Grover Jackson'ın Gözleri Yaşlı

Bir marka daha nasıl rezil edilebilir insan merak ediyor açıkçası, taş gibi Charveli Fender yan sanayisine çevirdiler iğrenç Fender headstockuyla gövdesiyle ürettiler, yetmemiş anlaşılan Jacksonı da fenderleştirmişler. Fender Charvelin özünü yok edip adını bırakmıştı Jacksonda aynı sonu yaşacak anlaşılan. Mustaine zamanında Jackson'ı alsaydı acaba nasıl olurdu diye düşünüyorum hep.

valla 20 radius konularında katılırım, yine de signature model der geçerim. markaların güne adapte olması lazım. (20 radius çalmak da ne bileyim...) şekil şemal olarak bakmamak lazım. piyasada "artist" yok. zamanında olanları da ellerinin tersiyle ittiler.

ancak en son fabrikadan ne çıkıyor bilmiyorum. şu an çıkanlar müşteriyi memnun etmiyorsa jackson bitmiştir. fabrika dediğim meksika, endonezya değil.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
valla 20 radius konularında katılırım, yine de signature model der geçerim. markaların güne adapte olması lazım. (20 radius çalmak da ne bileyim...) şekil şemal olarak bakmamak lazım. piyasada "artist" yok. zamanında olanları da ellerinin tersiyle ittiler.

ancak en son fabrikadan ne çıkıyor bilmiyorum. şu an çıkanlar müşteriyi memnun etmiyorsa jackson bitmiştir. fabrika dediğim meksika, endonezya değil.
Yaw olay sadece radius veya signature meselesi değil ki, Fender hali hazırda kendi tarzı gitarları üretiyor, ama gidip niye Jacksonı Charveli kendine benzetiyorsun da markanın müşterilerini alternatifsiz bırakıyorsun. Sırf bu sebepten 90lar üretimi Charvel arıyorum.

paylaştığınız gitarın fenderle de,yukarıdan görünüşü dışında, bir alakası yok ki.

standart modeller orada duruyor, durmadığı zaman hep beraber gidip direniş başlatalım.

paylaştığınız gitarın fenderle de,yukarıdan görünüşü dışında, bir alakası yok ki.

standart modeller orada duruyor, durmadığı zaman hep beraber gidip direniş başlatalım.
Olay Fenderin görünüşü değil ki Jacksonın görünüşü, gitar Jacksona benzemiyor bildiğin Charvel olmuş, Charvel de zaten Fender olmuş. Benim için Charvel ilk resimdekidir ikinci resimdeki değil.

Dosyalar

• images (3).jpeg
    images (3).jpeg
    16.3 KB · Gösterim: 182
  • images (5).jpeg
    images (5).jpeg
    10.8 KB · Gösterim: 137
Jackson daha kötüye gidebilir ki gidecek gibi de görünüyor ama o klasik görünümü bozamazlar. Bi 7 tellilerde mecburen modern headstock kullanıyorlar bi de bunun gibi bazı signature gitarlarda fender tipi hs kullanıyorlar. Geri kalanları dümdüz jackson hs'si. Yalnız Charvel konusunda tamamen katılıyorum. Gül gibi marka şuan sadece 22 perde, FR'li, Fender HS'li, akçaağaç klavyeli metal gitarlarıyla anılır oldu. Ben de eski Charvelleri sevdiğimden yatırımımı 90'lara, hatta 80'lerin sonuna yaptım çektim bir vintage japon charvel.
Charvel, jackson hs'li ve sapındaki Charvel yazısının büyük olduğu(imzamdaki gitardaki gibi) endonezya gitar üretse alırım muhtemelen. Toptan 90'lardaki serilere dönseler keşke.

zaten gitar deyince imaj marka geliyorsa aklınıza, jackson'a da lanet olsun amacına ulaşmış kahrolası... siz daha "pointy headstock"tasınız.

zaten gitar deyince imaj marka geliyorsa aklınıza, jackson'a da lanet olsun amacına ulaşmış kahrolası... siz daha "pointy headstock"tasınız.

İmajda çok önemli çünkü bir gitarda, ayrıca kendim için Jacksonın yerini doldurabilecek bir marka görmedim henüz ne esp ne schecter ne bc rich hiçbiri Jacksonın kendine has 80ler 90lar tonunu vermiyor, nasıl ki telecasterin les paulun kendine has tonu varsa Jackson da öyle.

İmajda çok önemli çünkü bir gitarda, ayrıca kendim için Jacksonın yerini doldurabilecek bir marka görmedim henüz ne esp ne schecter ne bc rich hiçbiri Jacksonın kendine has 80ler 90lar tonunu vermiyor, nasıl ki telecasterin les paulun kendine has tonu varsa Jackson da öyle.
görüntü bence de çok önemli ama ton konusunda çok aynı düşünmüyorum. Anlaşılmayacak farklarla aynı tonu almak mümkündür bence manyetikler ve ağaç aynı denk getirilebilirse ki kolay değil. Bence olan gitarın çalarken verdiği hissiyat ve rahatlık. Compound radius + ince C şeklindeki jackson soloist ve dinky sapları benim elime çok güzel oturuyor. Aynı incelikteki Ibanez sapları ise oturmuyor. Benim Jackson'a yürümemdeki 2 temel sebep bunlar; hissiyat ve görüntü. Güçlü bir manyetik taktıktan sonra hepsinden güzel bir ton elde edilir.

her gitar her tonu tabi ki vermez mümkün de değil, ancak amfi veya kullandığınız pluginler daha önemli ton açısından.

derler ya ton "parmaktadır" diye gerçekten öyle. gerisi yüzde 90 manyetik, yüzde 9 ağaç ve gövde boyutu, yüzde biri de köprü perde vsye bölüştürün.

şekil de tabi ki önemli, pozisyon alışkanlıkları açısından özellikle. ancak gitarı "unique" yapan şey "BENCE" klavye radiusu, nut genişliği, scale uzunluğu ve sap profilidir. diğer her şey çözülür, değiştirilir.

Geri