Gitar Ve Kendiniz (Aslinda Yardim Konulu)

solaksan sag calabılırsın kendını sartlandırmana baglı yıne solak elektro solak bass a gore daha cok bulunuyor ...
sahsen ben solak bass bulabılseydım ( fender jazz bass vs harıc ) kesınlıkle solak olarak devam ederdım ama maalesef ..sağ olayı kastımı pek degıl sadece bass ı penayla calamıyorum tek sorunum bu ..o da sorun sayılırsa ..

bende bass dan önce klasık calmıstım da bana penasız caldırmıslardı klasık gıtarı da bass dakı tek artısı fınger calmaya alısmak oldu ..klasık elektro ıcın daha yararlı dıye dusunuyorum ben sonucta tel perde akor vs dızılıslerı aynı

Klasik gitardan basa geçerken büyük ihtimalle negatif transfer olacaktır.Özellikle perdeler ve tuşende acayip değişiklikler olur.İlk başta bas çalamıyorum gibisinden düşünürsün.Ama böyle durumlarda daha fazla kasman gerektiğini bil.Bas çalmadan klasik gitar çalmanın tek yararlı tarafı genel olarak akor mantığına,gamlara alışmış olmandır (tabii eğer birkaç akor çalıp,ritim atmanın dışına çıkabilirsen).

Tavsiyem klasik gitarı,bas gitar gibi düşün...Alternate fingering çalış,perdelerde dolaş,pek fazla akor çalma.

Anladim... Yarindan İtibaren Arkadas Beni Sıkı Bir Derse Alacak Yani 1 Kac Akor Gosterip Onlari Yapmam İcin Zaman Taniyacak... Ben Belirtmistim, Solak'misim Ama Sağ'laklar Gibi Calmak İstiyorum. Bunu Becerime İhtimalim % Kac O Aklimi Hala Ve Hala Karistiyor :} Birde Sunu Belirtmek İstiyorum, İyiki Bu Forum'u Bulmusum Butun Herkez Yardim İcin Elinden Geleni Yapiyor, Tesekkur Ederim.. Herkez Samimi Oldugu İcin

yuzdesı ıstegıne baglı ..gercekten ıstıyorsan basarırsın ben solagımsag bass calıyorum baska bır arkadasımda solak ve sag elektro calıyor kı ıyıde solo fılan atabılıyor..bu ıstegıne şartlanmana baglı ımkansız degıl

Geri