Overdrive pedalından çıkıp doğrudan ses kartına girmek sakıncalı mı?

Overdrive pedalından çıkıp doğrudan ses kartına girmek sakıncalı mı? Ses kartı girişlerine veya pedal çıkışına bir zararı olur mu?

Normal analog setup'umda 5-10 tane pedal var. Bu pedalları doğrudan ses kartına girip bir Guitar rig vb. programlar aracılıgıyla kullanayım diyorumda.

Herhangi bir zararı olmaz. Bende tarif ettiğin şekilde kullanıyorum. Ben Amp Sim olarak Amplitube 5 kullanıyorum.
Tavisye ederim. Amplitube 5'deki clean amfi seslerini gerçeğinden ayırmak çok zor. Pedallara da güzel tepki veriyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Herhangi bir zararı olmaz. Bende tarif ettiğin şekilde kullanıyorum. Ben Amp Sim olarak Amplitube 5 kullanıyorum.
Tavisye ederim. Amplitube 5'deki clean amfi seslerini gerçeğinden ayırmak çok zor. Pedallara da güzel tepki veriyor.
Deneme sürümünde üç beş amfi var. Verim alamadım gibi sanki. Bu DI box-Cabin Simülatörü falan nasıl? Deneyiminiz oldu mu hiç?

Onları deneme fırsatım olmadı.
Amplitube 5 te Fender 65 Twin Reverb ve American Vintange D amfilerini kullanıyorum. Fender modellemeleri çok başarılı ama deneme sürümünde mevcut değil diye tahmin ediyorum.

Preamp pedallariyla cok daha iyi sonuc alirsiniz. Uzerine herhangi bir kabin sim eklemeniz yeterli. Uzun suredir ben bu sekilde kullaniyorum. Boss'un sd ds ve o ayarda baska drive pedallarimla da denemisligim var. Preamp olmayan bir pedalla sonuç pekte iyi olmuyor.

Geri