi olarak çalıp kaydedilecek,studio seviyesinde çok kanallı kayıtlar düşünmeyiniz) şimdiden cevaplar ve fikirler için teşekkürler

Son düzenleme:
Yerinde olsam daha versatil sistemlere bakarım. Yani yarın öbür gün başka bir ihtiyacın olduğunda onu da karşılayabilecek güçte olsa güzel olur.
Ben şahsen daha güncel Windows PC'lere yönelirdim. Belki YT kanalı açar video kayıt alır onu renderlarsın, grafik işlerin olur vs vs daha fazla grafik ve işlem gücü gerektirecek bir şeyler alman gerekir. Tekrar yatırım yapmak zorunda kalmazsın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yerinde olsam daha versatil sistemlere bakarım. Yani yarın öbür gün başka bir ihtiyacın olduğunda onu da karşılayabilecek güçte olsa güzel olur.
Ben şahsen daha güncel Windows PC'lere yönelirdim. Belki YT kanalı açar video kayıt alır onu renderlarsın, grafik işlerin olur vs vs daha fazla grafik ve işlem gücü gerektirecek bir şeyler alman gerekir. Tekrar yatırım yapmak zorunda kalmazsın.

Açıkçası okuyupta katılmamak elde değil, bu taraftan bakınca güncel windows daha mantıklı geliyor

Bence şu dönemde pek bilgisayar almayı düşünmemek ve mümkünse ertelemek lazım. Çünkü pandeminin etkisi ile ; gerek sıfır gerekse ikinci el ürünlerin son dönemde mantıksız fiyatlara satıldığını düşünüyorum. Onun için bir süre beklemek daha akılcı olacaktır gibi geliyor bana. Bu durumun yegane istisnası yeni çıkan M1 serisi Mac'ler. Fiyat/performans olarak baktığım zaman göreceli daha makul fiyatlara sahipler bence.

Geri