fender frontman 10g VS orange crush 12

merhaba arkadaşlar. bu iki amfi arasında kaldım bu iki amfiden herhangi birtanesini alıp yanınada mooer ge100 prosesör almak istiyorum düşünceleriniz neler ? birde bu amfilere prosesör bağlanır mı?

o amfiler hiç iyi değil. frontmanın clean tonu fena değil ama 15g vardı onun için konuşayım. orange ı denemedim ama bi tık daaha iyidir. yerinde olsam prosesör alıp kulaklıkla çalarım. Amfiden daha iyi ses verir mooerin içindeki amfi simülasyonları

Crush her türlü daha iyi ikisi arasında. Fakat bu segment bir amfi ile prosesör kel alaka. Prosesör için kulaklık ya da daha iyisi aktif kabin/monitör/hoparlör vs lazım. Ya da Katana mk2 gibi prosesöre özel girişi olan tarzda bir amfi...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Crush her türlü daha iyi ikisi arasında. Fakat bu segment bir amfi ile prosesör kel alaka. Prosesör için kulaklık ya da daha iyisi aktif kabin/monitör/hoparlör vs lazım. Ya da Katana mk2 gibi prosesöre özel girişi olan tarzda bir amfi...
tatmin edici bir ses vermez mi yani? birde prosesörü amfinin gitar girişine bağlayabilirmiyiz ?

tatmin edici bir ses vermez mi yani? birde prosesörü amfinin gitar girişine bağlayabilirmiyiz ?
bu konuyu biraz araştır lütfen, dünyanın en temel ve en çok anlatılan konusu... forum'da da yüzlerce kere konuşuldu ... kısa cevap: bağlarsın elbet ama prosesörün tonunu yine başka bir cihazın tonuna harman edip duyarsın .... yani telefon görüşmesi yapmak için ne yapıyorsun, kulağına dayayıp konuşuyorsun; telefondan kulaklık çıkışı ile sesi alıp bir hoparlöre verip, sonra o hoparlörü mikrofonlayıp ikinci bir kulaklık ile kafana takmıyorsun ... gibi
ha çok şart ise amfiye aux in girersin prosesörden ama bahsedilen amfiler ile o yöntemle de pros'ün hakkını ve tadını alamazsın

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bu konuyu biraz araştır lütfen, dünyanın en temel ve en çok anlatılan konusu... forum'da da yüzlerce kere konuşuldu ... kısa cevap: bağlarsın elbet ama prosesörün tonunu yine başka bir cihazın tonuna harman edip duyarsın .... yani telefon görüşmesi yapmak için ne yapıyorsun, kulağına dayayıp konuşuyorsun; telefondan kulaklık çıkışı ile sesi alıp bir hoparlöre verip, sonra o hoparlörü mikrofonlayıp ikinci bir kulaklık ile kafana takmıyorsun ... gibi
ha çok şart ise amfiye aux in girersin prosesörden ama bahsedilen amfiler ile o yöntemle de pros'ün hakkını ve tadını alamazsın
tamam anladım abi çok teşekkür ederim :)

çok klasik olacak ama GE200 parasına ID:Core başta olmak üzere bir sürü düzgün amfi alma şansın da var ... ya da GE200 alacaksan bu tip amfilere ziyan etme paranı...

ha GE100 demişsin pardon... onun fiyatını bilmiyorum

çok klasik olacak ama GE200 parasına ID:Core başta olmak üzere bir sürü düzgün amfi alma şansın da var ... ya da GE200 alacaksan bu tip amfilere ziyan etme paranı...

ha GE100 demişsin pardon... onun fiyatını bilmiyorum
600 civarı oda. benimde aklımda nux mighty 20bt veya ıd core 10 vardı fakat böyle daha çok ton seçeneği olduğunu düşündüm.

Nux düşmanıma tavsiye etmem.... amaç ÇOK ton sahibi olmak değil. Nice prosesörler geçti elimden, gerçek hayatta kullandığın kendi yazdığın birkaç ayar ve belki hazır preset'lerden 5 tanesi olacak. Takılma oraya...

Öyle kıyaslama olmaz, biri amfi, bir prosesör :) .... Crush 20 vardı ben de nefis amfi ama modelleme değil, tek ton. ID Core'un avantajı yazılım ile kullanırsan ton çeşitliliği. Sen önceliklerine bak .... o mu iyi bu mu iyi çok sübjektif... 10 kişiye sor 10 cevap alırsın.

Geri